Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... eszcz.html
Kolejne dworce PKP idą do remontu: Wejherowo, Wrzeszcz i Reda
Ewa Karendys 11.10.2014
(...)
Prace remontowe rozpoczną się także w Redzie. - Jeszcze w tym roku wyburzymy przybudówki, od placu Dworcowego po prawej stronie, przy schodach. Szykujemy się też do remontu elewacji budynku dworca [działa w nim zakład opieki zdrowotnej - red.] i naprawy dachu - te prace zostaną wykonane w przyszłym roku - zapowiada Piekarski.
rafalf911
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Od kilkunastu dni na dworcu nie działa oświetlenie na żadnym zejściu do tunelu. W samym tunelu i na peronach wszystkie lampy się świecą, ale na schodach prowadzących do tunelu panują egipskie ciemności. Czy ktoś wie, jaki jest powód takiego stanu rzeczy? Jest to przede wszystkim niebezpieczne, zwłaszcza jak dużo ludzi wieczorami (ok. 17-18) wychodzi z SKMki wracając z pracy. Tłum ludzi sprawia, że na schodach nic nie widać. O kwestiach braku komfortu i podejrzanych typkach, których twarz pod kapturami jest teraz jeszcze ciemniejsza, nie wspominam.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

rafalf911 pisze:Od kilkunastu dni na dworcu nie działa oświetlenie na żadnym zejściu do tunelu. W samym tunelu i na peronach wszystkie lampy się świecą, ale na schodach prowadzących do tunelu panują egipskie ciemności. Czy ktoś wie, jaki jest powód takiego stanu rzeczy? Jest to przede wszystkim niebezpieczne, zwłaszcza jak dużo ludzi wieczorami (ok. 17-18) wychodzi z SKMki wracając z pracy. Tłum ludzi sprawia, że na schodach nic nie widać. O kwestiach braku komfortu i podejrzanych typkach, których twarz pod kapturami jest teraz jeszcze ciemniejsza, nie wspominam.
Nie obraz się, ale muszę to napisać. Czekałeś kilkanaście dni, aby to napisać. Myślisz, że wiedza o przyczrnie braku oswietlenia coś pomoże? Tu nie naprawimy tych lamp
Napisz mail do UM lub zadzwoń tam. Oni nie odpowiadają za oswietlenie na peronach, ale wiedzą gdzie interweniować.
Jeśli ty tego nie zrobisz, to w poniedziałek ja zadzwonię.
rafalf911
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Myślę, że tak. Wiedza, że np. wymieniane są przewody i oświetlenie wróci za kilka dni sprawiłaby, że telefon do urzędu/PLK byłby niepotrzebny. Być może któryś z użytkowników taką wiedzę posiada. Warto było zapytać.
Z drugiej strony doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że jak coś w jakikolwiek sposób powiązanego z PKP nie działa przez kilka dni to: albo zostanie to dopiero po kilku dniach zauważone, albo nie pomogą żadne telefony przez wiele lat.

Jak będziesz dzwonił do UM to zapytaj też, czy planowane jest uruchomienie jakiegokolwiek punktu sprzedaży biletów w Redzie, gdyż jedyna kasa jest od kilku dni zamknięta (być może ma to związek z planowanymi wyburzeniami przybudówek do budynku dworca - w jednej z nich mieści się kasa) i w całym mieście nie można kupić biletów kolejowych. O ile jednorazowe można kupić w pociągu o tyle już okresowych i metropolitarnych już nie.
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

z tą kasą to jest jakaś paranoja. Nie dośc że była tylko 1 i żeby kupić bilet trzbabyło czasem 2 skmki przestac w kolejce to teraz wogole nie dziala. Ani miesiecznego, ani na ZKM nie kupie.... nie wiem co sie dzieje ale to jest tragedia co tam sie dzieje. Nawet Panie nie raczą poinformować że jakiś pociag sie nie podstawi albo mowią o tym 10 min pozniej, a o tym że odjezdza z innego perony informują łaskawie dopiero jak pociąg już wjeżdza na peron i niestety nie ma możliwości żeby na niego zdążyc
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Z tego co wiem o kasie biletowej to jest zamknięta bo będzie przeniesiona. Nie wiadomo tylko kiedy i gdzie....taki drobiazg
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

pewnie jakiś kontener postawia jak w Rumi był
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

