Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Z mojej wypowiedzi wcale nie wynika, że przedszkola prywatne nie powinny być dotowane, nie wynika również, że każdy prywaciarz to złodziej. Sprawami przedszkoli i szkól zajmuje się p.vice Burmistrz Teresa Kania, jej trzeba zadawać pytania szczegółowe. Wiem, że były w czerwcu zebrania z rodzicami dzieci chodzących do publicznych przedszkoli, motywy decyzji były wtedy szczegółowo wyjaśniane.
Dotacja do prywatnych przedszkoli nie jest wcale, jak piszesz, zlikwidowana.
Wydaje mi się, że niedobór przedszkoli można rozwiązać zakładając nowe, jest tylko pytanie czy koniecznie muszą być miejskie?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

W Rumi miejskie zostały oddane w dzierżawę byłym dyrekcjom.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

pi pisze:Dotacja do prywatnych przedszkoli nie jest wcale, jak piszesz, zlikwidowana.
Wydaje mi się, że niedobór przedszkoli można rozwiązać zakładając nowe, jest tylko pytanie czy koniecznie muszą być miejskie?
Wybacz, ale słowa "niczym nieuzasadnione pompowanie publicznych pieniędzy" jakoś mi się tak dziwnie skojarzyły.

Co znaczy zakładać nowe? Kto ma niby to robić? Burmistrz, czy p.vice? Miasto ani nie ma środków, ani pomieszczeń, ani zasobów - jednym słowem jest to nierealne, nawet w kontekście kiełbasy przedwyborczej serwowanej przez jakiekolwiek partie. Można zapytać p.vice czy ma w budżecie kilka milionów na wybudowanie nowego przedszkola? Nie bardzo mi się wydaje.

Tak jak napisałem jedyna nadzieja w placówkach prywatnych, które bez dotacji (z racji znacznie wyższych kosztów niż publiczne, mam na myśli finansowanie wkładu w inwestycję) będą zmuszone podnosić czesne do niebotycznych rozmiarów i w efekcie będą niedostępne dla większości rodziców, tak jak państwowe tylko z trochę innych powodów, co z kolei skończy się zamknięciem interesu i zwiększeniem liczby osób bezrobotnych - bardzo perspektywiczne myślenie! Brawo!

Nie pisałem, że zlikwidowano dotacje, a jedynie, że jest jakaś chora nagonka na dotacje dla przedszkoli prywatnych jakoby to typowy polski prywaciarz jedyne czego chciał to się nachapać z niczym nieuzasadnionych publicznych środków.
edun
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

co do nieuzasadnionego pompowania pieniedzy publicznych powiem, ze te pieniądze publiczne pochodza z podatkow rodzicow dizeci, ktore chodza do przedszkoli, wiec nie wiem dlaczego z moich pieniedzy maja byc dotowane przedszkola niedostepne dla mnie (bo ich nie ma, a nawet jak byly to moje dziecko sie tam nie dostalo), a nie przedszkola do ktorych chodza nasze dzieci. Poza tym mamy wolny rynek, wiec dlaczego przedszkola dotychczas publiczne maja dodatkowe wsparcie gminy w postaci umorzenia oplat za wynajem budynku na 7 lat... t
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

o4. 10.2011r (wtorek) o godz. 17 w Redzie w sali MOKSiRu na ul.Łąkowej odbędzie się spotkanie Burmistrza z rodzicami dzieci uczęszczających do prywatnych przedszkoli w Redzie w sprawie cofniętych dotacji dla tychże przedszkoli.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie "cofnięcia" tylko "obniżenia " to zasadnicza różnica...
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

zdaje się z 46x PLN na 300 PLN/głowę

ja się tam pojawię, płacę od października 590 PLN za dzieciaka...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

590 w samorządowym mimo przeludnienia i 'dotacji' w postaci nie płacenia za dzierżawę ?
W przygoda jest 550, grupy małe ~15 dzieci, i nie mają dotacji w postaci opłat za dzierżawę ...
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

W niedawnych miejskich przedszkolach jest 340 (Gniewowska) i 310 (Łąkowa), do tego około 120zł wyżywienie (6zł/dzień), czyli razem 430-460 zł. Do dziś nie ma ani słowa o podwyżce w październiku, mam nadzieję że cena nie wzrośnie.
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

ArturB pisze:590 w samorządowym mimo przeludnienia i 'dotacji' w postaci nie płacenia za dzierżawę ?
W przygoda jest 550, grupy małe ~15 dzieci, i nie mają dotacji w postaci opłat za dzierżawę ...
Miałem na myśli nie samorządowe a prywatne - a konkretniej: Anioła Stróża...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Za wrzesien bylo 490 z wyzywieniem itd ale z uwagi na zmniejszenie dofinansowania w pazdzierniku bedzie 550
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Przedszkole Anioła Stróża - 590 od października.

Był ktoś na spotkaniu z Burmistrzem? Ja niestety z niezależnych ode mnie przyczyn być nie mogłem...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Byłam , byłam ...
Niestety po raz kolejny brak konkretów!!! Mamy czekać 1,5 m-ca na uchwalenie nowego budżetu ... Tylko przewodniczący Rady Miasta przyznał rację że podjęcie decyzji o obniżeniu dotacji w trakcie miesiąca którego to dotyczy było łagodnie mówiąc nie w porządku! A poza tym w końcu oficjalnie usłyszeliśmy że sprywatyzowane przedszkola są zwolnione z płacenia dzierżawy a to jest nierówne traktowanie mieszkańców! To jest ewidentnie ukryta dotacja!
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Generalnie cała ta sprawa z dzierżawą budynków jest jakies takie dziwna. Słuszna uwaga z tą ukrytą dotacją...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Marcin pisze:Generalnie cała ta sprawa z dzierżawą budynków jest jakies takie dziwna. Słuszna uwaga z tą ukrytą dotacją...
nie wiem czy była ona taka ukryta, nie wiem czy z materiału TTM, czy z uchwały o prywatyzacji właśnie... już o tym słyszałem
ODPOWIEDZ