Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Urząd przy ulicy Gdańskiej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jeśli chodzi o połączenie zawodówki z obecnym liceum, to nie rozumiem waszych lamentów, że tam się może "coś" dziac nieodpowiedniego. Jak już ktoś pisał uczniowie liceum i tak nie mają wstępu do Gimnazjum , wejście jest z zupełnie innej strony, nawet na salę gimnastyczną. Poza tym w tym liceum jest naprawdę mało uczniów, u mnie w roczniku były tylko 2 klasy i to po około 20 osób, wiec dodatkowi uczniowie na pewno nie zawadzą. Cod o wieczorówek i policealnych to zajęcia się odbywają wieczorami i w weekendy więc to nie ma w ogóle związku z działaniem liceum dziennego a tymbardziej z gimnazjim.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Maximreality ja tu zwąchałem głębszy podtekst :twisted: , tj. z kibicami i kibolami tak z zawodówka i liceum. W Liceum uczą się ludzie a w zawodówce "bydło" (odnośnie tej budki policyjnej) ogólna generalizacja i znów wszystkich do jednego wora, ale to raczej OT więc sory
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Alfista pisze: Jakiego remontu? Budynek szkoły jest świeżo po remoncie, zarówno wewnątrz jak i elewacja. Niezły kąsek dla urzędników.
Wewnatrz tez był remont? Byc może. Jeśli nawet, to potrzeby urzedu sa jednak nieco inne niż szkoły. To i owo trzeba bedzie przebudowac. W jakim zakresie? Ile to bedzie kosztowało? Czy cały Urząd ma sie przenieść na Gdańską? Tego nie wiemy.
No, ale ogólnie rzecz ujmując pomysł mi sie podoba, jak juz wyżej wspomniałem
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Zaiście świetny pomysł z przeniesieniem zawodówki z 2 powodów:
1) Moje dziecko odkąd poszło do tej szkoły przez lata ćwiczyło na korytarzach szkolnych bo brakowało możliwości dostania się an salę gimnastyczną. A to był jeden z powodów dla których zdecydowaliśmy się go tam posłać, i to był błąd.
2) Nie macie pojęcia jakim 'menelstwem' w tej zawodówce jest część młodzieży.
Obserwuje ich czasami z okna, swego czasu pili piwo na klatce moje bloku, jak jest cieplej systematycznie obsiadają okolice szkolnej 6 i doją browary. Na każdej przerwie jest minimum 20 osób za budunkiem przyszkolnym która pali. Czasami użądzają sobie mordobicie tam i się tłuką.

Gratulacje ale ja raczej ewakuuje moje dziecko z tej podstawówki jak taki element ma trafić do jeszcze w miarę normalnej młodzieży.
Artur
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Szkoła zawodowa będzie w budynku LO więc z podstawówką nie będzie miał nic wspólnego,a ewentualnie gimnazjaliści z okien swojej szkoły będą mogli patrzeć na ''menelstwo''-jak to okresliłeś.Tylko,że takie "menelstwo" nie jest wytworem zawodówki,a już w 6 klasie zaczynają dziać się z młodzieżą dziwne historie,a gimnazjum jest już prawdziwą wylęgarnia "kwiatu polskiej młodzieży".Moim zdaniem to menelstwo bierze sie z roszczeniowej postawy młodzieży jak i rodziców względem szkoły,a sama szkoła ma za mało środków w swoich rękach aby przeciwdziałać takim zachowaniom.Mam kontakt z nauczycielami uczącymi w takiej szkole i to co opowiadaja brzmi dla osoby w moim wieku jak jakiś film science fiction ,bo pamiętam czasy co nam było wolno kiedy chodziłam do szkoły.Chodząc na wywiadówki do córki i słyszac problemy rodziców typu-,,za dużo zadane,klasówek itp" to co możemy wymagać od młodzieży
DIORKA
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nikt nie potrafi mnie rozbawić jak niektóre posty ArturB :) Jak bedziesz przenosił dziecko to najlepiej do Rekowa, bo SP 2 jest jeszcze dość blisko Liceum (połączonego z zawodówką) w Redzie i może Twoje dziecko jeszcze czasem zobaczyć jak uczniowie zawodówki przechodzą obok podstawówki wracając z zajęć i przesiąknąc ich "menelstwem" ;)

