Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Puszczanie fajerwerków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

takie uroki miasta

Takie rzeczy często są częścią wesel i często puszcza się fajerwerki o północy. Ktoś pisał o fajerwerkach o 22.00... to chyba na jakiejś imprezie dla dzieci. Na ogół fajerwerki puszcza się o północy.

Wydaje mi się, że tematem na forum tego się nie powstrzyma. Nie wieszałbym też weselników, ani managera hotelu, bo jestem więcej niż pewny, że oni specjalnie dziecka nie wybudzili, jestem pewny, że nawet nie pomyśleli, że w sobotę o północy będą komuś fajerwerki przeszkadzać, gdyż dla większości ludzi to jednak atrakcja.

Proponuje zamiast tematu na forum pofatygować się do hotelu z pismem/mailem/osobiście i zwrócić im uwagę, ze komuś jednak to przeszkadza. Myślę, że nie będzie problemu, żeby przy następnej takiej okazji hotel poinformował zainteresowaną osobę o takim wydarzeniu.
Niestety nie wyobrażam sobie, żeby pracownik hotelu przed weselem chodził i po całym mieście roznosił ulotki z informacją, ze będą fajerwerki niespodzianka dla pary młodej ale maila mogą zainteresowanym wysłać.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Drogi Wicku jesteś w błędzie. Kazimierczak również posłuchaj bo do ciebie piję. Sztuczne ognie na weselach zazwyczaj są około 22.00 z różnych względów: Po pierwsze, żeby towarzyszyły tortowi weselnemu, po drugie - że na weselach bywają dzieci, które też chciałyby sztuczne ognie obejrzeć zanim rodzice położą je do spania, po trzecie - północ jest zarezerwowana dla oczepin. Po czwarte - ludzie rozsądni wiedzą doskonale, że mieszkańcy w okolicy śpią i niekoniecznie chcą się przyłączać do zabawy. I nie chrzańcie mi tutaj o Sylwestrze, którego każdy może się spodziewać albo o syrenie Straży Pożarnej, która dla zabawy się nie uruchamia.

Mieszkam bardzo blisko i chcąc nie chcąc widziałem pokaz - na szczęście nie ucierpiałem z jego powodu ponieważ krótko wcześniej wróciłem z podróży. Akurat około 22.00 jechałem obwodnicą podziwiając chyba kilkanaście równoczesnych pokazów z różnych trójmiejskich lokali. Można?? Można!

Myślę że tutaj rozmawiamy tyle samo o przepisach o ciszy nocnej jak i o dobrym wychowaniu. Niestety, zabrakło tego drugiego u organizatorów pokazu. Nie będę pisał i składał żadnych skarg tak samo, jak nie zwraca się uwagi współpasażerowi w autobusie, że puszcza śmierdzące bąki.

Pierwszy raz powiedzmy że będzie wybaczone, ale ktokolwiek po pierwszej wpadce nie pójdzie po rozum do głowy i znowu zorganizuje w tym mieście pokaz o tej godzinie - będzie dla mnie tępym bucem i tyle.
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

Czyli za zrobienie pokazu czeka mnie lincz?
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Tak
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

redzianka pisze:Tak
Kuszące
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Chciałam żeby odpowiedz Cię zaskoczyła
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

redzianka pisze:Chciałam żeby odpowiedz Cię zaskoczyła
No ba!
Odpowiedź mnie nie zaskoczyła, a bardziej utwierdza
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Jak grochem o ścianę Możesz mówić i tłumaczyć, że nie chodzi o same fajerwerki tylko o szacunek do innych ludzi, ale jeden z drugim i tak się spyta czy czeka go lincz
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

szacunek szacunkiem, należy się wielu i można go okazywać na wielu płaszczyznach.
a co do pokazu, to na tym forum wypowiada się 63 osoby ( oby )w Naszym mieście mieszka około 25tyś ( jak się mylę niech ktoś mnie poprawi ) i teraz każdego kto chciałby zrobić pokaz fajer. czeka LINCZ tak Pienio lincz bo nie można!!!
dlaczego nie można, przy spełnieniu warunków, pozwoleń itp można, zgodnie z prawem co jest nie zabronione to jest dozwolone.
a co do ciszy nocnej to proponuję poczytać i zapoznać się co to jest dokładnie , gdzie jakie warunki panują, jak się to sprawdza i jak można cokolwiek egzekwować. co to jest prawo zwyczajowe itp
oczywiście jak postanowimy to zrobić powiadomimy szacowne forum wcześniej, zapraszając na pokaz.
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Myślałem, że żartowałeś z tym linczem, więc też chciałem sobie pożartować. Tyle.

Ale skoro już...
czeka LINCZ tak Pienio lincz bo nie można!!!
Nie popadaj w paranoję Ja Ciebie nie zlinczuję, nie martw się.
zgodnie z prawem co jest nie zabronione to jest dozwolone
Oprócz prawa pisanego są też zasady współżycia społecznego, do którego nasze prawo bardzo często odsyła i tzw. prawo zwyczajowe, na które sam się powołujesz.
a co do ciszy nocnej to proponuję poczytać i zapoznać się co to jest dokładnie , gdzie jakie warunki panują, jak się to sprawdza i jak można cokolwiek egzekwować.
O to to
Inaczej egzekwuje się w mieście powyżej 100tys. mieszkańców, inaczej w małym miasteczku, inaczej na wsi, inaczej w bloku itd. Również polecam.
oczywiście jak postanowimy to zrobić powiadomimy szacowne forum wcześniej, zapraszając na pokaz.
Sam wykazałeś, że na forum wypowiadają się 63 osoby, więc co to da? Chociaż czyta pewnie ciut więcej.

O czym my rozmawiamy w ogóle Serio myślałem, że żartowałeś z tym linczem, bo trudno uwierzyć, że czytając poprzednie posty tylko tyle z tego zrozumiałeś.
g63361pd powiedział wszystko na ten temat w poście powyżej (łapka w górę ) i tyle wystarczy.
Kazimierczak
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

hehehe już dawno dawno temu a temat dalej się kręci
Truuudne spraaaawy
ODPOWIEDZ