Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze: A bardzo wielu nie jeździ na mecze i nie lubi Arki, może nawet więcej niż tych co lubią więc nie bądz taki pewny, że to taka dobra reklama dla miasta - ta flaga. Ile osób tyle opinii

Flaga na trybunach to co innego niż logo w tunelu w centralnej części, które każdy widzi. Nie chciałabym znów zaczynać dyskusji na ten temat

nie chcesz zaczynać tematu a jednak zaczęłaś :)
ale mniejsza o to

nie powiedziałem przecież, że wszyscy Redzianie kochają Arkę... tylko, że tych co lubią tą drużynę i jeżdżą na Jej mecze jest dużo... i dla nich to graffiti jest fajne.
Jasne, że są na pewno i tacy co nie lubią Arki... ale co to ma do rzeczy.

Jest dużo ludzi którzy nie lubią kościoła katolickiego, a jednak z tego powodu nie zamazuje się krzyży i innych symboli, jest dużo ludzi którzy nie lubią PO, SLD czy PiS a jak ich logo jest gdzieś namalowane to nie budzi kontrowersji itd. itp.

Flagi na trybunach i graffiti napewno nie można porównywać, bo graffiti widzą codziennie Ci sami ludzie (kilka tysięcy osób) a flagę na trybunach widzi kilkaset tysięcy ludzi (na meczach, zdjęciach czy w transmisji telewizyjnej)

Nie bardzo rozumiem w czym Ci to graffiti przeszkadza. Czy masz gorsze samopoczucie idąc tym tunelem? Czy ciężej Ci przez to graffiti pokonać drogę z dworca na drugą stronę ulicy? Dla mnie to graffiti jest najprzyjemniejsza częścią tego tunelu… chociaż przez chwile są jakieś żywe kolory.

Wydaje mi się, ze szukasz dziury w całym...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tez mi sie wydaje Dormo, ze szukasz dziury w całym ;)

Flaga na meczach reprezentuje kibiców z Redy wśród kibiców innych drużyn z całej Polski, reszta ludzi (nie związanych z ruchem kibicowskim) tego nawet nie zauważy i flaga nie jest do nich kierowana. To taka tradycja (wieszanie flag fan clubów, dzielnic itp.) Poza tym skoro jest grupa kibiców z Redy to dlaczego nie mieli by mieć swoich flag, nie czaje dlaczego ci tak to przeszkadza pewnie jej nawet nie widzialas i nie wiedzialas ze ona istnieje.

Kolejna sprawa, że flaga nie ma być żadną reklamą miasta, nie wiem skąd te wnioski wyciągasz. Flaga ma reprezentować KIBICÓW ARKI z REDY i nikogo innego.

Co do graffiti to niestety musisz sie do niego przyzwyczaić :) Wszystkim nie dogodzisz niestety.

Od siebie dodam na koniec jeszcze , że niedługo na ścianie Koksika przy stadionie (tym za orlikiem) powstanie wielki graf Arki (około 15 metrów) na wzór naszej flagi. Graffiti zostanie wykonane z środków zebranych przez kibiców Arki z Redy.

Obrazek
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Maximreality z tą reklamą to ja namieszałem :P bo napisałem, że ta flaga jest świetną reklamą miasta :) i podtrzymuje swoje zdanie :) Dorma chyba tylko się do tego odniosła :)

Wiadomo, że nie w tym celu powstała, ale przy okazji rozsławia Rede w Polsce... można tutaj podać przykład właściciela flagi Tychy, który kiedyś dostał nagrode od miasta, za rozławianie Tych na świecie (jeździł z flagą, na wszystkie wielkie imprezy międzynarodowe)

Gratuluje flagi i zapału :)
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

mi osobiscie ta flaga pasuje i to bardzo :) a propos tematu cos sie zaczyna chyba dziac to widac "szarosc" w tunelu
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Arturze masz marzenia.I chyba kazdy z nas ma takie same marzenia.Ale to nierealne, chociaz bywa i tak ,ze czasem marzenia sie spelniaja.Moze kiedys w naszym tunelu poczujemy zamiast zapachu moczu powiew swiezo skoszonej trawy lub zapach swiezego chleba :).
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Generalnie prace mające na celu odnowienie tunelu zostały dziś zakończone. Byłem tam w tunelu pogadać jeszcze z P. Molakiem odnośnie dwóch pozostawionych Grafów (Feniks, Arkowcy) i mamy polecenie je odnowić. Byłem w sobote poprawić ogólnie tło itp, ale P. Molakowi chodzi o to by prace były gruntownie odnowione. Więc 13 sierpnia łapiemy za szpachelki i za Dysperwit i odnawiamy prace tak, że będą się ładnie komponować z odnowionym tunelem.