A tak na poważnie , za diorką - to podstawówka ma z LO tylko tyle wspólnego, że ten budynek jest połączony ze sobą poprzez budynek gimnazjum. Wejścia są z kompletnie innej strony, dzieci z podstawówki nie mają jakiegokolwiek kontaktu z tymi z LO. Co do menelstwa, to w każdej szkole są tacy uczniowie. Jeśli sądzisz, że pod naszym gimnazjum 20 osób nie wychodzi co przerwe na papierosa i nie zdarzają się bójki to ja nie wiem gdzie Ty mieszkasz chłopie ;)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Co z tego że wejścia są z innej strony, wiem o tym.
Teren szkoły jest jeden.
Zgadanij gdzie będą doić piwo i palić fajki ew lać się po mordach.
Artur
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

diorka pisze:.Moim zdaniem to menelstwo bierze sie z roszczeniowej postawy młodzieży jak i rodziców względem szkoły,a sama szkoła ma za mało środków w swoich rękach aby przeciwdziałać takim zachowaniom.Mam kontakt z nauczycielami uczącymi w takiej szkole i to co opowiadaja brzmi dla osoby w moim wieku jak jakiś film science fiction
Problem jest chyba bardziej skomplikowany. Moim zdaniem zabrakło współdziałania trzech elementów w systemie wychowania: Rodzice - Szkoła - Uczniowie. niekiedy odnosi sie wrazenie, że kazdy robi swoje i zmierza w innym kierunku.
Czy nauczyciele nie wiedzą, ze ich uczniowie 'jarają' i "doją browary" w poblizu szkoły? Co robią? Czy rodzice tego nie wiedzą? Co robią?
Dzieciaki, które idą gromadą, klną, palą za nic mają innych rosna w przeswiadczeniu, że im wszystko wolno.
Raz zwróciłem uwagę takiej gromadce....takiej wiązanki jeszcze nie słyszałem (a też potrafię to i owo)

Tak więc, dopóki wymienione trzy elementy nie podejma ścisłej współpracy, efekty beda marne.

Inna zupełnie sprawa, to przyczyny takiego stanu rzeczy. Dlaczego tak jest? Mozna wymieniac sporo. Jak zlikiwidować przyczyny? Nie wiem, bo to dotyczy zbyt wielu dziedzin, o których nie mam pojecia.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Alfista pisze:
Romek pisze:Nie jestem przekonany o tym czy az tak wiele sie uzyska na zmianie siedziby UM. Ten budynek przy Gdańskiej nie jest duzo większy.Wymaga remontu (być może kapitalnego)
Być może dobudowanie skrzydła przy istniejącym UM byłoby tańszym rozwiazanie.Z pewnościa policzono to dokładnie. Gdyby nowa siedziba była tańszym rozwiazaniem, to jestem za.
Jakiego remontu? Budynek szkoły jest świeżo po remoncie, zarówno wewnątrz jak i elewacja. Niezły kąsek dla urzędników.

W innym watku napisano, że to (remont) ma kosztowac ca 5 000 000 zł !!!!! Co prawda rozłożone na kilka lat, ale jednak.
Co ma wchodzić w zakres robót? Chyba budowa dodatkowego skrzydła o podobnej lub wiekszej powierchni.

Aaa, zegar by się przydał...taki .miejski, świecki
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Czy ktoś wie co będzie w starym urzędzie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Czy ktoś wie co będzie w starym urzędzie.
aktualnie na pewno urząd, bo ciasno jest tam nieziemsko, a przenosiny do byłej zawodówki wiele nie pomogą A co potem... zobaczymy
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:
Alfista pisze:
Romek pisze:Nie jestem przekonany o tym czy az tak wiele sie uzyska na zmianie siedziby UM. Ten budynek przy Gdańskiej nie jest duzo większy.Wymaga remontu (być może kapitalnego)
Być może dobudowanie skrzydła przy istniejącym UM byłoby tańszym rozwiazanie.Z pewnościa policzono to dokładnie. Gdyby nowa siedziba była tańszym rozwiazaniem, to jestem za.
Jakiego remontu? Budynek szkoły jest świeżo po remoncie, zarówno wewnątrz jak i elewacja. Niezły kąsek dla urzędników.

W innym watku napisano, że to (remont) ma kosztowac ca 5 000 000 zł !!!!! Co prawda rozłożone na kilka lat, ale jednak.
Co ma wchodzić w zakres robót? Chyba budowa dodatkowego skrzydła o podobnej lub wiekszej powierchni.

Aaa, zegar by się przydał...taki .miejski, świecki

tak, zegar to piękna rzecz....mógłby mieć wzory kaszubskie...a o każdej pełnej godzinie chłop i baba w klasycznych strojach kaszubskich (np. wzorowanych na zespole Redzanie) wychodziliby z zegara i grali jakis szlagier - np. Kaszubskie Jeziora - i już wiadomo, że północ ! co nam będzie jakiś Poznań koziołkami w oczy świecił ! koniecznie trzeba pamiętać, aby również za te środki oświetlać również przez cały rok taki zegar całą baterią reflektorów przeciwlotniczych (wzorem innych ważnych budowli oświetlanych w ten sposób.....) tak, to będzie piękny widok....
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

fajne pomysły!
znakomite lekarstwo na kryzys!
W końcu Reda to takie Klondike trójmiejskie no a poza tym wiadomo: "dajcie mi władzę a ja was urządzę" (Stalin powiedział ?)
co do reszty - juz starożytni Rzymianie wzdychali:
o tempora....o mores!!!
good by my love, good bye...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Teraz urząd ma szansę na trzeci budynek i trzecią kadencję burmistrza.
ODPOWIEDZ