Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowania równorzędne Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Mleczkins
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jeżeli ktoś uważa, że przez progi na ulicy Łąkowej, czy też np. na Brzozowej można przejechać powyżej 20 km/h to jest TOTALNYM IDIOTĄ ! Nie wiem czym jeździsz Artur, może jakimś Jelczem wywrotką, no to spoko śmigaj ile tylko dusza zapragnie ; )...
zedil45
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Na tym progu zwalniającym na Ul. Łąkowej to powyżej 20 km/h nie ma szans przejechać, chyba że się chce niektóre części samochodu pogóbić :wink: . Za to już na Kazimierskiej spokojnie nawet ok. 40 km/h da się przejechać :wink: .
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dla mnie te progi zwalniające to IDIOTYZM :!: . Droga jest dla samochodów a piesi mają swoje chodniki i każdy jak będzie przestrzegał przepisów to napewno nikomu się krzywda nie stanie.
Skoro tak już stawiamy przeróżne ograniczenia kierowcom pojazdów, to czemu nie wprowadzić jakiś ograniczeń dla pieszych :arrow: może chodzenie "Tip-topem", to by zapewne spowolniło zapędy co niektórych dorosłych, młodzieży i dzieciaków, które bezmyślnie i w biegu wchodzą na przejście bez rozejrzenia się bądź w nie dozwolonym miejscu poza przejściem.

A sygnalizacja świetlna to kolejny IDIOTYZM, bo znając życie to i tak napewno żadnemu pieszemu nie będzie się chciało czekać na zmiane światła na zielone, chyba że jest to osoba starsza, bo młodzi to tylko guzik wcisną, a potem auto się zatrzymuje a na przejściu nikogo nie ma.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Fazi6- uregulowanie bezpieczeństwa przejścia dla pieszych w rejonie Łąkowa-Spokojna jest konieczna-to droga dzieci do szkoły to po pierwsze,zaś po drugie z powodu zatoczki parkingowej vis-a-vis sieci 34 jest bardzo ograniczona widoczność zarówno dla pieszych jak i pojazdów włączających się do ruchu od strony kiosku.Stojące tam lustro nie wiele daje pieszym,zaparkowane auta przesłaniają widoczność od strony policji,często pieszy musi wejść na jezdnię ,żeby zobaczyć czy coś nie jedzie,to jest b.niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci ,starszych osób i niepełnosprawnych.Tam musi być jakieś ograniczenie.Dlatego uważam,że sygnalizacja lub małe rondo uspokoją ruch i wymuszą bezpieczne przejście.Ta ulica zrobiła się b.ruchliwa a w sezonie często się korkuje.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To zlikwidować przejście dla pieszych co jest bezpośrednio przy parkingu (zatoczka) i po problemie.
A dzieci jak idą do szkoły i boją się przejść przez to "przejście dla pieszych" na skrzyżowaniu to niech przechodzą kawałek dalej tam gdzie są te wysepki.

A no pewnie, że jest spory ruch bo jak się blokuje wszystkie pozostałe drogi to nic dziwnego np. Ul. Św. Wojciecha :arrow: kiedyś można było tamtędy spokojnie przejechać, a teraz w połowie powstała droga jednokierunkowa i LIPA, żeby przejechać trzeba lawirować pomiędzy blokami i przez progi zwalnijące przejeżdzać. Więc nic dziwnego, że robi się coraz większy ruch na Ul. Łąkowej, skoro to narazie jedyny przejazd, w celu np. ominięcia korków na Ul. Gdańskiej.

Jak to jest , że w większości państw Europy wszystko działa jak należy :arrow: a mają ruch pojazdów taki sam jak my bądź większy a u nas zawsze są jakieś problemy. Tam się jeżdzi z przyjemnością, piesi są zadowoleni i kierowcy też :arrow: a u nas zawsze na odwrót.

