Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

To jest Reda, a nie Francja elegancja;P cóż my mamy związane ręce...
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Jeżeli komuś nie podobają się dziury przy dworcu, to raczej powinien się do nich przyzwyczaić. Burmistrz Molak powiedział na spotkaniu w sp2 w poniedziałek, że droga przed dworcem należy do PKP. Miasto chciałoby przejąć ten teren od obecnego właściciela, lecz ten nie chce przekazać. PKP nie ma zamiaru inwestować, a miasto mimo szczerych chęci nie może finansować remontu czyjejś drogi. Kiepska sprawa.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jeśli tak sprawy wyglądają to rzeczywiście kiepsko. Ale jak ludzie zaczną PKP wysyłać rachunki za naprawę samochodów lub będą się ubiegać o odszkodowanie za ewentualne wypadki to może zmienią zdanie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

PKP to państwo.Trudno wygrac.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:PKP to państwo.Trudno wygrac.
PKP to państwo w państwie i jeden wielki syf!
A miasto też jest mocne od 10 lat się tłumaczy, że to tereny PKP, jakby się zainteresowali i wpisali to na listę zabytków - to jestem przekonany że dworzec dzisiaj by był wizytówką miasta!
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

PKP to nie państwo tylko RELIKT PRL sitwa, która trzyma wszystkimi łapskami kasę.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

W całej Polsce dworce wyglądają podobnie.Tylko nie wiem dlaczego spółka SKM nic nie robi.Oni najwiecej z tego korzystają.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

skm odnawia swoje perony nie dworce... a ja slyszalem kiedys o pomysle przeniesienia dworca w okolice przejazdu na gniewowskiej. troche terenu tam jest, troche blizej z innych czesci miasta niz teraz. a w starym budynku dworca mozna bybylo cos interesujacego zrobic np...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

SKM korzysta ale to nie jest jej własność. Tak samo tory. Własność SKM kończy się w Rumi, odcinek od Redy do Wejherowa i dalej należy do PKP.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Mam nadzieje, że to plotki z tym dworcem na gniewoskiej - bo bym miał duuużo dalej;p Wiem, że egoista ze mnie ale mi tam jest dobrze jak jest;) Tak Gajos ma rację, aczkolwiek mogli bysię postarać i wykupić te tory do Wejherowa, a przynajmniej perony.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Z tego co się orientuje to SKM chciała to zrobić.
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

SKM nie ma za bardzo takiej możliwości, zwłaszcza że jeździ tam sporo pociągów regionalnych. Bardziej możliwym (choć niekoniecznie finansowo) i znacznie lepszym dla pasażerów rozwiązaniem byłaby budowa tórów - a przynajmniej jednego - będących przedłużeniem linii 250 należącej do SKM.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jest to w planach. Teren pod dwa tory jest wyznaczony w MPZP ale póki co nie ma ta to kasy.
justynka
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Wydaje mi się, że z tym dworcem to nie tylko problem dziur w nawierzchni i estetyką, bo co mają powiedzieć inwalidzi czy kobiety z dziećmi w wózkach?? czy są tam jakieś podjazdy?cokolwiek?
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Na peron I można chyba wjechać bez problemu, nie schodząc do tunelu. W tunelu są 'podjazdy', którymi matka z wózkiem dziecięcym może podjechać, ale inwalida na wózku już nie (dość strome, równo ze schodami). Na peron II już tylko schody.
ODPOWIEDZ