Sprawy miasta RedaZ艂贸偶 zeznanie podatkowe i zainwestuj w Red臋

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Mo艣cie B艂ota, Pieleszewo, Przy M艂ynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Site Admin

Post27 sty 2012, o 14:05

Z艂贸偶 zeznanie i zainwestuj w Red臋

DROGI MIESZKA艃CU REDY

ROZLICZASZ SI臉 Z PODATKU DOCHODOWEGO
ZR脫B TO W MIEJSCU ZAMIESZKANIA,
TAM GDZIE STALE PRZEBYWASZ.
NIE MUSI BY膯 TO STA艁E ZAMELDOWANIE (art. 3. ust 1a. ustawy o podatku dochodowym)

CHCESZ 呕EBY LEPIEJ 呕Y艁O CI SI臉 W NASZYM MIE艢CIE, MO呕ESZ SI臉 DO TEGO PRZYCZYNI膯.
CZ臉艢膯 TWOJEGO PODATKU JEST BOWIEM DOCHODEM MIASTA.

Z艁脫呕 ZEZNANIE W URZ臉DZIE SKARBOWYM W WEJHEROWIE.

Burmistrz Miasta

Za: www.reda.pl
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post6 lut 2014, o 22:48

Ja to si臋 troch臋 dziwie, 偶e Reda nie p贸jdzie 艣ladem innych miast i nie zach臋ci ludzi do rozliczania si臋 w Wejherowie.
Nie m贸wi臋, 偶e Reda ma w konkursie tak jak Wroc艂aw oferowa膰 samoch贸d, ale mog艂oby miasto zrobi膰 taki konkurs dla mieszka艅c贸w, kt贸rzy rozlicz膮 si臋 ze wskazaniem, ze mieszkaj膮 tutaj, a nie w Gdyni, Sopocie, Gda艅sku czy innych miast z kt贸rych przybyli.
Mog艂oby Miasto niewielkim kosztem ludzi zach臋ci膰 dogaduj膮c si臋 z us艂ugodawcami z Redy, 偶e wykupi np. voucher do Questo, Ferkotu, Piccolo, czy innej Karczmy, voucher na bowling w Ibisie, voucher na squasha w Ibisie, voucher na gre w tenisa na MOSIRze, voucher do Burgera...

Przeznaczy艂oby miasto na nagrody 500 z艂, a mog艂oby upiec 3 pieczenie na jednym ogniu:
- wi臋cej ludzi z艂o偶y艂oby zeznania inwestuj膮c tym samym w Red臋
- wspar艂oby lokalnych przedsi臋biorc贸w
- wyci膮gn臋艂o ludzi z dom贸w w przypadku wygranej

ot takie lu藕ne przemy艣lenie :)
Znam to forum

Znam to forum
Post7 lut 2014, o 11:38

I wcale nie jest to g艂upi pomys艂.
Prawie Lider
Reda

Prawie Lider
Post7 lut 2014, o 12:25

W Szemudzie te偶 poprzez nagrody zach臋caj膮. Ale co do nagr贸d, to nie wiem czy talon na pizz臋 jest wart zachodu :/ Mo偶e chocia偶 jaki艣 sprz臋t AGD w formie losowania w艣r贸d nowych mieszka艅c贸w np. dwa razy w roku.
Moderator
Reda

Post7 lut 2014, o 12:59

Losowanie wszelkich nagr贸d s膮 problematyczne, gdy偶 podlegaj膮 pod jak膮艣 ustaw臋, bodaj偶e dot. gier losowych. W ka偶dym b膮d藕 razie musz膮 by膰 spe艂nione specjalne procedury. Ale zach臋ty jak najbardziej - moim zdaniem wartoby spr贸bowa膰.
Prawie Lider
Reda

