Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Modernizowane SKM-ki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

oj, oj ... ale be te SKM-ki. A ja np. 1 listopada o godz. 18 odjeżdżałem samochodem z rodziną spod cmentarza w Sopocie, a o 18.30 wchodziłem do domu. I drugi przykład - innym razem o 19.40 wychodziłem z domu, a o 20 wskakiwałem do basenu w Wejherowie. :d To są tylko dwa spośród niezliczonej ilości przykładów na korzyści płynące z posiadania własnego transportu (ale nie neguję, że są i wady tego). Gdybym podróżował SKM-ką, to ... "nigdy w życiu" .
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Adam, czy ktoś napisał, ze podróże kolejką, czy innym pociagiem są lepsze niż własnym samochodem ?
Choć 1 listopada w Wejherowie ze starego cmentarza na nowy przemiesciłem sie autobusem predzej niz mój kuzyn samochodem
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

STARY1 pisze:...czy ktoś napisał, ze podróże kolejką, czy innym pociagiem są lepsze niż własnym samochodem ?
Czasami są, zależy od okoliczności.
A co co 1 listopada, to w środku dnia przejechać szybko przez Trójmiasto jest sztuką - zjazdy na cmentarze obstawia drogówka, która czasami bardziej przeszkadza jak pomaga (pewnie przez brak doświadczenia w ręcznym kierowaniu ruchem-nie jest to łatwe). Czasami samochodem po prostu nie da się gdzieś dojechać, i ja to rozumiem. Ale są pewnie i tacy, którzy chcieliby parkować przy samym grobie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

adam pisze:oj, oj ... ale be te SKM-ki. A ja np. 1 listopada o godz. 18 odjeżdżałem samochodem z rodziną spod cmentarza w Sopocie, a o 18.30 wchodziłem do domu. I drugi przykład - innym razem o 19.40 wychodziłem z domu, a o 20 wskakiwałem do basenu w Wejherowie. :d To są tylko dwa spośród niezliczonej ilości przykładów na korzyści płynące z posiadania własnego transportu (ale nie neguję, że są i wady tego). Gdybym podróżował SKM-ką, to ... "nigdy w życiu" .
Adanie, a czasami się wyjeżdza z Gdyni o 17.00 a o 18.30 jest się w Redzie, bo są takie korki. Autobusem też ( szczególnie jak zima). Czasem wole SKMką i przynajmniej w korkach nie stoi i śnieg nie przeszkadza na drogach, wtedy mam gdzies drogowców, którzy nie odśniezyli. Tylko czasami sie zrywają linie :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

adam pisze:
STARY1 pisze:...czy ktoś napisał, ze podróże kolejką, czy innym pociagiem są lepsze niż własnym samochodem ?
Czasami są, zależy od okoliczności.
A co co 1 listopada, to w środku dnia przejechać szybko przez Trójmiasto jest sztuką - zjazdy na cmentarze obstawia drogówka, która czasami bardziej przeszkadza jak pomaga (pewnie przez brak doświadczenia w ręcznym kierowaniu ruchem-nie jest to łatwe). Czasami samochodem po prostu nie da się gdzieś dojechać, i ja to rozumiem. Ale są pewnie i tacy, którzy chcieliby parkować przy samym grobie.
Wszyscy wiedzą, że na 1 listopada się nie jeździ samochodem, chyba, że nie ma innego wyjścia ( to wtedy parkuje się gdzies bliżej gdzie jest miejsce i idzie na piechotę. Mi by nawet przez myśl nie przeszło żeby np. na witomiński cmentarz się pchac do samego końca samochodem ( tam jest tak wąsko, że nawet przechodnie się nie mogą powymijać :)
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Trójmiasto. Nowy rozkład SKM od stycznia

1 stycznia zmieni się rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.

Kończy się remont torów i sieci trakcyjnej na odcinku Gdynia Główna - Gdynia Chylonia. Prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Modernizacja była konieczna, gdyż spora część infrastruktury kolejowej pamięta lata 50. Na razie kolejki kursują co około 15 minut w godzinach szczytu. Pasażerów co drugiego pociągu na stacji Gdynia Główna czekają przymusowe przesiadki.

Nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywać nowy rozkład. - Być może już pod koniec stycznia zaczną się w Gdyni kolejne prace remontowe - zapowiada Paweł Wróblewski, rzecznik trójmiejskiej SKM. - Wszystko zależy od warunków pogodowych.

