Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rowerem po Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...

Czy i jak używasz roweru ?

Transport lokalny (dojazd do sklepu, szkolu, dziecko do przedszkola, pracy etc)
2
4%
Transport lokalny i Rekreacja
17
36%
Tylko Rekreacja
23
49%
W ogóle nie używam
5
11%
 
Liczba głosów: 47
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ja na wycieczkę i ognisko chetnie bym sie wybrała, ale chyba nie narowerze. To mnie akurat nie kreci. właszcza, że nawet nie mam roweru :/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

wczoraj wracając z Ciechocina, zauważyłem, że robią drogę rowerową od kazimierskiej w kierunku stacji ujęcia wody, czyli na teranach Mościch Błot:) do tej pory były tam płyty i kupa piachu, więc będzie co świętowac
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ooo. Super wiadomość. Ta droga to koszmar na fanów dwóch kółek z Redy.
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

A czy ta ściezka rowerowa docelowo będzie prowadzić do Rewy ?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

jesli sie nie myle to nasze miasto buduje dojazdowke do rowerowej z Gdyni po Hel bodajze...
a czy przez Rewe to nie wiem, bo nie leży ona do konca na trasie
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Pytam bo śmignoł bym sobie na rybke do Rewy . A taką ścieżką az sie chce jechać.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ścieżka jest robiona mniej więcej na odcinku 1km ale póki co jeszcze sporo roboty przed nimi.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a to nie jest ten projekty o którym gdzieś tam wcześniej wspominano? od Krokowej właśnie do Rewy?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

może i tak, ja wiem nt. tego projektu tyle, że w tym roku ciągną drogę Krokowa - Swarzewo po nasypie kolejowym:)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

ZIGI: "Ooo. Super wiadomość. Ta droga to koszmar na fanów dwóch kółek z Redy."
Nauczcie sie w mieście używać dróg , rower to pojazd a nie pieszy.
W Redzie się świetnie jeżdzi rowerem szybko i sprwnie na codzien poza Gdańska.
Dlatego świetnie bo brak jest zbednych drog rowerowych ktore sa normalnie tylko szykaną.
Btw tego tworu ktory wybudowano swietnie to pokazuje.
Kazimierska - Obwodowa : kwestia czasu az rowerzysta zmuszony do skretu w lewo i jazdy prostopadlej na moscie jadac z obwodowej zostanie staranowany.

Wyszystkie zjazdy na ulic - kostka betonowa i wystajace krwezniki
Warto zauwazyc iz ilosc miejsc z mozliwa kolizja wzrosla N krotnie , przejazdy prez drogi podporzadkowane i wyjazdy z posesji, przedtem byla jazda droga z peirwszenstwem na ktorej keirowcy ustepują go zgodnie z regolami, podczas gdy maja kompletnie w dupie pierwszenstwo rowerzystow na przejazdach rowerowych.
Do niektorych ulic w ogole brak jest zjazdow na skrzyzowaniach
Droga powstala dla utrystow a nie dla mieszkancow.

Nam potrzeba uspokajania ruchu na osiedlach (infrastruktura inż. ulic ) i wyjątkowo 2 dróg rowerowych przy puckiej i gdanskiej ale tych najbardizej potrzebnych nikt nie wybuduje bo Wojewodztwo czy GDDKiA jesli cos zrobi to tak jak do tej pory dla tranzytu i turystow a nei dla mieszkancow.
My dla nich nie istniejemy lub raczej jestesmy przykrym bytem ktory trzeba jakos uwzgledniac czasami.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ArturB pisze:Nauczcie sie w mieście używać dróg , rower to pojazd a nie pieszy.
W Redzie się świetnie jeżdzi rowerem szybko i sprwnie na codzien poza Gdańska.
To chyba nie dotyczy ul. Kazimierskiej (w Mościch Błotach). Tam się praktycznie nie dało jechać rowerem, a jest to jedna z niewielu dróg, którymi można dostać się do dalej położonych szlaków rowerowych.
Ale też mam w związku z tym obawy, że ze względu na stan tamtej drogi, nowopowstająca droga rowerowa zostanie szybko zniszczona przez samochody.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Odcinek kazimierskiej z płyt eko zostanie przebudwany z tym ze pas ruchu dla rowerów będzie szutrwy.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Apropos projekt jest dostępny w BiP Redy na www.reda.pl
Ryś
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Dziś sprawdziłem postęp prac na Kazimierskiej w kierunku ujęć wody. Już ponad 1 km położone są krawężniki w środku gruz, który zalany zostanie asfaltem. Mam nadzieję, że do końca kwietnia będzie już to skończone i będzie można jeździć.
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Rozmawiałem z pracownikami którzy wykonują tą ścieżkę. Powiedzieli że nie będzie doprowadzona do budynku ujęcia wody, tylko do miejsca gdzie wysypali gruz, a to do stacji pomp spory kawałek będzie brakowało. Mam nadzieję, że to tylko pierwszy etap prac. W przeciwnym wypadku nowa, piękna ścieżka będzie kończyła się w ....... polu.
ODPOWIEDZ