Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Płatny parking przy Polo ?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
sylwia1961
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tak ma Pan rację Kolego że powinno być wstyd oponującym jak się chce parkowac np. do lekarza czy dłużej niz jest to określone to trzeba płacic za parking a nie unikać uciekac czy wyzywać ludzi ktorzy tam pracują pozdrawiam :)
Marekk
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A jak dla mnie to jest chora polska rzeczywistość i nie chodzi tu o panów pracujących jako parkingowi,ale same praktyki typu płatne parkingi,czy np. wchodząc na teren oliwskiego zoo dodatkowo jeszcze płaci się za toaletę:). Dwa różne przykłady,ale wniosek jeden, Polska to kraj w którym doji się jak może zwykłego obywatela, rozwiązanie proste odnośnie Polo, sklepów nie brakuje dookoła i sami wykonali sobie strzał w stopę, decydując się na takie praktyki. Ktoś przytaczał przykład Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, tyle,że to zupełnie inna sytuacja, parking w centrum miasta,poziomowy,a nie przysklepowy... Ogólnie podsumowując totalny idiotyzm płatny parking przy takim sklepie nawet ,jeżeli do 30 minut free... I nie chodzi o pracujących tam ludzi,a o tak debilne pomysły właścicieli. Ktoś zamiast się stresować, poprostu zmieni sklep i tyle.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ale to też parking w centrum miasta tylko trochę mniejszego :) Polo na pewno nie wprowadziłoby płatnego parkingu gdyby nie "chora polska rzeczywistość" i zostawianie na cały dzień samochodu jadąc do pracy przez co nie ma miejsca dla klientów. W klientów tez to nie uderza ponieważ z paragonem parking jest bezpłatny nawet jak robisz zakupy godzinę więc po co mają zmieniać sklep?
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Marekk" dajesz przykład ZOO bardzo niefortunnie ,bo parking jest tam płatny i to sporo, jak również toaleta. Gospodarz terenu zmuszony jest płacić podatki od gruntu,poniósł koszty zagospodarowania,będzie ponosił koszty napraw itp,nie po to jest parking przy sklepie,żeby tam parkować całymi dniami zajmując miejsce klientom.
Marekk
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Eryk nie wiem czemu to ma być niefortunny przykład, od takie poprostu odniesienie ogólne:),natomiast parking przy ZOO jak już mamy być dokładni kosztuje 3 zł za godzinę, a nie np. 5zł jak przy Polo >>>to osobiście uważam za grubą przesadę,ale to moja prywatna opinia:).Mamy demokrację,więc ja się tylko wypowiedziałem,nikogo do niczego nie namawiam i każdy sam sobie decyduje czy dany sklep,parking mu się podoba ,czy też nie podoba, bo jak napisałem wcześniej sklepów choćby w Redzie jest od groma:). Nie kwestionuje też słuszności parkingu przez to,że ktoś tam trzyma sobie auto cały dzień,bo faktycznie już ktoś też wcześniej zauważył,że np. taka sytuacja jest na parkingu przed Lidlem w Redzie,gdzie stoją samochody nie tylko klientów,ale to ,że menele wyłudzają tam kasę pod sklepem to już inna bajka. Nie wiem jak inni, ja osobiście nie spotkałem się jeszcze nigdzie z czymś takim,żebym musiał pokazywać paragon od zakupów na parkingu,ale podkreślam, każdy z nas ma prawo do własnej interpretacji i opini na taki temat :)
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A ja sie spotkałam z tym w kinie w Gdyni,przy wyjeżdzie z parkingu pokazuje się paragon z kina i dostaje się zniżkę na parking.
Marekk
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pewnie masz na myśli parking przy multikinie, który kiedyś też był darmowy;) Jednak różnica tam taka,że to ścisłe centrum Gdyni,gdzie by nie spojrzeć są strefy płatnego parkowania.Ja tam żadnej zniżki nie dostałem, a też parkowałem jakiś czas temu, będąc właśnie w kinie,chyba,że coś się zmieniło teraz:)Bardziej mnie dziwi, że dla sporej większości poprostu wydaję się to normalne,że gdzie by się nie ruszyć to wszędzie drą z nas kasę,czyli statystyki wszędzie kłamią, mamy bogate społeczeństwo:)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ale kto z Ciebie zdziera kasę? Jak jesteś klientem Polo to stój tam sobie nawet godzinę-pokażesz paragon i nic nie płacisz. A jak nie jesteś ich klientem i poszedłeś na pocztę, do Dominika lub stanąłeś na 8 godzin bo jedziesz do pracy i akurat przesiadasz się tam na autobus do Gdyni to sorry, ale trzeba zabulić. Jeśli to Ci się nie podoba to miej pretensje do miasta, że nie zrobiło dużego darmowego parkingu w "centrum" lub napisz zażalenie do Poczty Polskiej, że nie ma przy swojej placówce parkingu, ewentualnie sprawdź opcję z parkingiem za przychodnią o którym ktoś wspominał. Powtórzmy:

