Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rekowska Góra - pomysły na zmniejszenie liczby wypadków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...

Co spowoduje zmniejszenie liczby wypadków na Rekowskiej Górze?

Czas głosowania minął 12 lat temu

Ograniczenie prędkości do 60km/h i ustawienie "fotoradaru".
12
32%
Zlikwidowanie dodatkowego pasa w kierunku Pucka.
4
11%
Zbudowanie progów zwalniających.
1
3%
Całkowita przebudowa drogi niezależnie od kosztów.
7
19%
Nie da się nic zrobić. Nieodpowiedzialni kierowcy wszędzie powodują wypadki.
13
35%
 
Liczba głosów: 37
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A gdzie tam!
W mojej JEŁOP LĄDUJE TAM GDZIE JEGO MIEJSCE: NA BARIERKACH.
Ty - jedziesz dalej - wstrząśnięty (nie mieszany:-) ludzką bezmyślnością.
Może byc też taka wersja bariery:

Obrazek

albo taka (widzisz podobieństwo do tytułowej Góry?)

Obrazek

no i tu masz sedno sprawy:

Obrazek

Podobne rozwiązanie istnieje na Obwodnicy - przed zjazdem na Gdańsk Auchan - z boku jest jeziorko więc ustawili barireki-chwytaki z naciagniętych lin. Nie do sforsowania!
Zresztą - o czym gadać.

BYLE BYLI O D S E P A R O W A N I JEDNI OD DRUGICH!

Może Admin dołączy do ankiety moją wersję:
STAŁA BARIERA ODDZIELAJĄCA KIERUNKI RUCHU?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

oo takie barierki jak najbardziej ... tylko zauważ czym się różni pierwsze zdjęcie od ostatniego - ilością miejsca na tą barierkę. Jeżeli by naszą ulicę poszerzyli o ten metr z każdej strony i dali taki metrowy pas z barierką na środku to ja jestem jak najbardziej za. Bo na chwile obecną wstawić barierę z betonu (patrz Twoje zdj.1) na akrylowym pasku o szerokości 20 cm jest bez sensu.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

PRZESTAŃ WRESZCIE MALKONTENCIĆ!!!!! ;-)
Poprzyj mnie bo jesteś STĄD i jeździsz tamtędy bo musisz - częściej niż przejezdni i nie chcę przeczytać twojego nekrologu bo jakis dupek z Warszawki spieszył się do domciu - kumasz?
Nie pisz mi - proszę - że wstawienie betonowych klocków nie ma sensu -
NIE MA SENSU POZOSTAWIENIE TEGO TAK JAK JEST.
Wszystko inne co może zmniejszyć skutki choćby jednego ludzkiego nieszczęścia - ma sens!
Głeboki sens.
Betonowe klocki można postawić CHOĆBY JUTRO!!!
Bez żadnych przygotowań - ciągu jednej nocy.
BO ZNOWU ZACZYNA SIĘ ŚLISKO!
Poczekamy na następne nieszczęście; pobolejemy; ponarzekamy; powspółczujemy i dalej nic?
A JAK DOTKNIE TO CIEBIE?
Kogokolwiek z Was - czytających? Odpowiedzialnych?
Na własnej skórze chcecie się przekonać jak bardzo punkt widzenia zmienia się w zależności od roli jaką potrafi nam los przeznaczyć?
Nikomu tego nie życzę!
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Podmiejski jestem za jak najbardziej - tylko czy taki betonowy klocek zamortyzuje uderzenie ciężkiego samochodu jadącego z dużą szybkością od góry ?
Na pewno pomoże taka bariera gdy w poślizg wpadnie jadący z dołu !
reda29
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Nie widzę tu malkontenctwa, wyrażam swoje zdanie. Sprawa musi zostać rozwiązana jak najszybciej, ale nie "na wariata". Zgadzam się z barierami, ale nie byle stawianie betonów gdzie popadnie.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Kol. Huherko!
Stwierdzenie o malkontenctwie okrasiłem jednoznaczną ; żółtą "mordką".
Co do zasadności - już się zgadzamy:-)
Co do stawiania "byle gdzie" - przecież nie namawiam do stawiania ich w poprzek w odstępach jak slalom? choć przyznasz że to byłoby równie skuteczne - w efekcie :-)))