Tym razem utrudnienia dotyczyć będą odcinka między Gdynią Główną a Orłowem, a prace potrwają niemal do wakacji.

Piotr Weltrowski - POLSKA Dziennik Bałtycki
Źródło: http://www.reda.naszemiasto.pl/wydarzenia/799868.html
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Tak tak zostało jeszcze około 2,5 roku remontów.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Lepiej pozostawić to bez komentarza...
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ja zawsze idac na skm'ke mowie sobie "a moze zdaze" umnie jest to bieganina albo czekanie, a jak mam czekac pol godziny na pociag (co jest baaaaaaaaaaardzo czeste) to zwalniam sie z lekcji, a jesli niechca zwolnic 10 minut to wtedy musze jechac pociagiem do chyloni przejsc na drugi tor i czekac na pociag do slupska. I przepraszam, ale moim zdaniem caly rozklad jazdy powinien zostac odwrocony. Jade do szkoly do gdanska peeeelny niemozna czasem wejsc a pociag chce odjezdzac, w tym czasie pociagi o wiele dluzsze ! do wejherowa puste!. Wracam ze szkoly pociagi do gdyni puste a ja czasami niemoge wejsc do pociagu bo nawet ludzie sie niechca przesunac! a jeszcze jak jest nas pelno (czyli zawsze ) to poprostu jestem wniebowzieta gdy slysze "bileciki do kontroli" i ten dosc spory pan chce przejsc dalej n o poprostu suuper moze niewiecie ale walenie nieskiej osoboy ciagle jakims lokciem w twarz czy piersi nie jest przyjemna rzecza==
A jak zaczyna mnie ktos macac.... to powiedzmy ze jeden juz dostal z piachy , ale nie padl na podloge bo bylo za duzo ludzi.... ahaaaa teraz wiem czemu niema trzymanek na suficie przyczepionych bo zarzadcy skm wiedza ze sie jak sardynki gniezdzimy i i tak sie nikt nie wywroci XD
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

SKM ogłosiła przetarg na modernizację 21 kolejek.
Tak więc niebawem, będzie się jeździło bardziej komfortowo :)

Żródło:
http://www.rynek-kolejowy.pl/19878/SKM_ ... ezetow.htm
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Komfort pewnie dużo się nie poprawi, będzie pewnie podobnie do składu zmodernizowanego w stylu wagonu metra. Na pewno zwiększą przyspieszenie i to znaczenie bo to co jest obecnie to jest za mało na potrzeby ruchu w aglomeracji.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Gajos pisze:Lepiej pozostawić to bez komentarza...
czy ja dobrze zrozumiałem, że codziennie będę w Gdyni Głównej się przesiadał, z wygodnego wejherowskiego pociągu, do zatłoczonego podstawionego w Gdyni? ułaaa
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze: czy ja dobrze zrozumiałem, że codziennie będę w Gdyni Głównej się przesiadał, z wygodnego wejherowskiego pociągu, do zatłoczonego podstawionego w Gdyni? ułaaa
hehe
tamten post był z przed 3 lat :)
niechciałem zakładać nowego wątku, skoro mieliście już wątek o SKMkach - sorrki za zamieszanie i stres u Ciebie :)

nie nie będziesz musiał się przesiadać :)


Gajos pisze:Komfort pewnie dużo się nie poprawi, będzie pewnie podobnie do składu zmodernizowanego w stylu wagonu metra. Na pewno zwiększą przyspieszenie i to znaczenie bo to co jest obecnie to jest za mało na potrzeby ruchu w aglomeracji.
mam nadzieje, że już zrezygnowali z tych metro i będą podobne do tych z 2007 roku :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Wicek, oby - oni już się chyba dość nasłuchali nt tych siedzonek z wypustką :D JAk zamówią takie znowu, to tego co ten pomysł dał, usadzimy na takim siodełku i będzie jechał z Wejherowa do Gdańska, aż mu się tam coś odkształci ... to może zobaczy co kupili :P
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Uważam, że ta kolejka w stylu metro to niewypał... Może Ktoś, kto jedzie 10 - 15 minut nie widzie różnicy, ale jak się jedzie już 50 minut, to trochę słabo.
ODPOWIEDZ