Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wiosenne porządki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Już od kilku dni dają się zauważyć ekipy sprzątające w Redzie za torami, jak ta sprawa wygląda w innych częściach Redy?

A takim sprzęcikiem się posługują:
Obrazek
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Absolwent
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

W innych- nikt nie sprzata. Bo za czysto jest.
Baster
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Absolwencie, bez żartów...
Angelika
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

a w innych czesciach miasta balagan!!
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

zgadzam się z Angeliką
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A co to znaczy bałagan wg Was? Interesujące to jest w świetle zachowań rodaków. Chodzi mi np. o wyrzucanie petów gdzie się da, wypuszczanie swoich piesków gdzie się da, rzucanie śmieci - gdzie się da - nawet kilka metrów od śmietnika, wyrzucanie śmieci do lasu i inne podobne dziwne zachowania opisywane na tym forum.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Zapraszam do zobaczenia "baru pod chmurką" koło Lidla. Jeśli się nie mylę to prywatna posesja a SYF jakiego trudno szukać w innych miastach
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

kula65 pisze:Zapraszam do zobaczenia "baru pod chmurką" koło Lidla. Jeśli się nie mylę to prywatna posesja a SYF jakiego trudno szukać w innych miastach
To jest prywatne, owszem ale nie jest mieszkańców tylko jakiegoś dewelopera. Jeżeli mówimy o tym samym.
Ostatnio zmieniony |2 Kwi 2011|, o 21:07 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Kwestią baru z Syfem powinien zająć się sanepid.Natomiast miasto t,j,Urząd Miasta powinien egzekwować od właścicieli posesji i administratorów budynków zachowanie czystości i sprzątanie.Po za tym kultura ludzi w kwestii zaśmiecania pozostawia wiele do życzenia.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Mówimy o tym samym. Wiem,że sprawą czystości zajmuje się straż miejska i egzekwuje to od właścicieli - tu kolejny raz ubolewam,nad brakiem SM w Redzie
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zawsze uważałam,że powołanie takiej" instytucji" jak Straż Miejska jest niezwykle potrzebne,chociażby dla przestrzegania porządku przy posesjach,miejscach publicznych itp.Za granicą rzucanie petów,śmieci czy plucie na trotuar jest karane mandatami,przecież ktoś te mandaty wystawia.We Francji oprócz policji jest żandarmeria (taka ichniejsza straż miejska).Kraje skandynawskie mają horrendalne mandaty za takie zachowania, tylko u nas wszystko wszystkim wolno.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

W Redzie - mieście rozbudowującym się dość intensywnie zauważalnym problemem jest totalny bajzel na budowach nowych domów. Ludzie robią sobie wielkie rezydencje - to ich sprawa i bardzo dobrze, ale te budowle wyrastają z takiego syfu, że aż głowa boli. Ostatnio widzę przy terenach leśnych budowy - zupełnie bez ogrodzenia, z porozrzucanymi materiałami i odpadami na kilka działek wokół i na pół lasu. Kiedy nadchodzi wiatr - roznosi wszelkie worki, kawałki styropianu i inne lekkie rzeczy na duże odległości. Zupełny brak nadzoru nad tą kwestią. To za komuny chodziły komisje i sprawdzały stan porządku ! Co z tego, że chodzili "pod czerwonym sztandarem", ale chodzili - dziś ludzie paskudzą ile wlezie i nikt ich nie pilnuje. Do budów dodam jeszcze kwestie higieny. Nieliczne są przypadki ustawiania "tojek" przy budowach indywidualnych. Dużo częściej spotyka się "ślady" po pracownikach tych budów w ich okolicach, co praktycznie niczym nie różni się od omawianego przez nas bardzo namiętnie tematu "śladów" po czworonogach .....
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Zdjęcie powyżej jest już bardzo historyczne bo wczoraj rozebrali nawierzchnie tgz. „trylinke”.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A samochodzik do czyszczenia jeździ, w pt widziałem go u siebie za oknem.
edun
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mnie natomiast doprowadza do szłu to, że własciciele psów po nich nie sprzątają. Bardzo chciałabym, żeby w redzie byla straz miejska i wlepiała mandaty za niesprzątnięte kupki pupila. Wszystkie trawniki, piaskownice są zapaskudzone.
edun
ODPOWIEDZ