Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowania równorzędne Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ale przecież taka osoba będzie niewiarygodna dla Artura. Sadze, że oprócz pisma z MZK potrzebny byłby również film z zewnątrz i ze środka autobusu z obowiązkowymi ujęciami na stan licznika no bo przecież kierowca zapakowanej ludźmi 9-ki może jechać na wzniesieniu 30 kmh. Licznik oczywiście musi mieć świadectwo homologacji. A jak to wszystko już zorganizujemy to i tak nasz forumowy troll będzie bredził dalej.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jestem bardzo częstym użytkownikiem skrzyżowania na Łąkowej we wszystkich kierunkach i kombinacjach, zmotoryzowanym i pieszym i wiecie co wam powiem? PRECZ Z ŁAPAMI PIENIACZE! O ile nierzadko krytykowałem niektóre pomysły ArturaB jako zbyt ortodoksyjne to tym razem podpiszę się obiema rękami i nogami. Od kiedy powstało skrzyżowanie jeździ się i chodzi o niebo lepiej. Tylko dwie grupki zainteresowanych mogą być niezadowolone: szybkobiegacze omijający korek na Gdańskiej i tnący objazdem Obwodowa-Łąkowa oraz drogowcy - zwolennicy obowiązkowej przebudowy lub remontu każdej ulicy co najmniej raz w roku. Nie zgadzam się na żadne majstrowanie przy skrzyżowaniu - ja tu mieszkam i nie pozwolę za własne pieniądze psuć sobie warunków zamieszkiwania.
Pieniacze!? Jacy pieniacze, chłopie? Możesz się zgadzać lub i nie, a i tak o sprawie zadecydują odpowiednie organy. Wielu moich znajomych (i nie tylko) z bloków na ulicy Łąkowej, uważa dokładnie to samo co i ja, dokładnie to samo co ten "pieniacz" jakim mnie niesłusznie określiłeś. Hałas od uderzeń pojazdów jest bardzo przeszkadzający. Tak jak powiedziałem, dysponuję dokumentacją potwierdzającą naruszenie prawa - w tym stanowiskiem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Wydziału Architektury i Budownictwa przy Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

Ty jesteś tylko użytkownikiem tej drogi, ja mieszkam tam na co dzień i wszystko to widzę.

A żeby było mało to wiem, że MZK Wejherowo wyraziło negatywne zdanie w stosunku do powstania progu na skrzyżowaniu na ulicy Łąkowej i wiedział o tym dokładnie Urząd Miasta w Redzie. Jednak miasto zrobiło swoje - widzimy jak jest. Skąd to wiem? To chciałbym zachować dla siebie.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dziś jechałam autobusem,który tylko ino chrupnął na zjeżdzie z progu w stronę przystanku przy Sieci 34.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dla zainteresowanych tematem:

Informujemy mieszkańców, że we wtorek 31 maja o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie przy ulicy Zawadzkiego odbędzie się publiczna prezentacja projektu wprowadzenia strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h w obszarze południowym od ulicy Łąkowej wyznaczonym przez ulice Łąkową, Obwodową oraz Gdańską.


odnośnik
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Salamandra pisze:Dla zainteresowanych tematem:

Informujemy mieszkańców, że we wtorek 31 maja o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie przy ulicy Zawadzkiego odbędzie się publiczna prezentacja projektu wprowadzenia strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h w obszarze południowym od ulicy Łąkowej wyznaczonym przez ulice Łąkową, Obwodową oraz Gdańską.


odnośnik
Zachęcam do przyjścia, im więcej będzie różnych opinii tym lepiej :D No i do zobaczenia na miejscu
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:
Zachęcam do przyjścia, im więcej będzie różnych opinii tym lepiej :D No i do zobaczenia na miejscu
Z ciekawości - jak poszło? :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

bardoz mierna frekwencja, Gajos liczył obecnych, ale liczba łączna z radnymi, p. Burmistrzem i p. Komendant nie przekroczyła 25 osób.

Brzezins prezentował swoje argumenty, po drugiej stronie był znany z forum Artur.

Odniosłem wrażenie, że argumenty brzezinsa zostały podważone w każdym celu, zresztą pytania były często tak ogólne, że nie wiadomo było czego dotyczą. Najlepiej będzie jak wypowiedzą się też inni uczestnicy:)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Też jestem Ciekaw. Z tego co pisał Brzezins wydawało by sie, że te argumenty są niepodważalne chociażby dlatego, że podwyższenie rzekomo łamie prawo, a ponadto jego argumenty dla mnie wydawały się sensowne.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:bardoz mierna frekwencja, Gajos liczył obecnych, ale liczba łączna z radnymi, p. Burmistrzem i p. Komendant nie przekroczyła 25 osób.

Brzezins prezentował swoje argumenty, po drugiej stronie był znany z forum Artur.

