Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

z tym polecaniem osiedla "Przy Młynie" to ja bym tak nie przesadzał :) Pomieszkasz trochę to hmm... wyrobisz sobie własne zdanie. Co do przedszkola to może zostawię bez komentarza, mieszkańcy osiedla, szczególnie posiadający małe dzieci mają pewne "zastrzeżenia" że tak to ujmę :)

Tak czy inaczej, żeby nie smęcić - pozdrawiam przyszłego mieszkańca :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

w razie draki są też 2 inne publiczne przedszkola i jeśli się nie mylę 1 prywatne przy ul. Wiejskiej, w Redzie Ciechocino. Z jednym "ale", czy te prywatne placówki wprowadzają jakikolwiek plan dydaktyczny...ych
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Najgorsze jest to, że prywatne przedszkole obok Osiedla Przy Młynie zachowuje się skandalicznie,
nie wiadomo jaki cichy układ powstał pomiędzy Semeko a nimi, ale ogólnie mówiąc zagarnęli plac zabaw dla siebie, za który zapłacili mieszkańcy. Niby dali teren, a teraz jak wszystko gotowe, to na klucz zamknęli i nie chcą matek z dziećmi wpuszczać. W trakcie rozmowy z panem prezesem z Semeko otrzymałem informację, że faktycznie przedszkole miało mieć godzinę na wyłączność (mieszkańcy wcześniej nic nie wiedzieli na ten temat), a jak się okazało w praktyce potrafili zamknąć o 10.00 a otworzyć po 17.00. A miało być tak pięknie. "Otrzymaliśmy" ten plac w zamian za to, że koło budynku 4 powstał duży śmietnik. Teraz jest informacja, że Semeko przeniesie całe wyposażenie placu zabaw w nowe miejsce. Niestety nie chce poinformować gdzie dokładnie i kiedy. Obawiam się, że chodzi o maleńki plac zabaw, który i tak miał powstać w okolicy powstającego budynku W10. Ale to chyba jakieś nie porozumienie. Dojdą kolejne 2 bloki i to po 8 pieter. Wiadomo, że wprowadzają się głównie młodzi ludzie z dziećmi, kobiety w ciąży. Już momentami dzieci skaczą sobie po łowie i jest tam ciasno. Martwi mnie, że jakiś cichy układ spowoduje, że tak będzie. Plac w przedszkolu pozostanie, już tylko dla nich, bo "NIBY" wykupią, aby nie usuwać. Przecież już ktoś za to zapłacił - mieszkańcy bloków. A korzystać będą tylko dzieci z przedszkola, których rodzice ponownie będą za to płacić w cenie przedszkola. Ktoś powinien się temu bacznie przyglądać. Inaczej nasze dzieci będą się bawić na ulicy. W szczególności na Młyńskiej do ronda, gdzie dla niektórych jest autostrada.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

czy chodzi o ten plac zabaw przylegający płotem do tego przedszkola, podstawówki, gimnazjum i wszystkiego w jednym? jakieś 1,5 mies. temu pamiętam, że furta od strony semeko była otwarta i dzieciaków pełno, ale nie ukrywam też, że od tego czasu wszystko mogło się zmienić....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jeśli tak faktycznie jest z tym placem zabaw, to nieładnie ze strony Semeko, że nie potrafi dotrzymać słowa. Skoro mieszkańcy mieli mieć dostęp, to taki dostęp powinni otrzymać. Może rozwiązaniem byłoby przekazanie kluczy do placu zabaw mieszkańcom? W ten sposób zachowano by porządek i mieszkańcy także byliby zadowoleni. Ale jak domniemam, przedszkolu zależy na wyłączności...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jakby nie patrzeć placów zabaw w Redzie jest sporo, najbliższy przy Brzechwy, potem macie powstajacy już nie wiadomo jak długo kompleks pod patronatem Burmistrza, V-ce Burmistrza, Przewodniczącego RM, V-ce przewodniczących RM oraz Radnych Miasta i Semeko(jak kogoś pominąłem to najmocniej przepraszam). Także miejsc do zabaw z dziećmi jest sporo kwestia tylko przespacerowania się...
Aczkolwiek zgadzam się, że nieładnie ze strony i Semeko i przedszkola...
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Zgadzam się Artur, tylko, ze Semeko wliczało ten plac w koszty powstania budynków przy Młyńskiej. Dodatkowo jest to również wprowadzenie w błąd przyszłych nabywców mieszkań. Poniekąd ten plac zabaw to dla niektórych rodziców była wytyczna, że kupują to a nie inne mieszkanie. Ja również się tym kierowałem, przy zakupie mieszkania. Ponieważ wcześniej plan posiadał plac zabaw przy budynku nr W4 (M11) to plac zabaw widziałem z okna i miałbym dzieci jak na dłoni. To był silny argument za tym akurat mieszkaniem, które wybrałem. A teraz mam śmietnik.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Przedszkole jest prywatne, kasę biorą solidną za pobyt dziecka, więc chyba ich stać na inwestycje.
Choć dziwię się trochę rodzicom, że ich tam posyłają. Bo opinie,które krążą po osiedlu co o niektórych paniach przedszkolankach mocno każą się zastanowić czy posyłać do nich dziecko. Ale to odrębny temat. Pomysł z udostępnieniem terenu był bardzo cwany, wiadomo że przedszkole chce raczej mieć wydzielony teren i zamknięty dla swoich podopiecznych. Przepraszam ale na zdrową logikę czuć tutaj korupcją. Jedno jest pewne, jeżeli przedszkole nadal bedzie na całe dnie zamykać ten plac, jakieś służby powinny sprawdzić na jakich warunkach powstał plac "Dla wszystkich" na koszt mieszkańców na terenie przedszkola.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

