Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Oni!cio? pisze:ja bym chciala zrobic wielkiego pegaza latajacego w po niebie albo aniola albo jakies smoki na ostatniej scianie ktora widac jak sie idzie po schodach na gore na wprost.. to moje marzenie xD'' ale marzenie zostaje marzeniem xD
moje prace

http://oni-cio-13.deviantart.com/gallery/#Color-art-s
Bardzo lubię Mangę. Jeszcze jakiś czas temu interesowałam się bardzo manga i anime i sama rysowałam, ale strona z moimi rysunkami już nie istanieje ( wygasła). Masz duże zdolnosci. Chetnie ogladałabym taka mange w tunelu :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Korzystałem z tego tunelu w sobotę... i muszę powiedzieć, że tak sobie od razu pomyślałem, że byłoby pięknie jakby wzorem Sopotu, ktoś kiedyś postanowił wybudować tam tunel... ale nie dla ludzi tylko dla Samochodów ( chodzi o tunel pod Monciakiem )… wtedy u góry mógłby powstać swoisty ryneczek… malutki ale funkcjonalny ( jedna restauracja, jedna kawiarnia, jeden fast food, jeden pub ) wszystko w ładnej zieleni i fontanna na środku…

I z najbrzydszej części Redy byłaby najpiękniejsza

Oczywiście pod warunkiem, że wszystkie te budki byłyby jednakowe i eleganckie ( np.. Z przeszklonym widokiem na auta wjeżdżające / wyjeżdżające do / z tunelu )

Wiem, ze to tylko wizja marzyciela… ale wbrew pozorom całkiem realna…gdyby komuś się chciało.

Sopocki tunel był budowany w czasach hossy gospodarczej i kosztował 18,5 mln złotych ( 4,6 mln euro ), dziś z pewnością byłby tańszy ( nie chce spekulować o ile, więc zostaniemy przy starej cenie ). Wiadomo, ze Reda która ma dochodów 48 mln złotych, nie jest w stanie sama udźwignąć takiej inwestycji… ale gdyby postarać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ( daj Boże ) 3/4 ( a zdarzały się już takie dofinansowania ) to Reda musiałaby dołożyć nieco ponad 4,5 mln złotych… to już chyba całkiem realne za tego typu przedsięwzięcie.

Wiem… wizja marzyciela… ale ja w Redzie bywam raz na 2/3 lata… więc mi ten tunel aż tak nie przeszkadza… ale wyobrażam sobie jak wieczorem w listopadzie musi się strasznie wracać z pracy o 18.00 tym tunelem…
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Agamtb pisze:
Zigi pisze:Aż chyba się przejdę zobaczyć, bo ze zdjęć wnioskuje, że w tunelu powstały napisy reklamowe.
No właśnie też się nad tym zastanawiam, czy to oznacza, że jak kupię sobie farby, spray, to mogę tak za friko i bez konsekwencji wysmarować reklamę na pół tunelu?
To tego nie oznacza do końca. Tunel można było malować tylko przy okazji Jamu, i za zgodą organizatora. Wtedy, jeśli tylko byś chciała i miała farbki mogłabyś sobie tem reklamę zrobić.

A ogółem co do napisów reklamowych w tunelu, to fakt wrzut Feniksa jest jak najbardziej napisem reklamowym, ale była na to zgoda to po pierwsze, a po drugie klub nie jest firmą w pełnym tego słowa znaczeniu tylk inicjatywą od nas dla Was, a po trzecie mam nadzieję, ze nikomu to nie przeszkadza tak czy inaczej chcieliście reklamy firm z Redy na ścianach tunelu.

Co do logo Badboy'a to akurat nie jest stricte reklama firmy Badboy tylko graficzny element pracy, ozdoba. Nie ma tam nigdzie adresu www firmy czy czegokolwiek. Marcinu po prostu chciał ArturowiB wytłumaczyć o co tu biega, nikt z nas nie jest z tą firmą związany w jakikolwiek sposób, moze oprócz tego, że troche ludzi nosi te ubrania.

