Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Złapany za posiadanie narkotyków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Maxim_R pisze:ale kolega nie mial 30 porcji bo by juz go z nami nie bylo, tylko 5, ale dla wiekszosci uzytkownikow forum w wieku powyzej 30 lat (pewnie ponad 50%) to ien robi roznicy bo polskie spoleczenstwo w takich sprawach ma klapki na oczy zalozone i dla nich kazdy palacy anwet marihuane to narkoman...
Ja mam 24 lata i tez tak myślę. Może powiedz mi jaka jest Twoim zdaniem definicja narkomana. Gdzie jest ta granica między tym, że się "tylko" jara a tym, że się zarzywa narkotyki. Nawet nie ma czegoś takiego jak twarde i miękkie narkotyki, nie ma oficjalnie takiego podziału. Mam znajomych którzy palą codziennie i po kilka razy i nie moga bez tego spokojnie spędzić wieczoru. Jest to uzależnienie ( podać definicje?) a jeśli ktoś jest uzależniony to znaczy, że może być takim samym narkomanem jak ten , który sobie daje w żyłę. Jaka jest różnica między nimi? ten jest głupi bo bierze"ciężkie dragi" a ten mądry bo tylko pali? Ta trawa mu może w mózgu zrobić taką samą sieczkę. Teraz to już nie jest czysty towar tylko sama chemia. Kidyś w marihuanie było 0,2 THC. Teraz jest nawet do 15 %. To nawet nie rośnie w ziemi tylko w sztucznym plastikowym podłożu, bez słońca tylko pod żarówką. Co trzeba mieć w głowie, żeby sobie to codziennie pakować?
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

30 a 5 działek (porcji) to duża różnica. W pierwszej opcji to sam bym nakopał handlarzowi, który potencjalnie zagraża moim dzieciom. W drugim przypadku, jak chce to niech się truje, chociaż jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich narkotyków. Byle to przypalanie nie działało destrukcyjnie na otoczenie.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Tak, Alfista, kazdy dorosły człowiek ma prawo sobie szkodzić...tyle tylko, że prawo zabrania również i posiadania. Zatem zwolennicy szkodzenia sobie bedą musieli siegnąć po inne środki, dozwolone przez prawo.
Twoja wypowiedź przypomina mi trochę dyskusję o pasach bezpieczeństwa.
Przez chwile wyobraziłem sobie najaranego gościa pedzącego autem bez zapiętych pasów. :D
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

eeh kolejny głupi temat i argumenty poziomu milicjanta na służbie.szkoda,ze za vódke nie łapia...a teraz takie pytanko dla zorientowanych..jakie sa skutki picia vodki i efekt picia w towarzystwie a jakie skutki wypalenia kilki skretow..i wrocmy do prawa.co jest karalne?a co bardziej szkodzi otoczeniu po spozyciu?wystarczy poczytac...nic to nie da bo wiekszosc z was i tak ma wlasne zdanie.Nie znajac zasad profilaktyki nie powinno sie w tym temacie zabierac glosu...i jeszcze do tej pani wyzej:jezeli pani nie rozroznia narkotykow miekkich od twardych to gratuluje wiedzy.pozdrawiam normalnych i obiektywnych.Temat do zamkniecia
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

MS 13 pisze:Temat do zamkniecia
Nie widzę powodów.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja pewnie należę do tej większości o której pisze MS 13, bo mam swoje zdanie. Szczerze mówiąc średnio zrozumiałem główne przesłanie tego postu (było o policji o profolaktyce, o tym, że głupi temat). Zrozumiałem jednak to, że MS 13 jest zwolennikiem "jarania" skrętów.
Nie sądzę MS 13 ,że gdy ci powiem żebyś tego nie robił, to przestaniesz. A więc, gdy nie chcesz przestrzegac prawa, no to nikt na tym forum Ciebie do tego nie zmusi.
Mam nadzieję, że jesteś pełnoletni i samowystarczalny, i że skutkami twoich działań nie obciążysz rodziny.
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

a gdzie pan wyczytał,ze jestem?skad pan to wział?ja obiektywnie oceniam i uwazam,ze narkotyki dziela sie na poszczególne.prosze podac mi przyklad kiedy po zazyciu takiego przysłowiowego skreta były jakiekolwiek problemy z zakłocaniem spokoju,bójkami,interwencja milicji itd. a dla porownania przytocze..alkohol.nie oszukujmy sie.wiele osob pali to i owo a zarabia swiat przestepczy.gdyby kraj zarabial te pieniadze to dziura budżetowa zostałaby załatana o wiele wiele szybciej a milicji byloby lzej i moglaby zajac sie wkoncu powaznymi rzeczami....moze zamiast karac,poprawnie edukowac?
Awatar użytkownika
Chuck Norris
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Racja MS13 kupa smiechu i kupa gó... a nie wiedza na temat... wasze zdania to sobie mozecie... zyjemy w demokratycznym kraju i jesli ktos chce palic to niech pali... kto nie che nie pali jego wybor... legalizacja to nie tylko doplyw gotowki ale rownierz ochrona nieletnich przed dostepem do marihuany jak do papierosow czy alkocholu... samo odizolowanie marihuany od innych narkotykow pozwoli na skuteczne ich eliminowanie...
i na koniec czy jak wam powiem zebyscie przestali sie interesowac i pouczac palacych to przestaniecie ?
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Chuck Norris pisze:zyjemy w demokratycznym kraju i jesli ktos chce palic to niech pali... kto nie che nie pali jego wybor...
Chyba coś Ci się pomyliło, w ustroju demokratycznym nie ma zasady "róbta co chceta", tylko jest określona ilość przysługujących praw, które są jasno określone. A więc w naszym kraju absolutnie wykluczają coś takiego jak palenie trawy.
legalizacja to nie tylko doplyw gotowki ale rownierz ochrona nieletnich przed dostepem do marihuany jak do papierosow czy alkocholu...
Hahaha naprawdę wierzysz w to co mówisz? A czy to, że alkohol i papierosy są legalne od pewnej granicy wiekowej to Twoim zdaniem "ochrania nieletnich przed dostępem" do nich? Nieletni nie mają NAJMNIEJSZEGO problemu z dostępem do alkoholu i papierosów, często również i narkotyków. Legalizacja w ich przypadku niewiele tu zmieni.
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Podział na narkotyki twarde i miękkie to wymysł dla usprawiedliwienia''jaraczy''Każdy narkotyk wyniszcza organizm i sieje spustoszenie w mózgu.MS 13 nie pisz o edukacji ,bo sam prowadzisz to pseudoedukację na temat narkotyków.Ps nie mamy już milicji tylko Policję.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

