Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowe linie autobusowe

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja korzystam z Niej raz na tydzien, chociaz i tak uważam ze Reda powinna miec inna komunikacje autobusową... bo to co jest obecnie... Jest niewystarczające. A to co piszesz to od kogo takie wieści?
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

lolek pisze:slyszalem ze od stycznia niema byc 9 i 8 bo UM nie podpisal jeszcze umowy z mzk !? licza na to ze auchan wstawi autobusy??
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, nie sądzę żeby UM pozwolił sobie na coś takiego.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A mnie już nic nie zdziwi. Władze miasta Redy są zdolne by wszystko zepsuć.
Awatar użytkownika
Xelon
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Słyszalem że bedą jeździć "prądo-****" z gdyni do redy to tej nowej pętli przy skrzyżowaniu Obwodowa - Gdańska...


Żeby nie było ;)
aisne
lolek
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

mam znzjomego w mzk i stad wiem do dzis zero kontaktu ze strony UM
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Znalezione na mtk.
Może warto, abyśmy wszyscy popisali kilka maili w sprawie Redy?
Autobusy by sie przydały. Zatem - do pisania :)


Rumia. Piechotą do portu
dziś

Nie powstaną cztery linie autobusowe, które miały ułatwić dojazd do Portu Handlowego Rumia - Centrum Auchan kupującym i pracownikom. Klienci są oburzeni. Tym bardziej że to już kolejna niezrealizowana obietnica handlowców. Nie powstała bowiem droga, która miała prowadzić do hipermarketu z Redy (rozmowy pomiędzy samorządem a przedstawicielami firmy wprawdzie jeszcze trwają, ale efektów nie widać), co spowodowało, że w korkach na krajowej "6" stoją nie tylko klienci centrum, ale i niezainteresowani kupowaniem tam kierowcy próbujący dostać się do Trójmiasta. Kolejna wpadka to otwarcie, które nastąpiło kilka dni po terminie, a co warto przypomnieć informacja o opóźnieniu nie dotarła do setek klientów, jacy przyszli skorzystać z zapowiadanych megapromocji. Tych ostatnich też zresztą nie było.
- A teraz te autobusy. To jest po prostu skandal, żeby tak duże centrum handlowe, znajdujące się na takich peryferiach nie zapewniło wygodnego dojazdu także niezmotoryzowanym. Przecież nie każdy ma samochód. Jak oni traktują swoich klientów? - denerwuje się Janina Wolińska z Rumi.
Takich głosów jak pani Janiny dotarły do nas dziesiątki. Oburzeni klienci dzwonili także do Auchan i Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni, który miał zająć się organizacją wszystkich czterech linii.
- W pierwszych dniach otwarcia hipermarketu odbieraliśmy po kilkanaście telefonów dziennie - twierdzi Marcin Gromadzki, rzecznik prasowy ZKM Gdynia. - My jednak nie jesteśmy tu właściwym adresatem. Odsyłaliśmy zainteresowanych do źródła, czyli do Auchan podając specjalnie uruchomiony numer telefonu w firmie i adres mailowy, pod którym można zgłaszać skargi.
Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan Polska, tłumaczy stanowisko firmy krótko.
- Taką decyzję podjął Port Rumia. Jest ona związana z finansami - oświadcza.
Tymczasem, jak udało nam się ustalić, firma zapłaciłaby ZKM Gdynia za organizację linii po ok. 1500 do 2 tys. złotych miesięcznie (w tym opracowanie m.in. rozkładu jazdy, który już jest zresztą gotowy czy ubezpiecznie pasażerów na przystankach) i przewoźnikowi za obsługę czterech linii około 65 tys. miesięcznie (pod warunkiem, że, tak jak było w planach, jeden autobus obsługiwałby dwie linie).
Ponieważ rzecznik Auchan twierdzi, że jeśli klienci będą mocno naciskać na urucho-mienie bezpłatnych linii auto-busowych, to być może firma jednak weźmie te głosy pod rozwagę. Podajemy numer telefonu, pod który można dzwonić w tej sprawie;
058 778 8666 oraz adres - mailowy centrum rumia@auchan.pl
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja już napisałem:) ale nie raczyli odpisać...
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja również napisałam... miejmy nadzieję, że to coś da bo już się nastawiłam na te autobusy :(
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No cóż, wraz z powstającym Auchan tuż za miedzą, wielu mieszkańców (ja też) wiązało spore nadzieje. Jedni liczyli głównie na nową drogę i kilka inwestycji w mieście, inni głównie na tanie zakupy z bezpłatnym (zapewnionym przez centrum handlowe) dojazdem. A jak dotychczas dostajemy kopa za kopem. A trzeba pamiętać, że jak otworzą market budowlany, liczba klientów i dostaw znacznie się zwiększy. :cry:
Czy doczekamy się chociaż jednej spełnionej obietnicy? I w przypadku lini autobusowych nie można już mówić o nieudolności władz Redy, bo tyczy to również Rumi.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Odpowiedz od Oszołoma;
Witam
Ze względów finansowych nie planujemy uruchomienia bezpłatnych autobusów.
pozdrawiam
:/ yyy :evil:
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Auchan, to sklep, czyli interes. Gdyby im sie opłaciło uruchamiac bezpłatne autobusy, to pewnie i do Leborka i Pucka by jeździły. nie ma interesu, nie ma autobusów.
Pewnie,że lepiej gdyby były. Bez Auchana tez nie umieralismy z głodu. Niech sie .....ą
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A do mnie:
"Witam serdecznie
Ze względów finansowych nie przewidujemy obecnie bezpłatnych autobusów
klientowskich.
Z Redy można do nas dojechać środkami komunikacji miejskiej J i 9..
pozdrawiam"

Podkreślenie oryginalnej wersji moje - taka mała złośliwość ze złości!
Super, że można J i 9, ale są odkrywczy!!!!
Jak dla mnie - też bez nich przeżyję - chyba że jakaś ostateczność :)
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A ja dostałam taką odpowiedź:

Witam serdecznie
Względy finansowe zadecydowały, że nie przewidujemy uruchomienia bezpłatnej
komunikacji autobusowej, aczkolwiek problem ten jest jeszcze rozważany. W
przypadku jakichkolwiek zmian powiadomimy naszych Drogich Klientów.
pozdrawiam


Jesteśmy drodzy :D
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

tez przezyje bez tych autobusów:) choc fajnie by bylo jakby jeszcze oprocz tej naszej miejskiej komunikacji były te darmowe...
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jakoś nie miałem jeszcze okazji być w Auchan w Rumi. Ale w obecnej sytuacji podejmuję bojkot tego sklepu. Dopóki nie będzie Kosynierów do Redy lub bezpłatnych autobusów nie będę tam jeździł.
ODPOWIEDZ