Dalej, te dwa grafy - nie pytajcie mnie co to jest, sam nie wiem, nie mniej wykonanie super i moje oko cieszą.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

w prawdzie dopiero zapoznaję się ze zmianami w Redzie, ale jak domniemam na istnieniu klubu raczej nikt nie zarabia, gdyż pieniążki trafiają zapewne na wynajem sali w szkole. Promocja tego typu działalności wydaje się być świetnym pomysłem:) Sam bym chętnie do Was wpadł, ale noszenie beczek z piwem i ich opróznianie przez wakacje raczej formy nie wyrobiły:D
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dokładnie. Klub jest stowarzyszeniem bez wpisu do KRS, a więc nie możemy prowadzić działalności gospodarczej, a wszystkie wpływy muszą iśc zgodnie ze statutem na działalnośc klubową.
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Mam nadzieję, że nowe władze w mieście (będąc ponoć właścicielem części tunelu pod Gdańską) zrobią coś z tą wodą przy w tunelu przy wejściu/wyjściu na przystanek autobusowy w stronę Rumi. Bo ile jedno bajoro zniknęło (przy wejściu na peron), to niedługo przeprawa promowa będzie nam potrzebna w miejskiej części :/.
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ten tunel w Sopocie jest tylko dla osobówek, a co z Tirami ??
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

PiotrJan pisze:Ten tunel w Sopocie jest tylko dla osobówek, a co z Tirami ??
Pewnie, gdyby mogły tam jeżdzić TIRy to byłby i dla TIRów... autobusy ZKMu mogą spokojnie jeździć :)
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

No i dach przy wejściu do tunelu od ulicy Gdańskiej od strony osiedla nie wytrzymał ciężaru śniegu. Wczoraj, dopiero działano aby je odśnieżyć... po fakcie. Mam tylko nadzieję, że nikt nie ucierpiał, bo dostać kawałkami lodu z tego dachu to bym nie chciała. Ciekawe kto za to odpowiada? Jak dla mnie to mega chała!
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2887 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Takie niedbalstwo ma krótkie nogi. Miejmy nadzieję, że nikt przez takie coś nie ucierpi, ale jeśli tak będzie, to życzę poszkodowanym wytrwałości w dochodzeniu odszkodowań i sowitych wpłat na konto - aby ci, którzy za to odpowiadają, w końcu uświadomili sobie, że zapobieganie takim wypadkom to podstawa - nie tylko pod kątem społecznej odpowiedzialności, ale i finansowa. Bo ludziom chyba tylko kasa przemawia do rozumu.
To samo dotyczy odśnieżania chodników.
Niestety, Polacy jeszcze nie mają poczucia, że mają prawo dochodzić swoich praw w takich sytuacjach.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

To prawda - osobiście zawodowo zajmuję się pomocą w uzyskiwaniu należnych odszkodowań m.in. w takich sytuacjach i wiem że poziom wiedzy jest słaby a po drugie ludzie boją się że będą musieli ponieść jakieś koszty a tak nie jest.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

wnioskuję, że nikt nie ucierpiał bo już ktoś by to napisał. a dach przy wejściu raczej miasta jest. a z tym odśnieżaniem to nie przesadzajcie większość odśnieża chodniki przed swoimi posesjami, no chyba że chodzi o chodniki miejskie, spółdzielcze.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jeśli chodzi o wejście do tunelu po lewej stronie DK 6 i wejście i wyjście do tunelu po prawej stronie DK 6 należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wejścia i wyjścia na perony należą do PKP, jedynie wejście od strony ul. Leśnej należy do Gminy Miasto Reda!
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czy te kamer są tam wogulę włoczone ? ja kilka razy co dzienie przez niego nie raz widziałam jak tam piszą sciany albo pijaków szczających gdzie sie da
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

xpagax pisze:Czy te kamer są tam wogulę włoczone ? ja kilka razy co dzienie przez niego nie raz widziałam jak tam piszą sciany albo pijaków szczających gdzie sie da
to czemu nie dzwonisz na policję? 8-)
ODPOWIEDZ