Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Historia bloku na 12-Marca

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dlatego nie tniemy :-)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pi pisze:To wystarczyło, żeby nie zdewastowali drzew i krzewów. Szczerze namawiam wszystkich, którzy będą się budować, zostawcie samosiejki, można je przesadzić, żywopłot można posadzić zanim powstanie dom, a liściasty będzie cieszył kolorami o każdej porze roku.
No zimą to już chyba nie bardzo ;-)
Ale co do reszty się zgadzam - ja też zostawiłam u siebie kilka dorosłych drzew i krzewów, choć to tylko "zwykłe" brzozy, sosny czy klony (nawet jeden dąb się zaplątał ;-)) Jest nawet jabłoń i wiśnia - półdziczki, ale pięknie kwitną :)
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam

Powiedzcie kochani, jeżeli ktoś mieszka w tym bloku - JAK SIE W NIM MIESZKA ??
CZy nowy blok nie zasłoni całego słoneczka od wschodu ??
Ciepło jest ?? Woda nie podchodzi ??

Pozdrawiam
drac
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Damian pisze:Piotrze, urzędy (miejskie, powiatowe) są organami państwowymi czy może jest inaczej?
To są "samorządy terytoriale" - "Państwo" może tylko ingerowac na poziomie ustawodastwa :P . Decyzje jakie budynki postawić "Państwo" decyduje tylko w zakresie Prawa Budowlanego a "Gmina"- samorzad czy chce mieć wiezowce, czy domki jednorodzinne itp. :wink:
PiotrJan
k.lan
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja mieszkam w tym bloku od 2 lat. Nie ma tam grzyba ani nic podobnego. Nasze mieszkanie jest duże, 2-poziomowe. Bardzo ciepłe. Zadna woda nie podchodzi :)
A jeśli chodzi o nowy blok, to faktycznie było mało słoneczka (bo tylko od wschodu) a teraz całkiem go jak na lekarstwo. Więc szału nie ma :) Pocieszam się, że poddasze użytkowe jest cały dzień nasłonecznione :) Za to moi sąsiedzi mieszkający od strony zachodniej mają całe popołudnie słońce, aż do wieczora :)
Faktem jest, że był to pustustan przez wiele lat, z uwagi na brak kanalizy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Witam, a możecie przekazać jakie są koszty utrzymania takiego mieszkania w tych blokach ?? Mam na myśli ogrzewanie i inne media ?? Pozdrawiam
drac
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Ogólnie macie rację - fajnie by było gdyby na nowobudowanych osiedlach ( i tych starszych...) był utrzymany pewien ład architektoniczny i spójność - zdecydowanie lepiej to wtedy wygląda.

Jednakże ciężko wymagac od kogoś, kto całe życie odkładał na kupno działki (najpierw) a potem budowę domu, żeby dostosowywał się do sąsiadów, szczególnie że gusta sa naprawde różne i nie każdmu musi się podobac to co akurat postawili sąsiedzi....Druga sprawa, że jednego stac na malutki prostokątny domek z dwuspadowym dachem z najtanszycjh materiałów i a innych stać na wielki dom pięknie wykończony i stąd też są pewne różnice.

Ja bym nie miał żalu do tych, którzy swoje 500tyś zainwestowali tak jak chcieli oni, a nie sąsiedzi - tymbardziej, że jak ktoś już pisał,że nie to ładne co ładne a co sie komu podoba ;);)

Z drugiej strony patrąc, co byś powiedział Damian (teoretycznie) jakbyś kupił 20 lat temu działkę i chciał budowac teraz dom (wymarzony, prosty w nowoczesnym stylu załóżmy), a wszyscy sasiedzi mieli by już postawione gargamele w stylu cygańskim z wieżyczkami (zgodne z planem zagospodarowania) i by Ciebie namawiali, żebyś zbudował podobny, mimo że uważasz to za ciężką wiochę i wręcz coś ochydnego? Byś tak odrazu zgodnie z duchem tego co piszesz kupił projekt gargamela i rozpoczął budowę?

Sądzę, że każdy by jednak w takiej sytuacji postąpił podobnie, czyli by raczej niezainteresował się postulatami sąsiadów. Oczywiście można dywagować, że idzie kupić projekt ,który jakoś tam się wkomponuje w resztę...

Ja tam masze o domku drewnianym w stylu góralskim i jeśli kiedyś będę go budował to mnie raczej mało zainteresuje, że wkoło są bunkry z PRL czy eleganckie pałacyki, ale ja to w ogóle jestem mao społeczny :P
jaras
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam
Ja odgrzeję trochę temat i dołączę się do pytania dracul o opinie na temat mieszkania w tym bloku, kosztów jego utrzymania itp. Ogólnie, czy zakup mieszkania w nowym budynku to dobry pomysł, czy dotychczasowi lokatorzy raczej odradzaliby jego realizację ?? Wszelkie opinie i sugestie mile widziane :)
ODPOWIEDZ