Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Oczywisćie nie mówię tutaj o tagach, tylko o graffiti w pełnym znaczeniu tego słowa. Kompetentnej osobie? Czyli na przykłąd komu? Myślę,że sami writerzy są najbardziej zainteresowani tym, aby ich prace cieszyły oko.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

U nas tak to już jest wszyscy są ekspertami od pracy innych-najlepiej oceniać ,doradzać i wyrażać swoje niezadowolenie ,a od siebie nic.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Yyy ... diorka, a żądasz odemnie żebym sam poszedł i grafa strzelił? Bo nie rozumiem Twojej wypowiedzi ...
FORUMOWICZ
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zigi pisze:Pisałem już to kilkakrotnie - najpierw projekty do oceny przez kompetentne osoby, a dopiero potem graffiti na ścianach. Tak, by potem znowu nie było zaskoczenia. Sam pomysł super, oby realizacja też taką była.

kompetentne osoby tzn kto?
jak chcesz projekty do oceny to proponuje jeszcze znalesc sponosra ktry da pieniadze na farby i podklad.

Wiec patrzac realnie tunel napewno bedzie wygladał za jakis czas inaczej , i to bez 'ocen kompetentnych osob'. Co nie zmienia faktu iz graffiti jam który odbyl sie w 2007 roku był komplentą wpadką.


Pozdrawiam.
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

a myslisz ze by sie znalazł jakis sponsor?
FORUMOWICZ
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

IZUNIA81 pisze:a myslisz ze by sie znalazł jakis sponsor?
Nie.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dla mnie graffiti w tunelu to nieporozumienie. Ani to ładne ani estetyczne. Wolałbym już nieotynkowane ściany. Przynajmniej sprawiałoby to wrażenie niedokończenia inwestycji dając nadzieję, że kiedyś nastąpi. Jestem jeszcze w stanie zaakceptować murale ale graffiti nie. Jakkolwiek duży talent plastyczny miałby autor, graffiti na ścianach miejsc publicznych kojarzy mi się wyłącznie z wandalizmem. Jeżeli tego rodzaju „dzieła” pojawiają się za zgodą władz miasta tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe. Z jednej strony amfiteatr a z drugiej graffiti na kolejowym progu Redy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

FORUMOWICZ pisze:kompetentne osoby tzn kto?
Mające podstawowe wykształcenie plastyczne, artystyczne lub osoby uznane w tym środowisku. W Redzie takich ludzi jest sporo i jestem przekonany, że włączyliby się za darmo.

Bardziej niż o ocenę walorów artystycznych chodzi mi o to, byśmy znów nie mieli do czynienia z wolną amerykanką, tj. każdy maluje to, co mu akurat wpadnie do głowy - bez spójnej kompozycji, bez konsultacji z innymi graficiarzami. Generalnie bez koncepcji. Efekt taki, że tunel wyglądał gorzej po, niż przed. A tego chyba nie chcemy.
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

A ja wolę jakieś ciekawe graffiti niż wolną amerykankę. Byle tylko w tym nieszczęsnym tunelu było światło, co w ostatnim czasie i tak uległo poprawie :)
Ostatnio zmieniony |8 Sie 2010|, o 20:37 przez dorotka, łącznie zmieniany 1 raz.
FORUMOWICZ
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zigi pisze:
FORUMOWICZ pisze:kompetentne osoby tzn kto?
Mające podstawowe wykształcenie plastyczne, artystyczne lub osoby uznane w tym środowisku. W Redzie takich ludzi jest sporo i jestem przekonany, że włączyliby się za darmo.

Bardziej niż o ocenę walorów artystycznych chodzi mi o to, byśmy znów nie mieli do czynienia z wolną amerykanką, tj. każdy maluje to, co mu akurat wpadnie do głowy - bez spójnej kompozycji, bez konsultacji z innymi graficiarzami. Generalnie bez koncepcji. Efekt taki, że tunel wyglądał gorzej po, niż przed. A tego chyba nie chcemy.

To tacy co maja wyksztalcenie plastyczne a nie maluja graffiti niech zostana na swoich akademiach. Graffiti mysle ze to dosc osobista sprawa i niech tak zostanie.
Zgadzam sie co do tego ze koncepcja w takich miejscach jest przydatna i powinna byc. mysle ze za jakis czas sie uda to sensownie zorganizowac.