Parking jest dla klientów Polo i oni za niego nie płacą, opłata służy odstraszeniu ludzi zajmujących miejsca klientom przez co sklep traci. Polo nie musi udostępniać parkingu za darmo klientom innych placówek handlowych. Polo nie zdziera kasy ze swoich klientów a wręcz przeciwnie dba o to, żeby mieli gdzie stanąć jak przyjadą na zakupy.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dokładnie tak!
Marekk
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ok Herring ujmę to inaczej, bo najwyrażniej nie rozumiesz o co mi akurat chodzi;). Jak dla mnie to za parking przy Polo może być opłata i 50zł za godzinę, nie korzystam ani z tego sklepu,ani z tego parkingu. Ja wypowiedziałem się w sensie według mnie poprostu głupiej praktyki i tak jak napisałem to moje prywatne zdanie,nie namawiam nikogo do bojkotu tego sklepu ,czy parkingu. Każdy zrobi jak uważa,i jak ma chęć. Przy okazji wspaniale reklamujesz Polo, czyżbyś był pracownikiem tego sklepu,hm,że tak zaciekle go bronisz?;) Oczywiście to w formie żartu. Dla Ciebie to dbanie o klienta, dla mnie to głupota, ale skoro to teren prywatny, to właściciel ma prawo robić co chce.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Teraz tak po prostu jest w Europie. Niedługo wszystkie parkingi będą płatne, bo z punktu widzenia administracji państwowej jest to bardzo opłacalne (mówię o parkingach miejskich). Pieniądze do kasy miasta idą, ludzie prace mają, więcej ludzi jeździ komunikacją miejską - większe zyski dla miasta i mniejsze zanieczyszczenie.

Z tą różnicą, że np w takich Niemczech parkingi są, w porównaniu do naszych, urządzone wręcz genialnie. Nie wiedziałem nawet, że tak można. I są relatywnie dużo tańsze niż w Polsce. Komunikacja miejska zrobiona tak, że rzeczywiście samochodem się nie opłaca jeździć.

Do tego w Polsce nie ma jeszcze przeświadczenia, że za takie rzeczy trzeba płacić. Sam patrzę na to krzywym okiem, a poprzedniej epoki nie pamiętam ;)
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

sylwia1961 pisze:jak się chce parkowac np. do lekarza
Moim zdaniem jak się chce do lekarza - to trzeba stanąć pod przychodnią albo pogodzić się z koniecznością płacenia.
Pozwolę sobie przypomnieć że od początku istnienia Polo parking był bezpłatny.To istniejąca sytuacja doprowadziła do działań obronnych zarządcy terenu.
I to nie bynajmniej w Redzie - to co się działo przed Polo np w Helu to dopiero była "jazda bez trzymanki"!!!.
Niestety prawda jest taka że korzystanie z samochodu w mieście nie jest wyłącznie wygodą kierującego a staje się powoli kosztownym luksusem - tak jak w całej Europie. I należy sie liczyć z narastającymi ograniczeniami - po prostu samochodów jest coraz więcej.

Co do porównania z Niemcami: głupiego tematu niechlunego parkowania nie możemy "przerobić" to i nie ma się co z nimi porównywać. Żaden Niemiec nie stanie na miejscu parkingowym inaczej niż wjeżdżając tyłem po to by ruszając zimnym autem nie "smrodzić" w trakcie manewrów bez sensu. Zaden Niemiec nie stanie "po skosie" na 2 miejscach parkingowych. Nie zatrzyma sie jak baran blokując drogę wszystkim "bo ja tylko na chwilę". Nie widziałem by ktokolwiek tam robił co chce - bo włączył swiatła awaryjne. A już sposób poruszania się w korku np na Helu czy na Rekowskiej Górce jest ewenementem chyba na skalę światową: pojedynczy "kretyni" blokujący cały sznur samochodów na zasadzie "co ja bede jechał jak będe stał"....

Ogólnie: nie jestem przeciwko polskim kierowcom - chocby dlatego że sam nim jestem. Chciałbym tylko częściej spotykać się z myśleniem nie tylko o sobie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Marekk pisze: I nie chodzi o pracujących tam ludzi,a o tak debilne pomysły właścicieli. Ktoś zamiast się stresować, poprostu zmieni sklep i tyle.
Marku, skup się:

- parkujesz, ale jesteś klientem sklepu - nie płacisz za parking
- parkujesz, ale NIE jesteś klientem sklepu - płacisz za parking

- korzystasz z toalety, ale jesteś klientem restauracji - nie płacisz za toaletę
- korzystasz z toalety, ale NIE jesteś klientem restauracji - płacisz za toaletę

Gdzie tu widzisz debilne pomysły, idiotyzmy czy chorą rzeczywistość? Dlaczego uważasz, że cokolwiek należy Ci się za darmo? A jeśli tak uważasz, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić sklep :) Przy Lidlu parking jest darmowy (do czasu, bo słyszałam, że mają to zmienić, podobnie jak zrobiono we Wrzeszczu), w Porcie Rumia również.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Marekk pisze: Bardziej mnie dziwi, że dla sporej większości poprostu wydaję się to normalne,że gdzie by się nie ruszyć to wszędzie drą z nas kasę
Wiesz, urodziłam się i dorastałam w PRL'u, gdzie wszystko było "za darmo" i "się należało" z zasady. Ale mimo to jestem totalnie zdumiona Twoimi poglądami :)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Kolega Podmiejski, chyba źle pojął porównanie do Niemiec/Europy. Chodzi o sam fakt płacenia za parkingi.
ODPOWIEDZ