Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowania równorzędne Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Janne nie licz na jakąkolwiek odpowiedz, coś o tym wiem.

Co do tej wyspy, to jakoś tragedii nie ma, pojeździłem sobie dzisiaj z każdego kierunku i nie jest źle, ale fakt, faktem że najazd powinien być dłuższy. Za pół roku każdy się przyzwyczai i temat pójdzie do kosza hehe.
Po pierwsze to w ogóle nie powinno powstać! Po drugie, każde pismo wszczyna postępowanie, a organ winien jest je zakończyć decyzją administracyjną. Nawet głupie postępowanie. Jeżeli urząd zignorował Twoje pismo to powinieneś podjąć odpowiednie środki.

Jeżeli urząd nie odpowie w terminie (w przypadku wniosku o udostępnienie informacji publicznej w ciągu 14 dni, czyli de facto do jutra) jest to równoznaczne z bezczynnością organu, a ta w przedmiocie dostępu do informacji publicznej może być skarżona bezpośrednio do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z pominięciem środków odwoławczych tj. organu II stopnia - starosty.

Nie wyobrażam sobie braku odpowiedzi burmistrza skoro sam ogłasza konsultacje społeczne. Byłby to kuriozalne. Pomijając fakt, że to jest bubel, miasto jest zobowiązane do usunięcia naruszenia prawa, które jest w tym wypadku ewidentne.

Art. 13. ust. 1 Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198) mówi wyraźnie o 14 dniowym terminie
- http://www.bip.gov.pl/articles/view/41

Należy też uprzedzić, iż organ jest obowiązany ustosunkować się do każdego punktu we wniosku. Brak rozpatrzenia chociażby jednego punktu jest bezczynnością. Wyrok NSA z dnia 16.03.2010 r. syng. akt I OSK 1715/09 precyzuje jakie działania podjęte przez organ są prawidłowym wykonaniem wniosku o udostępnienie informacji publicznej.

I żeby nie było tak jak mówi wielu niedouczonych urzędasów, że to 14 dni roboczych, to 14 dni od dnia wpłynięcia wniosku - dzień wpłynięcia to dzień zero. http://www.informacjapubliczna.org.pl/1 ... iosek.html
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jak mi przykro :-) ale wiem już, że jesteście w błędzie z owymi 'progami' , skrzyżowaniami podniesionymi , ale wam tego nie podam na tacy, męczcie się dalej.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ta? Szkoda, że Ty to tylko wiesz ;-)
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dajcie/Dajmy Arturowi już spokój, każdy ma swój własny pogląd na świat.

Janne, wstaw skany odpowiedz.

Pozdrawiam, Leszek.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

31 maja o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się prezentacja projektu.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Burmistrz nie odpowiada na maile.Mi nie odpowiedział.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jane: Wam tylko nie powiem/nie pomogę, bo nie widzę powodu pomgania w postępowaniu które jest złe i powodowane złośliwością, krótkowzrocznością, egoizmem.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jane: Wam tylko nie powiem/nie pomogę, bo nie widzę powodu pomgania w postępowaniu które jest złe i powodowane złośliwością, krótkowzrocznością, egoizmem.
Zdefiniuj pojęcie pomoc? Wiesz co, jak masz tak pisać to lepiej się nie wypowiadaj w wątku. Egoizm w ocieraniu autobusu o drogę? W takim razie gratuluję autorowi tego pomysłu - ArturowiB "złośliwości, "mądrości" i "nieomylności" oraz szeroko rozumianego "geniuszu". Patrz niżej:
Obrazek
kowalski pisze:Burmistrz nie odpowiada na maile.Mi nie odpowiedział.
Proponuję Panu Krzemińskiemu zrezygnować ze stanowiska, bo nie po to jest władza.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

1) na twoim zdjęciu autobus nie ociera o droge
2) jesli nachylenie płyty jest nieodpowiednie zarzadca drogi na wniosek pismy powinien to poprawic do odpowiedniego
3) nagraj film aby choc trochę można było ocenic predkosc, sluchowo uslyszec ocieranie bo obecnie probujesz manipulowac choc przygladalem sie zjazdowi w strone policji i "na oko" jest zle wykonany tj ma zachowana szerokosc zjazdu zamiast anchylenia zbierznego z reszta
4) Pomóc w zrozumieu przepisów, skoro macie w sobie tyle madrosci i nieomylnosci w interpretowaniu przepisow ze zarzucacie zarzadcy drogi sprzecznosc z prawem to juz wasz problem aby to udowodnic, nie widze powodu aby wyprowadzac was z bledu czy wyjasniac dlaczego jestescie w bledzie to ew zadanie zarzadcy drogi/projektanta
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie wierzysz? Twoja już sprawa
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dajcie spokój z Arturem-on nigdy nie przyzna się do tego, że nie ma racji.

1.Jeśli istnieje możliwość to wrzuć proszę ostatnie zdjęcie w jak najlepszej jakości i wielkości skoro kolega nie widzi tyłka autobusu szorującego o zjazd.
2. Arturze wyjaśnij po co Ci filmik-czy uważasz, że autobus na tym zjeździe jedzie powyżej dopuszczalnej prędkości 20 kmh? A może kierowca autobusu wjechał na skrzyżowanie 30 lub 40 na godzinę i stąd tyłkiem obciera o zjazd? A może kierowcy nie są bezmyślni i za każdym razem przejeżdżają próg najwolniej jak można?
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Co do zdjęcia - zdjęcie było zrobione komórką i je wykasowałem - a szkoda, bo by rozwiało wątpliwości Artura. Proponuję się zwrócić z oficjalnym pismem do MZK, myślę że Ci Arturze odpowiedzą. Poza tym znam osoby, które jechały 9-tką podczas ocierania. Może ktoś chciałby to opisać na forum, aby rozwiać wszelkie wątpliwości?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Jestem bardzo częstym użytkownikiem skrzyżowania na Łąkowej we wszystkich kierunkach i kombinacjach, zmotoryzowanym i pieszym i wiecie co wam powiem? PRECZ Z ŁAPAMI PIENIACZE! O ile nierzadko krytykowałem niektóre pomysły ArturaB jako zbyt ortodoksyjne to tym razem podpiszę się obiema rękami i nogami. Od kiedy powstało skrzyżowanie jeździ się i chodzi o niebo lepiej. Tylko dwie grupki zainteresowanych mogą być niezadowolone: szybkobiegacze omijający korek na Gdańskiej i tnący objazdem Obwodowa-Łąkowa oraz drogowcy - zwolennicy obowiązkowej przebudowy lub remontu każdej ulicy co najmniej raz w roku. Nie zgadzam się na żadne majstrowanie przy skrzyżowaniu - ja tu mieszkam i nie pozwolę za własne pieniądze psuć sobie warunków zamieszkiwania.
ODPOWIEDZ