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Artur75 pisze:Dla mnie graffiti w tunelu to nieporozumienie. Ani to ładne ani estetyczne. Wolałbym już nieotynkowane ściany. Przynajmniej sprawiałoby to wrażenie niedokończenia inwestycji dając nadzieję, że kiedyś nastąpi. Jestem jeszcze w stanie zaakceptować murale ale graffiti nie. Jakkolwiek duży talent plastyczny miałby autor, graffiti na ścianach miejsc publicznych kojarzy mi się wyłącznie z wandalizmem. Jeżeli tego rodzaju „dzieła” pojawiają się za zgodą władz miasta tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe. Z jednej strony amfiteatr a z drugiej graffiti na kolejowym progu Redy.
Jakby nie było tych graffiti to w ich miejsce i tak byłyby różne bochomazy i to o wiele gorsze niż sa teraz. Napisy, wyzwiska ( bo przecież każdy "artysta musiał dodac cos od siebie). Te nie otynkowane jak mówisz ściany i tak i tak byłyby pomazane. wielokrotnie juz to przerabialiśmy. Tunel był malowany a potygodniu pomazany i tak ciagle. Więc już wolę jakieś ciekawe graffiti ( wielokrotnie można oko nacieszyć )
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Może poprosisz nauczycielkę plastyki z jednej ze szkół aby oceniła projekty? Myślisz,że ona ma jakiekolwiek pojęcie o stylach w graffiti? Osoba uznana w środowisku artystów nijak ma się do uznanego w środowisku writera niestety, dlatego sami writerzy w życiu nie zdadzą się na ocenę takiej osoby. Tak jak mowi Forumowicz, już jest plan pomalowania tunelu pod koniec miesiąca podczas JAM-u i raczej watpie, ze ktokolwiek będzie zatwierdzał co tam będzie malowane, druga sparwa że gdyby koncepcja była mogło by to wyjśc lepiej.

Dalej - akurat na tym polega graffiti i w ogóle sztuka ,żeby robić coś, co siedzi autorowi w głowie. Nie każdy musi to rozumieć, jeden by tam wolał replikę Mona Lisy, inny woli dobre style graffiti.

Artur75 - dobra uwaga, sam napisałeś, ze jest to dla ciebie niezrozumiałe. Tutaj muszę się zgodzić, jeśli 75 to Twój rocznik to nawet zrozumiałe. Nieotynkowane ściany? Zobacz pod koniec tunelu ściany otynkowane. Pomalowane na żółto pare lat temu. Jak to teraz wygląda mimo kamer?

Wybaczcie ton tej wypowiedzi, ale nienawidzę narzekactwa, na forum łatwo zwymyślać od wandali i snuć jakieś mętne teorie, proponuję wpaść na JAM i złapać za puszkę.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze: Artur75 - dobra uwaga, sam napisałeś, ze jest to dla ciebie niezrozumiałe. Tutaj muszę się zgodzić, jeśli 75 to Twój rocznik to nawet zrozumiałe. Nieotynkowane ściany? Zobacz pod koniec tunelu ściany otynkowane. Pomalowane na żółto pare lat temu. Jak to teraz wygląda mimo kamer?

Wybaczcie ton tej wypowiedzi, ale nienawidzę narzekactwa, na forum łatwo zwymyślać od wandali i snuć jakieś mętne teorie, proponuję wpaść na JAM i złapać za puszkę.
Właśnie, łatwo tu zwymyślać ...... Co masz na myśli pisząc o roczniku 75? Proszę tylko o mniej artystyczna, a bardziej konkretne wyjaśnienia. Przypomnę tylko, że to właśnie roczniki 70 zaczynały w tym kraju coś co zwie się dziś graffiti.
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

a propo malowania - tunel jak dobrze pamietam był pomalowany na zółto rok temu efekt mozna ocenic
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Może zamiast "kompetentnych osób" pokazać to najpierw ludziom, którzy będą skazani, żeby obok tego codziennie (lub wiele razy dziennie) przechodzić. Nie chodzi tu o to jakim stylem to zostanie namalowane, tylko co to będzie przedstawiało, żeby nie było tak jak teraz, że ludzie będą się tych malunków bali ...
ODPOWIEDZ