Te "betonowe klocki" to nie są zwykłe bloki betonowe - to cały sprytny system spiętych ze sobą klocków które działają łańcuchowo - ich zadaniem jako elastycznego ciągu jest przejęcie energii uderzenia i zakumulowanie jej. Dodatkowo są tak wyprofilowane że najazd z boku na nie praktycznie zrzuca auto spowrotem na jezdnię!
Ich masa własna ma je utrzymać by wiatr czy delikatne siły nie przemieszczały ich po jezdni. Zaleta - nie wymagają mocowania do podłoża i zajmuja ekstremalnie mało miejsca na pasie drogi! U niemiaszków to podstawowe zabezpieczenie czasowe - np w czasie remontu autobahny.
Dodatkowym czynnikiem spowalniającym ruch w ich pobliżu jest psychologiczny "efekt ściany".
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Hmm .. skoro tak mówisz, to nasi radni powinni wziąć naszą rozmowę pod uwagę, skontaktować się z radnymi z Pucka (bo to na granicy tych dwóch gmin jest rzeczona ulica) i wykombinować kilka kilometrów tych barierek.



A tak już poza tematem, skoro nawiązałeś do Niemiec: wyprzedzałeś kiedykolwiek na autobahnie mając po prawej stronie tira a po lewej betonową barierę już wgl po zmierzchu? Naprawdę polecam, bo takiej adrenaliny nie załatwia nawet największy rollercoaster :P
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pewnie masz rację - ale ja się z reguły tam poruszam tak wolno że to inni mnie wyprzedzają....chyba że jade motorkiem. No ale wtedy naprawdę - ganz egal :-)
A poza tym: czyż to nie powinno być tak że jeździsz jak się czujesz na siłach?
Nie ma NAKAZU wyprzedzania; nic (w sensie utrudnień) nie trwa wiecznie a czasem to wyprzedzanie wbrew umiejętnościom/zdrowemu rozsądkowi/warunkom po to by zaoszczędzić parę sekund... na zabicie wręcz....ufff.
Kurcze - piszesz o czymś co mi się wielokrotnie zdarzyło (jeżdżę zawodowo): ja to nazywam że "ze strachu j... skurczyły mi sie do wielkości zielonych groszków" - ale ja sobie tego sam świadomie nie funduję!
Jak masz takie obiekcje - to PO CO wyprzedzasz? Przeca tam nawet durny TIR zapycha ...no tyle ile mozna - więc PO CO?
Co się stanie jak na tej pieprz....morderczej górce ktoś się puknie w łeb i ze strachu ZWOLNI zamiast...wiesz jak piszą potem o tych co sie przeliczyli?

Dlaczego wciąż popycham ten temat?
Niech będzie NA TOPIE aż do skutku.

Raz:
- że choć droga należy do JAKIEJŚTAMDROGOWEJCENTRALI - nasi samorządowcy sa w prawie wywierać presję na nich podsuwając wcale nieskomplikowane/niedrogie rozwiązanie - więc może faktycznie ktoś ważny przeczyta?
Popchnie dalej?
ArturB. porwie nas za sobą petycją (słowo honoru nie kpię!!!!)?
Admin zrobi ankietę - my to nagłośnimy - że coś to da?
Dwa:
- dlatego że wciąż boję się że i mnie sie to przydarzy: wyleci na mnie jakiś popapraniec "czołgiem" na 4 kołach i rozsmaruje mnie na amen....albo że komukolwiek BOGU DUCHA WINNEMU znów stanie się krzywda.
A czuję że zapobiec temu - jest w moim zasięgu.
Twoim też.
I waszym.....
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