IzaM pisze:Z tego co wiem o kasie biletowej to jest zamknięta bo będzie przeniesiona. Nie wiadomo tylko kiedy i gdzie....taki drobiazg
Kasa biletowa już od dziś przenieśona z boku dworca obok sklepiku z napojami
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Prawda, wczoraj boleśnie się o tym przekonałem płacąc dodatkową opłatę za zakup biletu w pociągu. Kierownik poinformował mnie cytując "kasa jest już czynna, niedawno dostałem smsa". Po prostu śmiech na sali.
madziula20
Znam to forum
99 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

A ja dziś miałam tą samą sytuację co Gajos, ale słysząc ten cytat na końcu po argumentacji mojej i innych usłyszeliśmy: to dziś jeszcze bez opłaty
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Ja piszę reklamację, nie zamierzam tej sprawy tak odpuścić. Nie jest to dużo ale chodzi o zasadę. Nie dam się okradać bo na SKM mają burdel.
kasiaelk
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

niech zrobią wreszcie udogodnienia dla matek z wózkami i dla niepełnosprawnych. mam dosyć tych stromych schodów i proszenia o pomoc przy wnoszeniu wózka.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Rusza remont redzkiego dworca

Już niedługo redzki dworzec zmieni swój wygląd. Plan budowy został już przekazany wykonawcy, a umowa podpisana. Teraz wszystko w rękach wykonawcy.

- Prace będą polegały na renowacji całej elewacji budynku, wymianie stolarki oraz wyburzeniu narośli, gdzie chcemy odtworzyć wiatę, która posłuży jako odkryta poczekalnia w starym stylu. Dodatkowo zagospodarowany zostanie teren wokół dworca – informuje Krzysztof Piekarski, dyrektor oddziału gospodarowania nieruchomościami w Gdańsku. - To są dworce, które mają swój klimat. Ten jest ciekawy, a po odświeżeniu i remoncie będzie się ładnie komponował w otoczenie – dodaje.

Wnętrze budynku jest w całości wynajmowane przez zakład opieki zdrowotnej, który prawdopodobnie zadba o jego wygląd.

- ZOZ deklaruje, że chciałby zająć kolejne pomieszczenia, dlatego będziemy rozmawiać z zakładem, żeby rozwinął się kwestii estetyki wnętrza – dodaje Krzysztof Piekarski.

Sama realizacja prac remontowych uzależniona jest w dużej mierze od warunków atmosferycznych, dlatego jeśli intensywna zima już nie nastąpi, to prace potrwają około trzech miesięcy. Koszt inwestycji wyniesie około 500 tys. zł.

Jak na wieść o remoncie reagują podróżujący? Pasażerowie zgodnie przyznają, że architektura powinna pozostać bez zmian. Wymagane są jednak prace estetyczne związane z odświeżeniem budynku.

- Aktualny dworzec bardzo mi się nie podoba, a jestem stałą mieszkanką Redy od urodzenia. Dlatego bardzo się cieszę na wieść o remoncie, ponieważ gdy wracam z pracy i patrzę na ten dworzec, to mi serce pęka. Jestem pozytywnie nastawiona do zmian – mówi Mirka, mieszkanka Redy.

Remont nie ma wpłynąć na funkcjonowanie obiektu. Drobne perturbacje mogą wystąpić podczas dostawy materiałów lub odgrodzenia obszarów prac, jednak wiąże się to z minimalnymi ograniczeniami. Kasa biletowa została już przeniesiona do pawilonu znajdującego się przy krawędzi peronu.
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/21 ... worca.html
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

A tu pisali o tym w weekend, o tyle ciekawe, że jest historia dworca i kilka starych zdjęć http://mtk.pl/artykul/wiadomosci/rusza- ... o-w-redzie
ODPOWIEDZ