Niech wkońcu ta ekipa rządząca weźmie sie do roboty a przedewszystkim pomyśli zanim cokolwiek zrobi, a nie potem na forach ludzie piszą że takie Buble powstają i sami zaczynają podrzucać wykonawcom pomysły co mają robić :arrow: PARANOJA :!: :!: :!:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tam jest kicha nawet dla pojazdów nadjeżdżających od strony policji,te zaparkowane auta tyłem wystają grubo na jezdnię,do tego wysepki i już masz klops.Wyjeżdżający z zatoczki tyłem potrafią tuż pod nosem wyjechać.Albo pogłębić zatoczkę,albo nakazać parkowanie w niej bokiem,albo faktycznie małe rondo zamiast tego podniesienia,co jak wcześniej wykazali forumowicze jest bublem.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Do Eryk: tylko dlaczego na pogłębienie zatoczki parkingowej nie wpadła nasza władza!!!, wystarczyło by o 2-3 metry pogłębić zatoczkę bądź jak piszesz postawić znak informujący o "równoległym parkowaniu", czy jak tam się to zwie inaczej :wink: i napewno widoczność dla pieszych podczas przechodzenia przez "przejście dla pieszych" by się poprawiła.
A koszt takiego przerobienia parkingu chyba byłby mniejszy od wybudowania tego wzniesienia na środku skrzyzowania.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pogłębienie zatoczki musiałoby się odbyć kosztem chodnika-jest on w gestii miasta ,natomiast trawnik jest własnością mieszkańców bloku w Sm w Redzie, a ci nie koniecznie zgodzili by się na zrobienie tam chodnika, kosztem ich nieruchomości.Pewnie dlatego nie zostało tak zrobione.Natomiast wymuszenie sposobu parkowania w zatoczce jest możliwe poprzez umieszczenie odpowiedniego znaku.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ktoś mówił abym dał mu auto -> ja przejechałem z prędkością 40km/h Skodą Octavią podniesione skrzyzowanie na Łąkowej , przy 40km/h jest juz bardzo nieprzyjemnie ale bez zahaczenia, czyli tak wlasnie powinno być.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Ktoś mówił abym dał mu auto -> ja przejechałem z prędkością 40km/h Skodą Octavią podniesione skrzyzowanie na Łąkowej , przy 40km/h jest juz bardzo nieprzyjemnie ale bez zahaczenia, czyli tak wlasnie powinno być.
A z której strony najeżdżałeś ? od policji czy od kościoła?.Pytam,bo z tą prędkością przy zjeżdzie w kierunku policji Octavia zahacza -chrupie tył,mimo,że nie obciążony-też sprawdziłem. :shock:
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Od strony Policji. Od strony kościoła raczej zawsze skrecam w prawo w osiedlową.
Przy 20 km/h chrupie ? tam jest ograniczenie prędkości !
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Od strony Policji. Od strony kościoła raczej zawsze skrecam w prawo w osiedlową.
Przy 20 km/h chrupie ? tam jest ograniczenie prędkości !
Chodzi o zjazd od strony Sieci 34! Skręcając nie masz szans jechać 40km/h więc o czym Ty mówisz! Chodzi o przejazd 40km/h Łąkową!
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Czytaj potem pisz
Przejchalem od Policji w druga strone 40kph !
W przeciwna stronę zazwycaj skręcam w prawo z prędkością do 30kmh więc nie testowałem tego kierunku szybciej!
DOZWOLONA PREDKOSC TO 20KPH!
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

To nie jest prawda, pewno nie patrzyłeś na prędkościomierz. Zobacz co wszyscy tu piszą. Jedynie Tobie udaje się przejechać z taką prędkością, więc coś tu jest nie tak.

Nie zmienia to faktu że to jest porażka budowlana, której dokonały redzkie władze tj. ekipa pana krzemińskiego. Za nasze pieniądze!

Artur poza tym wczytaj się w posty to w końcu zrozumiesz, że to nie powinno zostać tam wybudowane i prawo zostało złamane. Nie wiem czy to Ty czy kto lansował ten pomysł.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ODPOWIEDZ