Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wiosenne porządki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jest wątek o sprzątaniu po pupilach,zapraszamy do dyskusji.
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mnie w kurza jak chodzę pzerz osiedle bloków to gdzie nie spojrzę to wszędzie leżą śmieci I zamiast ludzie wyrzucać smiecie do smietnika to często kładą obok worki a wtedy psy je rozrywają a one latają po całym osiedlu
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Pytanie kto taki kładzie worki obok koszy? Jedno jest pewne - cwaniaki, lub jak ktoś woli dosadniej buraki. Kto to jednak jest? Bywają to właściciele sklepów, mieszkańcy domków jednorodzinnych, mieszkańcy bloków - którzy mają za daleko do kontenerów.
A teraz pytanie kolejne: - słyszał ktoś, by w Redzie sprawdzano podpisane umowy na wywóz śmieci i aktualnie opłacone rachunki za ten jeden z podstawowych obowiązków? W innych miastach sprawdzają to strażnicy miejscy - u nas ciągle uważa się to za zbyt duży luksus na który miasta nie stać ....... :cry:
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

racja,ale za to stać mieszkańców bloków, żeby opłacać takich darmozjadów co podrzucają nam śmieci.
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Damian pisze:Pytanie kto taki kładzie worki obok koszy? Jedno jest pewne - cwaniaki, lub jak ktoś woli dosadniej buraki. Kto to jednak jest? Bywają to właściciele sklepów, mieszkańcy domków jednorodzinnych, mieszkańcy bloków - którzy mają za daleko do kontenerów.
A teraz pytanie kolejne: - słyszał ktoś, by w Redzie sprawdzano podpisane umowy na wywóz śmieci i aktualnie opłacone rachunki za ten jeden z podstawowych obowiązków? W innych miastach sprawdzają to strażnicy miejscy - u nas ciągle uważa się to za zbyt duży luksus na który miasta nie stać ....... :cry:

Nie koniecznie nie raz widziałam jak sobie babka wychodziła z bloku i zostawiła śmieci przy smietniku jak by było jej cienzko podniesc klape i je tam wrzucić
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tych ludzi o których pisze Damian nikt nie zmieni.Oni tak robią wszędzie.Na ulicy,plaży ,w lesie.Może tylko w swoim mieszkaniu mają czysto.Chociaż i w to wątpie.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Drogi Kowalski zapewniam Cię, że największego nawet buraka nauczy się porządku. Do tego jest jednak konieczne: dobre prawo i konsekwencja. W naszym pięknym kraju brakuje i jednego i drugiego a wobec tego mamy buraków całe mnóstwo :( Można próbować choćby poprzez SM, ale u nas tego się nie praktykuje. I co z tego, że zrobię zdjęcie facetowi, który w centrum miasta w biały dzień bezczelnie ładuje śmieci do kontenera, który ja opłacam, skoro nie ma komu na to zareagować. Mam iść się bić z tym elegancikiem z nowiutkiej terenówki, którego niestety nie stać na opłacenie PUK .....?
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Zgadzam się z przedmówcami u nas na Fenikowskiego 6 mamy śmietnik zamknięty na klucz i każdy mieszkaniec ma do niego klucz, niestety jednak jeden z moich sąsiadów jest takim samym burakiem jak Ci co podrzucają bo"sra we własne gniazdo"i zostawia siateczkę obok, to już jest szczyt lenistwa i brak szacunku dla samego siebie. Zamierzam przy najbliższej okazji zapytać czy mu dorobić kluczyk i jego dzieciom również, bo biorą z niego przykład...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Znajomi załatwili swojego sąsiada - takiego samego pajaca - odstawiając mu jego "zgubę" pod drzwi i jeszcze dostawiając kilka od siebie i zdenerwowanych sąsiadów. Szybko nauczyli sąsiada porządku.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dobrym pomysłem byłoby żeby mieszkańcy posprzątali nie tylko własne posesje ale również choć odrobinę wokół nich. Patrzę na własne okolice i jest mi smutno widząc latające worki plastikowe, styropian rozrzucony po polach... Wszystkiego sam nie zbiorę
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wiosenne porządki to już zaczyna być czuć w powietrzu,dziś wieczór pół miasta śmierdzi palonymi śmieciami w piecach,cudnie pachną i dymią kominy okolicznych domów,porządki nie ma co? szaro jakby smog się unosi,samo "świeże powietrze"!
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

ja tam jestem przeciwny utworzeniu strazy miejskiej. jest policja, zatrudnic paru wiecej i szlifować krawężniki. a czemu? a no temu, że nowa insttytucja, to lokal dla instytucji, to ogrzewanie, to zatrudnienie sekretariatu, ksiegowej, komendanta zastepce itd. Po co jak wystarczy zamiast tego wszystkich nowych policjantow do szlifowania krawezników.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ale zadania Straży Miejskiej są inne niż Policji! A poza tym w Wejherowie Straż Miejska ma siedzibę w UM i jakoś się mieszczą więc w Redzie też nie powinno być z tym problemu. A jak sąsiad pali śmieci i opony w piecu to mam dzwonić na Policję?! Przecież mnie wyśmieją i powiedzą że to nie należy do ich obowiązków!!!
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Policja ma taki duży gmach że mogłaby przygarnąć kolegów ze Straży Miejskiej.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Mieszkałem kiedyś w budynku, w którym była moda wystawiania worków ze śmieciami na klatce schodowej. Worki najczęściej były wystawiane wieczorem a wynoszone rano. Wiele razy wstydziłem się przed swoimi gośćmi, którzy wychodząc ode mnie nie skąpili komentarzy na ten temat. Jak sprzedawałem mieszkanie to z potencjalnymi kupcami zawsze z tego powodu umawiałem się na godziny poranne. Przed przyjściem kupujących robiłem rutynowy obchód klatki schodowej.
ODPOWIEDZ