Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze:
lena pisze:nie jesteśmy miastem pełnym atrakcji turystycznych, żeby konieczna była liczba miejsc w obiektach noclegowych zbliżona liczbie mieszkańców miasta! ;) (myślicie, że Wasko będzie mogło cieszyć się chociaż 50% obłożeniem średnio w ciągu roku? :|...tego im oczywiście życzę...)
Reda jest sypialnią Gdyni... a nie wszyscy przyjeżdzający do Gdyni mają pieniądze na hotele wysoko gwiazdkowe, natomiast tutaj mamy świetnie skomunikowane miejsce z Gdynią... i jestem pewny, że -jeśli warunki byłyby niezłe- miałby obłożenie nie tylko podczas Heinekena, Zlotu Żaglowców, wielkich imprez sportowych, czy Festiwalu Filmów... zresztą bardzo często jest tak, że ktoś jedzie na urlop np na 7 dni do Karpacza, ale zostaje jeszcze na jedną noc na obrzeżasz Wrocławia, by go też zwiedzić... w tym przypadku jeśli ma 7 noclegów w bdb standardzie może skusić się na jedną noc w średnim standardzie.
Tak, to jestem bardzo ciekawa dlaczego nie słychac by uczestnicy takich imprez nocowali w Redzie? wszystko oscyluje w noclegach w obrębie Gdyni ( to juz jest organizowane na miesiące przed imprezami i Reda jakoś o to nie dba), ewentualnie Rumi, ale raczej idzie to w kierunku Gdańska. świetnie byłoby by tak działo sie w Redzie i jestem za tym.. ale z taką bazą noclegową? Nie ma nawet o czym dyskutować
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tak, to jestem bardzo ciekawa dlaczego nie słychac by uczestnicy takich imprez nocowali w Redzie?
Właśnie dlatego, że w Redzie nie ma taniej bazy noclegowej :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Tania baza hotelowa jest porzadana przez turystów. Kłopot polega na tym, ze schroniska, domy wycieczkowe czy hostele prowadzone kiedys przez PTTK, czy Almatur powoli zanikają. W ich miejsce niewiele pojawia sie nowych obiektów.
Zresztą w epoce słusznie minionej PTTK , Almatur , Harctur ,Juventus i in. były wspomagane finansowo przez państwo
Taki obiekt, aby stał sie rentowwny musi miec 'przerób" Zasada "niska cena duzy obrót' w naszym mieście chyba nie zdałaby egzaminu.

Troche sie na tym znam. Parę lat przepracowałem w tej branzy
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Romek pisze: Taki obiekt, aby stał sie rentowwny musi miec 'przerób" Zasada "niska cena duzy obrót' w naszym mieście chyba nie zdałaby egzaminu.

Troche sie na tym znam. Parę lat przepracowałem w tej branzy
Całkowicie się z tym zgadzam. Sama praca sezonowa nawet najbardziej obłożona, nie jest w stanie zapewnić przetrwania przez resztę roku.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
Tak, to jestem bardzo ciekawa dlaczego nie słychac by uczestnicy takich imprez nocowali w Redzie?
Właśnie dlatego, że w Redzie nie ma taniej bazy noclegowej :)
Bardzo dobrze odczułam to kiedy szukałam tanich noclegów dla przyjezdnych gości weselnych ( a większość była przyjezdna). W Redzie nie udało mi się znaleźć :(
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:,Juventus i in. były wspomagane finansowo przez państwo
Oczywiście chodziło o "Juventur" :)

Juventus Turyn, to troche inna brańża :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:. W Redzie nie udało mi się znaleźć :(

Najbliższe Szkolne Schronisko Młodziezowe jest przy Energetyków w Gdyni. W Gdańsku tez są. Nocleg kosztuje ok 30 zł . Wygód raczej tam nie ma.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:
Dorma pisze:. W Redzie nie udało mi się znaleźć :(

Najbliższe Szkolne Schronisko Młodziezowe jest przy Energetyków w Gdyni. W Gdańsku tez są. Nocleg kosztuje ok 30 zł . Wygód raczej tam nie ma.
No raczej jak już to poszłabym w stronę półwyspu ( ale tam ceny droższe) bo impreza byłą w Połchowie. Gdynia,Gdańsk to za daleko. Zależało nam by było to jak najbliżej. I udało się w końcu znaleźć sale z noclegami po 25 zł w Połchowie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze: ...jestem bardzo ciekawa dlaczego nie słychac by uczestnicy takich imprez nocowali w Redzie?...
ale jak ma być słychać?
Zapewniam Cię, ze podczas Heinekena, Festiwalu Filmów Fabularnych, czy Thall Ship Races ludzie śpią w Redzie... (o Euro nie wspominam, bo to impreza jednorazowa)... ale nie bardzo rozumiem, jak ma być o tym słychać :)