Prawie Lider
Post7 lut 2014, o 13:28

My艣l臋, 偶e wi臋kszym problemem jest w tej chwili zach臋ci膰 mieszka艅c贸w do zameldowania w Redzie, ni偶 zorganizowanie konkursu/loterii przez Urz膮d.
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post7 lut 2014, o 13:48

goya napisa艂(a):...nie wiem czy talon na pizz臋 jest wart zachodu...

to by艂a tylko lu藕na propozycja, ale oczywi艣cie nie chodzi艂o mi o "talon na pizze" tylko o voucher np. na 100 z艂, 偶eby mo偶na by艂o p贸j艣膰 na kolacje we dw贸jk臋. Specjalnie wymieni艂em lokale, gdzie mo偶na zje艣膰 co艣 wi臋cej ni偶 pizze.

goya napisa艂(a):My艣l臋, 偶e wi臋kszym problemem jest w tej chwili zach臋ci膰 mieszka艅c贸w do zameldowania w Redzie, ni偶 zorganizowanie konkursu/loterii przez Urz膮d.

Czy wi臋kszym to nie wiem. Je艣li kto艣 nie jest zameldowany w Redzie, ale tutaj zamieszkuje i rozliczy si臋 z podatku wskazuj膮c miejsce zamieszkania w Redzie, to Reda dostanie jej/jego pieni膮dze... a jak wska偶e inne miasto i rozliczy si臋 w innym Urz臋dzie to pieni膮dze dostanie inne miasto.
Jedno drugiemu nie przeszkadza - m贸g艂by UM wykaza膰 odrobin臋 woli, aby oba tematy ruszy膰 i zach臋ci膰 mieszka艅c贸w zar贸wno do meldunku jak i do rozliczania si臋 w Redzie
Prawie Lider
Reda

Prawie Lider
Post7 lut 2014, o 14:05

W Konkursie Meldunkowym w Szemudzie by艂 do wygrania tablet i telefon kom贸rkowy. Wi臋c dalej twierdz臋, 偶e atrakcyjne nagrody maj膮 wp艂yw na udzia艂 potencjalnych uczestnik贸w w konkursie.
Zreszt膮 tak bez ko艅ca mo偶emy tu licytowa膰 si臋, kt贸re nagrody s膮 atrakcyjniejsze, a decyzj臋 i tak powinien podj膮膰 Urz膮d, by cokolwiek zrobi膰 w tym temacie.
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post7 lut 2014, o 15:04

ale ja si臋 nie chce licytowa膰
Dla mnie to drugorz臋dne znaczenie co b臋dzie do wygrania, najwa偶niejsze, 偶eby miasto wysz艂o z inicjatyw膮 i pokaza艂o, 偶e mu zale偶y i zrobi艂o cokolwiek w tym temacie.
Ja zaproponowa艂em takie a nie inne nagrody, bo chcia艂em uzyska膰 kilka korzy艣ci:
1. Zach臋ci膰 do rozliczania si臋 tutaj, tych kt贸rzy tego teraz nie robi膮 (pieni膮偶ki trafi艂yby do miasta z nawi膮zk膮)
2. Wspom贸c troch臋 lokalnych przedsi臋biorc贸w (na pewno wyjdzie to na dobre i klientom i przedsi臋biorc膮)
3. Zach臋ci膰 mieszka艅c贸w do odwiedzania Redzkich lokali czy us艂ugodawc贸w (dzi艣 cz臋sto mieszka艅cy wybieraj膮 Gdyni臋, Sopot czy Gda艅sk na tzw. "obiad na mie艣cie" nie wiedz膮c nawet, 偶e w Redzie te偶 mo偶na smacznie i w mi艂ej atmosferze zje艣膰)

ale ka偶da forma wyj艣cia do ludzi ze strony UM b臋dzie mile widziana...dla mnie mo偶e by膰 do wygrania zar贸wno samoch贸d jak i bilet do kina Byle tylko ruszy艂o si臋 co艣 w temacie

Powr贸t do Sprawy miasta Reda

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰

ZAMKNIJ [x]