Odniosłem wrażenie, że argumenty brzezinsa zostały podważone w każdym celu, zresztą pytania były często tak ogólne, że nie wiadomo było czego dotyczą. Najlepiej będzie jak wypowiedzą się też inni uczestnicy:)
A czy ktoś z radnych zechciał odnieść się do pisma, jakie do UM wystosował swojego czasu Janne czy ten temat został pominięty? Wprawdzie sprawa Łąkowej nie dotyczy mnie bezpośrednio, ale dobrze byłoby wiedzieć jak nasza "władza" traktuje swoich "poddanych" :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze:Też jestem Ciekaw. Z tego co pisał Brzezins wydawało by sie, że te argumenty są niepodważalne chociażby dlatego, że podwyższenie rzekomo łamie prawo, a ponadto jego argumenty dla mnie wydawały się sensowne.
jak dobrze pamiętam ze spotkania, to wyniesione skrzyżowanie nie pełni roli progu spowalniajacego, tylko skrzyżowania "płytowego?" (mogę coś przekręcić, specem nie jestem), którego wprowadzanie jest nawet zalecane przez GDDKiA.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Buba pisze:Jeśli podniesienie jest umiejscowione na skrzyżowaniu to konstrukcja taka nazywana jest podniesionym skrzyżowaniem lub skrzyżowaniem z podniesioną tarczą i powinny być stosowane tylko na trasach,gdzie krzyżują się ulice tej samej kategorii.Powinny być wykonane z warstw elementów klinkierowych,elementów semi-sinusoidalnych progów spowalniających o dł.4,80m-ograniczenie prędkości do 50 km/h lub dł.3,40m ograniczających prędkość do 20km/h lub bloków podjazdowych unosząc poziom maksymalnie na wys.0,12m.Szczegóły można poczytać w linku poniżej.
http://www.rowery.org.pl/progi.html
Czyli wyszło tak jak sugerowałam i domyślałam się wcześniej.Jednak powinno być jeszcze odprowadzenie wody z podniesienia,czego nie zrobiono i przed wzniesieniami zbieraja się kałuże,a zjazd w stronę policji jest zbyt stromy i nie jest równy pozostałym jeśli chodzi o kąt nachylenia.Myślę,że po tych poprawkach i zdecydowanym ograniczeniu do 20 km/h będzie o,key. :wink:
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Niestety nie mam aktualnie czasu przed sesją, ale opublikuję pisma jakie otrzymał ode mnie na spotkaniu Pan Krzemiński. Uważam, że pomysł skrzyżowań równorzędnych jest "widzi mi się" paru radnych i Pana Burmistrza. Nie ma niczego - ekspertyz, statystyk wypadków, a nawet analizy SWOT. Odpowiedzi typu "statystyki o niczym nie mówią", ani ich nie potrzeba - tego to się nie spodziewałem. Najbardziej rozśmieszyła mnie odpowiedź paru radnych, Pana Krzemińskiego oraz asystenta projektanta, że auto mniej spala przy mniejszej prędkości. Pozostawię to bez komentarza.

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi e-mailowej od projektanta. Pan Burmistrz twierdzi, że ja i Janne posługujemy się ładnymi słówkami takimi jak analiza SWOT, bezczynność oraz że piszę donosy (zapomniał dodać że słuszne, wkrótce przedstawią pismo). Uważam, że prawie każda odpowiedź na pytanie była wymierzone we mnie i w moje dobre imię. No i to trochę nie taktownie mówić na forum publicznym, że do obsługi mnie i Janne trzeba zatrudnić kolejnego urzędnika. Urząd utrzymuje się z pieniędzy podatników.

Swoje stanowisko w tej sprawie i przebieg spotkania przedstawię później. Osiągnięto postulaty Janne, zdjęto parę progów i pozostawiono oznakowanie. Nawet ciekawe i były argumenty ArturaB, ale jednak jazda na rowerze w zimę jest mi 100% obca.

Co do progu na Łąkowej jak przypuszczałem - pojawiły się ciekawe rzeczy ;) - ale o tym później. Władza progu jak oka w głowie strzeże, Pan Krzemiński powiedział, że nie usunie progu do póki on będzie burmistrzem. Acha i władza twierdzi, że to nie jest próg chodź jest w błędzie.

Wszystkie dokumenty przedstawiam w tym pdf-ie - http://brzezins.comxa.com/konsultacje.pdf
Ostatnio zmieniony |3 Cze 2011|, o 22:50 przez brzezins, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wtrące krótkie zdanie, męczące jest czytac iż coś jest niezgodne z prawem, skrzyżowania płytowe stanowią formę urządzenia bezpieczeństwa ruchu, i są zalecane i stosowane przez GDDKiA oraz ZDM, ZDiZ w innych miastach w Polsce, dysponuje nawet ekspretyzami np biegłego sądowego czy krajowego konsultanta KRBRD co do wytycznych i sposobu stosowana i kto jak kto ale jako dyletant nie podwarzysz jakimkowliek pismem jego ekspertyz czy zalecen.
EOT, więcej się nie wypowiadam bo szkoda czasu i tak nic nie dotrze.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie przyczepiam się że to jest nielegalne w ogóle, tylko w tym określonym wypadku. Zapodaj linki, abym mógł się odnieść.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ODPOWIEDZ