Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

ferma lisów

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Przeanalizuj sobie historię fermy lisów na Oruni Górnej w Gdańsku. Myślę, że w tym wypadku będzie podobnie i po latach walk ferma się przeniesie.
To nie moja wina, że miasto się rozwija. Póki co, w całym kraju obserwujemy migracje w kierunku dużych miast i przedmieść i raczej ferma lisów tego nie powstrzyma.
A tak naprawdę, to właściciel fermy stanie kiedyś przed dylematem, czy nastawiać się na walkę z mieszkańcami i organizacjami ekologicznymi, czy zawczasu przenieść działalność.
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

A czemu on ma być stratny z powodu debilizmu ludzi?:)
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Daruj sobie inwektywy, jeżeli wiesz co to znaczy. Jak na osobę nie mającą pojęcia, gdzie przedmiotowe fermy się znajdują, podchodzisz zbyt emocjonalnie do tematu. I jeżeli nie masz nic więcej do powiedzenia oprócz wypominania ludziom, jaki to wielki błąd zrobili budując sobie dom w nieodpowiednim miejscu, to po prostu wyłącz się z dyskusji.
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

No sory ale trzeba było myśleć wcześniej:) Jak sobie wybuduje chatkę obok wysypiska śmieci to oznacza ze mają je zamknąć i się przenieść? Zorganizuj zbiórkę i kup mu nowy teren a najlepiej na środku oceanu by przypadkiem ci pod oknem nie "pachniało"
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

dlog odnoszę wrażenie czytając twoje posty że masz coś wspólnego z tą fermą... Niby nie wiesz gdzie jest ale za to doskonale wiesz od kiedy istnieje ? Gdybyś mieszkał w zasięgu zapachów tej fermy to raczej nie byłbyś takim obrońcą.... Ja kupowałam dom w listopadzie i niestety wtedy zapachy nie są odczuwalne. Gdybym o tym wiedziała nigdy bym tu domu nie kupiła !!!!
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Kupiłaś - twój problem! Czemu właściciel ma cierpieć z powodu twojej NIEWIEDZY! zresztą kto był pierwszy w Redzie i na tym terenie, Ty czy ferma?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

No dobrze - skoro nie rozumiesz o co nam chodzi to zacznę inaczej. Ferma jest jedna a przeciwników dużo więcej więc chyba liczy się bardziej dobro większości a nie jednostki ! Zadowolony z argumentu ? A może zainteresujesz się losem samych lisów a nie tylko ich właściciela bo mam obawy że ich warunki bytowe są tragiczne czego dowodem jest ten nieznośny fetor.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Skoro właściciel nie potrafi zadbać o warunki higieniczne to JEGO PROBLEM A NIE MÓJ !!!!
\
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Mamy dyskryminować jedną osobę bo nie myślące paniska zamieszkały w takiej okolicy? Jak jest was tak dużo to zorganizujcie tą zbiórkę i zakupcie mu nową ziemie! A co do zwierzątek to proponuje zaprzestania jedzenia mięsa i ryb
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

No faktycznie teraz jest,że każdy myśli o sobie i o własnym komforcie.Chcielibyśmy mieszkać w uroczym miejscu z pięknymi widokami,świeżym powietrzem,bez uciążliwego sąsiada obok,a jednocześnie,żeby chodniki były odśnieżone natychmiast jak napada,w pobliżu były sklepy,kina i inne udogodnienia,ale takie miejsca nie istnieją!!!!!!!!!!!!
Nic i nikt nie zwalnia nas z myślenia! Moi rodzice kupując działkę pod dom przeszli się po okolicy,zapukali do mieszkających ludzi w okolicach-popytali jak jest latem,zimą?a na koniec poszli do urzędu popatrzeć w plan zagospodarowania! i dzięki temu kupili ziemię z fajnym miejscu,spokojnym,cichym! Kiedyś mieli gospodarstwo(krowy,świnie=gnojówka) i latem też śmierdziało-wyobrażacie sobie jak śmierdzi kupa gnoju od kilkunastu krów w letni upał???!!!,i co mieliby gospodarstwo zlikwidować,bo sąsiad nie może sobie kiełbaski upiec?A my z tego żyliśmy od kilkudziesięciu lat!Lisy też sąsiad trzymał i nutrie-fakt śmierdziało,ale taki miał sposób na życie i zarobek!nie każdy może pracować w biurze czy urzędzie.

Sorry za ten wywód,ale mnie naszła taka refleksja,że ludzie zawsze i na cokolwiek muszą sobie ponarzekać-tu głośno,tam śmierdzi! nasza polska natura!
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Zgadzam się z osobą wyżej! Zamieszkaliście w CIECHOCINIE! pamiętam jak tam krowy biegały i nikomu smród nie przeszkadzał! Brać swoje manatki i sio do centrum! Tam lisów nie ma!
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

yyyyyyyy!też są-tylko dzikie,przychodzą z lasu i buszują w śmietniku!jak było więcej śniegu to widziałam kilka nocy z rzędu 1,a czasami 2 liski
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Wybić wszystkie lisy z lasu = bo śmierdzi!
Wyrąbać las = nie będzie nowych lisków = nie będzie śmierdziało !
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ale afera hehe
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Mieszkam na Ciechocinie ponad 10 lat i jeśli nie wiesz to gospodarstwa z krowami są tu do dzisiaj i jak może zauważyłeś nigdy nikomu nie przeszkadzały ! Cały czas się zastanawiam dlaczego tak nas obrażasz ? Tym bardziej się upewniam w przekonaniu że albo na Ciechocinie nie mieszkasz albo masz coś wspólnego z tą fermą . Bo poziom twojej agresji jest zastanawiający.... Od dawna wiadomo że podobno najlepszą obroną jest atak....
ODPOWIEDZ