Inna sprawa, że tak jak zauważyłyście w Redzie poprostu nie ma tanich noclegów... więc raczej rzadko turyści chcący zwiedzać Gdynie (nie licząc wielkich wydarzeń) zatrzymują się w Redzie, bo za te same pieniądze co w Redzie spokojnie znajdą sobie nocleg w Gdyni :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

w sumie żadne wielkie zaskoczenie... ale za szbko nie doczekamy się modernizacji
... choć do 2015 coś tam planują remontować na odcinku Chylonia-Słupsk, więc może się załapiemy

Dworce PKP bez modernizacji

Czy w najbliższych latach mieszkańcy powiatu wejherowskiego doczekają się remontu dworców PKP w Wejherowie i Redzie oraz przystanków kolejowych w Nanicach, Śmiechowie i Pieleszewie? Interwencję w tej sprawie podjął poseł ziemi pomorskiej Jerzy Budnik.

Jak wyjaśnia Sławomir Nowak, minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, przebudowa dworca kolejowego w Wejherowie była przewidziana z udziałem dotacji budżetowej na lata 2010-2012. Plan finansowy zakładał, że koszt wyniesie l mln 95 tys. złotych. Jednak ze względu na znaczny wzrost kosztów inwestycji spółka PKP zaniechała przebudowy dworca kolejowego. W związku z czym zarząd PKP polecił jednostce odpowiedzialnej za obiekt, rozpocząć pozyskanie inwestora zewnętrznego. W międzyczasie ministerstwo zwróciło się do spółki PKP o przygotowanie zakresu modernizacji dworca w Wejherowie, dostosowanego do możliwości finansowych i zapewniającego poprawę obsługi pasażerów.

- Na przystanku kolejowym w Śmiechowie przeprowadzono malowanie obiektu więc nie przewiduje się dalszych prac – wyjaśnia minister. - Co do przystanku Nanice, wykonano remont elewacji i poczekalni budynku oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

W sierpniu ogłoszono przetarg na roboty remontowe, które zakończą się z końcem roku. Prace obejmują m.in. naprawę dachu, malowanie elewacji, montaż instalacji odgromowej, instalacji gazowej do ogrzewania. Natomiast jeśli chodzi o prace modernizacyjne stacji i przystanków na odcinku Gdynia Chylonia-Słupsk, są planowane do 2015 roku.

- Obecnie PKP PLK zamierza ująć w planach inwestycyjnych wydłużenie linii SKM z Rumi do Wejherowa i wybudowanie drugiego toru od Wejherowa do Słupska – dodaje w piśmie minister.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe odstąpiła więc od remontów peronów w najbliższych latach.
http://gwe24.pl/Dworce-PKP-bez-modernizacji,9544.html
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

u nas jest inny problem, w budynku dworca sa mieszkania prywatne i znajduje sie filia przychodni lekarskiej.... Remont dworca nie odbedzie sie szybciej poki nie zabezpieczy sie miejsc dla tych ludzi....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:u nas jest inny problem, w budynku dworca sa mieszkania prywatne i znajduje sie filia przychodni lekarskiej.... Remont dworca nie odbedzie sie szybciej poki nie zabezpieczy sie miejsc dla tych ludzi....
Chwila chwila.. W Rumi też są mieszkania, też są punkty usługowe - a tam budynek przejdzie remont!
Jak się chce to zawsze się da!

Choć dla mnie mega priorytetem są.. - podjazdy dla wózków (na peron) a właściwie ich brak!
W Rumi położyli ostatnio coś a'la szyny? - i pewnie nie każdy wózek da radę po tym czymś wjechać.. ale już coś jest.. a w Redzie? nic...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Johny Bravo pisze: Choć dla mnie mega priorytetem są.. - podjazdy dla wózków (na peron) a właściwie ich brak!
W Rumi położyli ostatnio coś a'la szyny? - i pewnie nie każdy wózek da radę po tym czymś wjechać.. ale już coś jest.. a w Redzie? nic...
Wiem coś o tym, sam mam dziecko i podróż pociągiem wiąże się z dzwiganiem wózka po schodach... Gorzej jak sama żona z dzieckiem chce gdzieś jechać.... jak ktoś nie pomoże to jest mega problem...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:
Wiem coś o tym, sam mam dziecko i podróż pociągiem wiąże się z dzwiganiem wózka po schodach... Gorzej jak sama żona z dzieckiem chce gdzieś jechać.... jak ktoś nie pomoże to jest mega problem...
Ano właśnie! Choć np. dzisiaj po dojechaniu na wyremontowany super-peron Sopot - gdzie oczywiście nie ma podjazdów bo są windy.. okazało się, że windy są - ale zepsute!
Masakra.. nie wiem - ale chciałbym doczekać czasów by tych pseudo-fachowców z SKM ktoś wreszcie pogonił!
Te Głuszki, Buczki Lignowskie - to już dawno powinni zostać wywaleni na.. bruk!
Dlaczego? - chociażby dlatego - http://www.youtube.com/watch?v=42VNmZ9Ivdo
Co udało się zrobić? - N I C
No - ale to tak na marginesie!
ODPOWIEDZ