O tym przedszkolu już gdzies rozmawialiśmy. Tylko nie pamiętam w jakim wątku. Osobiście znam kilka dziewczyn tam zatrudnionych. Bez żadnego wyksztalcenia pedagogicznego, bez studiów tylko musiały obiecać, że zaczna chodzić na studia pedagogiczne. W sumie się nie dziwie bo jaki wykształcony pedagog by im przyszedł pracować za 800zł. Muszą zatrudniać studentki. I tak jest w wielu placówkach. Nie bedę już teraz mówić nazw, ale nawet na tym forum były ogłoszenia ze zatrudnią studentkę na zlecenie, albo na staż. Fajnie, że dziewczyny mają gdzie zrobić praktyki i nabrać doświadczenia, ale wiem jak ja studiowałam i ile wiedziałam na pierwszym roku i średnio podoba mi sie koncepcja powierzania im swojego dziecka
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a tak apropos jak wyglada sprawa wynajecia terenu na jakas inwestycje na osiedlu semeko ?? bo w innych czesciach miasta sa spoldzielnie i miasto.. a na semeko chyba nie ma spoldzielni a teren do miasta raczej nie nalezy. czy trzeba sie udac bezposrednio do semeko?? moze ktos wie??
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Harry skoro to było w umowie, to zawsze możecie (zainteresowani mieszkańcy) skrażyć dewelopera że nie wywiązał się z umowy.
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

taa, powodzenia w skarżeniu dewelopera :)
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

HarrY pisze:Przepraszam ale na zdrową logikę czuć tutaj korupcją. Jedno jest pewne, jeżeli przedszkole nadal będzie na całe dnie zamykać ten plac, jakieś służby powinny sprawdzić na jakich warunkach powstał plac "Dla wszystkich" na koszt mieszkańców na terenie przedszkola.
Jeżeli przedszkole jest prywatne, a jest, to o jakiej korupcji tutaj mowa? Przedszkole dogadało się z SEMEKO, że firma zbuduje im plac zabaw. Pewnie podczas zatwierdzania mpzp przedszkole jako bezpośredni "sąsiad" musiało wyrazić zgodę na taką zabudowę, no i się dogadali. SEMEKO poza tym miało "haczyk" na klientów - nie pierwszy i nie ostatni raz.
Prawda jest taka, że jest to teren prywatny i przedszkole może sobie go zamykać kiedy chce. Więcej, jako właściciel odpowiada za ten teren - gdyby jakieś dziecko "z zewnątrz" spadło z wadliwej huśtawki i złamało rękę, to jak myślicie, kto by za to odpowiadał? Tym bardziej, że w dzień korzystają z niego dzieci z przedszkola i muszą dbać o ich bezpieczeństwo. Naprawdę to takie dziwne?
Żaden z mieszkańców nie ma tu żadnego prawa własności. W umowie z deweloperem nie ma na pewno mowy o żadnym placu zabaw, tym bardziej przedszkole nie jest tutaj niczym zobowiązane.
Nie dziwię się żalom mieszkańców, ale najpierw trzeba sobie zadać pytanie kto i co obiecywał i czy na pewno miał do tego prawo.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Niestety w papierach nic nie ma i tu masz racje. Problem jest innej natury. Wiadomo, że deweloper w cenie mieszkania ukrywa wszystkie koszta związanie z wybudowaniem mieszkania ale i całej zewnetrznej infrastruktury. Poniekąd aby zdobyć klienta, oferuje nie samo mieszkanie, ale przedstawia co już jest w okolicy, oraz co jeszcze zrobi, aby dla klienta bylo łatwiej sie zdecydować. I nie wspominam teraz o tym ze jeden czy drugi handlowiec wspomniał mi, ze napewno powstanie plac zabaw w konkretnym miejscu. Mówie o tym, ze posługiwał się przy tym planami osiedla, dokumentacją techniczną itp. I tu jest ten problem.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

W takim razie należy założyć że każdy deweloper to oszust i robi klienta w bambuko lekko to nazywając.
Przecież wiadomo, że w mojej umowie nie zawrze takich informacji ajk śmietniki i place zabaw. Oglądałem umowy kilku deweloperów, nigdzie podobnych zapisów nie widziałem.
ODPOWIEDZ