MS 13 pisze:eeh kolejny głupi temat i argumenty poziomu milicjanta na służbie.szkoda,ze za vódke nie łapia...a teraz takie pytanko dla zorientowanych..jakie sa skutki picia vodki i efekt picia w towarzystwie a jakie skutki wypalenia kilki skretow..i wrocmy do prawa.co jest karalne?a co bardziej szkodzi otoczeniu po spozyciu?wystarczy poczytac...nic to nie da bo wiekszosc z was i tak ma wlasne zdanie.Nie znajac zasad profilaktyki nie powinno sie w tym temacie zabierac glosu...i jeszcze do tej pani wyzej:jezeli pani nie rozroznia narkotykow miekkich od twardych to gratuluje wiedzy.pozdrawiam normalnych i obiektywnych.Temat do zamkniecia
Prosze Pana. Nie zna mnie Pan i nie wie jaką mam wiedzę i praktykę w pracy z patologiami więc nie może Pan powiedzieć czy się znam czy nie. Proponuję się trochę doedukować, bo zapewne w szkole Pan tego nie miał. A ja akurat tak. Powtarzam ponownie, że nie ma żadnego podziału na narkotyki miękkie i twarde. To wymyślili ludzie, żeby było im łatwiej. To jest tak samo śmieszne jak to, że ten który bierze tzw. twarde narkotyki jest większym ćpunem niż ten który bierze te tzw. miękkie, albo że papierosy light mniej szkodzą niż mocne.
aisne pisze: Hahaha naprawdę wierzysz w to co mówisz? A czy to, że alkohol i papierosy są legalne od pewnej granicy wiekowej to Twoim zdaniem "ochrania nieletnich przed dostępem" do nich? Nieletni nie mają NAJMNIEJSZEGO problemu z dostępem do alkoholu i papierosów, często również i narkotyków. Legalizacja w ich przypadku niewiele tu zmieni.
Zgadzam się całkowicie.

Malinka - to właśnie chciałam powiedzieć. Dzieki
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Co do szkodliwości to najbardziej nam szkodzi, że się urodziliśmy he he.
Nie jestem specjalistą, ale to zdaje się, że Arabowie jarają aż miło, nie wezmą za to alkoholu do ust. Sprawy kulturowe, religijne czy jak to nazwać.
Podobnie ze Świadkami Jehowy ci nawet przetoczenia krwi nie dopuszczają.
Proponuję żeby nie nakładać prohibicji na cokolwiek pamiętamy jak to działało w USA lata międzywojenne.
Mafia się bogaci, koszt utrzymania specjalnych departamentów policji ogromny.
"Chcącemu nie dzieje się krzywda" to kanon prawa rzymskiego jakże zdeptany w opiekuńczym państwie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Alfista pisze:Proponuję żeby nie nakładać prohibicji na cokolwiek pamiętamy jak to działało w USA lata międzywojenne.
Mafia się bogaci, koszt utrzymania specjalnych departamentów policji ogromny.
.
Zwróćmy też uwagę a to jak teraz wygląda Amsterdam w porównaniu z tym sprzed legalizacji. Nie byłam ale koledzy byli i opowiadali. Też myśleli że to raj na ziemi. Ale okazało się ze to syf i smród. Na dworcach centralnie sobie siedzą ze strzykawkami. W cimniejszych zaułkach boisz się chodzić zeby Ci ktoś specjalnie nie wbił igły dla zabawy. Pełno na ławkach najaranych. Tak wyglądał ten wielki boom.
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

dlaczego nikt nie wypowie sie o skutkach picia vodki? i dlaczego mocny alkohol jest legalny skoro sprawia tyle problemow w zyciu społecznym? http://pl.wikipedia.org/wiki/Marihuana prosze sobie poczytac.co do Amsterdamu to jak pani nie była to proszę sie nie wypowiadac bo człowiek z regóły widzi to co chce a opowiadanie o strzykawkach to prosze sobie zachowac na praktyki z patologiami a nie tu sprzedawac tego typu rzeczy.
Awatar użytkownika
denny_krawaciarz
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ja mam pytanie do tego pana/pani co sie ogłosił specjalistą od patologii, mianowicie: czy nie uważa Pan/Pani że ściganie i karanie osób zażywających narkotyki to także patologia?
Kolejne pytanie: czy Reda jako gmina realizuje jakiekolwiek zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii, nałożone na nią przez ustawę z 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii? Jeżeli tak, to skąd gmina czerpie środki finansowe i rzeczowe na realizację tych zadań ?
Trzecie pytanie: czy zdaje Pan/Pani sobie sprawę ze skali problemu, w sensie - czy dysponuje Pan/Pani danymi pozwalającymi przynajmniej oszacować ilośc osób zażywających narkotyki w Redzie? jeżeli tak - skąd pochodzą te dane?
ODPOWIEDZ