Izunia81 - cieszymy się bardzo, że flaga Ci się podoba!

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zakończyłam już temat Arki, bo o preferencjach sportowych jak i religijnych czy politycznych można dyskutować wiecznie. Ani ja Was nie przekonam ani wy mnie. Chciałam tylko dla ścisłości dodać, że nie mam nic ani do kibiców ani do flagi ( bardzo ładnej zresztą). Na stadionie niech sobie kibice robią co chcą. Wypowiadałam się tylko odnośnie napisu w tunelu.

A co do graffiti to znaczy, że 13 będziecie malować nowe rzeczy? Czy tylko poprawiać to co jest?
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Będziemy poprawiać/odrestaurowywać to co jest i być może zrobimy cos innego jeszcze dodatkowo, ale ta sprawa nie jest przesądzona. Póki nie będziemy mieli dobrego pomysłu nic nie zrobimy, bo nie chcemy powielać już tego co jest (robić 2 napis Feniks czy coś takiego).
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Nie wiem czy gdyby Ci co malują zwrócili sie do małych firm i sklepów ze namalują im reklamy w tunelu chętnie by nie pokryli kosztów z nawiązką.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

A co z pomysłami z zeszłego roku ( o czym niektórzy pisali w starszych postach)? Np. Herb Redy czy to o czym wspomniałeś wcześniej - ten napis ( nie pamiętam gdzie to napisałeś) no i zawsze można walnąć jakiś fajny rysunek. To się też większości podobało
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Miasto nie dofinansowuje tego Jamu tylko przygotowuje ściany dlatego namalują coś tylko ci, którzy sami sobie zorganizują farby i artystę do malowania (co wiadomo też nie jest za darmowe). W związku z tym jeśli my coś zrobimy to na pewno coś związanego choćby częściowo z Naszą działalnością i miastem, ale będzie to w 100% nasz pomysł, co jest z resztą dość oczywiste biorąc pod uwagę fakt, że sami zbieramy na to pieniądze.

Myślę, że jeśli zebrałaby się gruypa ludzi z pomysłem to artysta sie znajdzie który to namaluje. Pozostaje kwestia zakupu farb.
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

to tylko zyczyc wyszukanych i udanych grafow o kasie nie wspomne :)
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

13 sierpnia odbędzie się w tunelu STREET ART JAM

Zaproszeni goście to m.in. Krik (gdańsk) i Ideyka (Sopot/w-wa), do tego m.in. Incognito z Redy oraz młodzież z warsztatów szablonu i muralu (info > http://e-reda.pl/viewtopic.php?t=2463 ).
Tym razem nie będzie to tylko graffiti jam a street art jam - pojawią się i graffiti (charaktery jak i napisy) i murale i szablony - nad całością czuwać będzie Dział Kultury (Kierownik - Paulina Piotrowska - chętne do udziału osoby mogą się zgłaszać do mnie na maila: kultura.moksir.reda@gmail.com ). Mogę powiedzieć, że dwa miejsca są już zarezerwowane pod nowe grafy.

(Graf Feniksa zostaje, Arki również - z tego co wiem ogłoszono konkurs i ma zostać odnowiony/zmieniony w najbliższym czasie)

Więcej informacji wkrótce w dziale forum "Rozrywka i kultura" oraz na blogu kultury: http://kulturareda.blogspot.com/ oraz na fb kultury: http://www.facebook.com/kultura.moksir.reda
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Czyli jednak będzie większe malowanie.. Fajnie
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Flaga jest SUPER jestem najbardziej za :)
ODPOWIEDZ