na idiotyzm wielu kierowców nie pomogą nawet najlepsze drogi...
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Stanowisko przedmówcy jest ujęte w ankiecie - "NIC NIE ROBIC"
A ja nadal będę odświeżał - może Kol. Admin dopisze moją opcje do ankiety - potem tylko wystarczy pchnąć dalej...
Jeszcze raz przypomnę: idioci niech radzą sobie SAMI - mnie chodzi o tych Bogu ducha winnych co z przeciwka.
Ostatnio smignałem nowym odcinkiem Amber ONE - no za darmoche to do samego Torunia można.
Na tymże odcinku drogi pozakładano własnie takie linowe "bandy" - na środku również.
Zamiast blaszanych konstrukcji - przez wbite słupki przciagnięte po 3 stalowe liny zakotwiczone co ok 150 - 300 m.
Nie wyobrażam sobie kto i czym by to sforsował - bo to po porstu: im mocniej forsujesz - tym mocniej trzyma.
A na szerokość - może 15 cm?
Czyli - bezproblemowo zmieściłoby się w istniejacym podziale drogowym na "Zabójczej Górce".
To może by jednak?....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze:może Kol. Admin dopisze moją opcje do ankiety - potem tylko wystarczy pchnąć dalej...
Nie będę ingerował w inicjatywę forumowicza ;) Twórca ankiety może ją uzupełnić, choć teraz, jak zainteresowani forumowicze się już wypowiedzieli, to chyba bez sensu.
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

to rozwiązanie faktycznie brzmi i wygląda sensownie. ciekawe ja sprawdza się w praktyce? może są gdzieś w sieci filmiki z crash testami.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

No tak, fajnie , tylko kto ma tym się zająć i przeprowadzić - to jest zdaje się droga wojewódzka czyli trzeba by było uderzać do Zarządu dróg Wojewódzkich do Pana Kubiaka - tam pewnie usłyszycie ... koszty, projekty itp itd... także słabo to widzę
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Juz sie tym zajmowano i juz interewniowane w ZDW i nie takie knypki jak my a przedstawiciele władz. ZDW jest dosc gluche na te problemy byz moze bo ma 10x takie problemy na innych trasach jak np z Gdanska na Koscierzyne, tam jest dopeiro eksterminacja. Wystarczy na stronach ZDW przeanalizowac ich raporty bezpieczenstwa.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:na idiotyzm wielu kierowców nie pomogą nawet najlepsze drogi...
Całkowicie się zgadzam.

I panie Podmiejski wcale nie świadczy to o tym że nie należy nic robić.
A na to co napisałeś wczesniej, że należy zrobić WSZYSTKO by zapobiec nieszczęściom, to napiszę troche prowokacyjnie, Najlepiej postawić znak Zakaz Ruchu, zamknąć drogę dla ruchu pojazdów. Tylko pozostaje pytanie czy da to 100% efekt, też nie ma pewności bo niektórzy "Kierowcy" nawet tego nie przestrzegają.
Jest jeszcze sprawa złego wyprofilowania oraz ta woda spływajaca w poprzek jezdni, i to należałoby poprawić.
A niektóre pomysły z ankiety to nie wiem kto wymyślił np. likwidację dodatkowego pasa pod góre.
Idiotyzm kierowców to jedna sprawa, ale dla mnie idotyzmem jest również to że po remoncie drogi z Redy po Hel wprowadzono na całej trasie ograniczenie predkosci do 70 km. Na starej dziurawej było 90km/h a na nowej nawierzchni, dodatkowo specjalnie lewoskrety, od Pucka do Helu ruch rowerów po trasie rowerowej i wymyslono 70km/h. Z tego można wywnioskować ze stara droga była bezpieczniejsza, to po co wydano tyle pieniędzy na te remonty
ODPOWIEDZ