Sprawy miasta RedaZłóż zeznanie podatkowe i zainwestuj w Redę

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Mo┼Ťcie B┼éota, Pieleszewo, Przy M┼éynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Site Admin

Post27 sty 2012, o 14:05

Złóż zeznanie i zainwestuj w Redę

DROGI MIESZKAŃCU REDY

ROZLICZASZ SI─ś Z PODATKU DOCHODOWEGO
ZRÓB TO W MIEJSCU ZAMIESZKANIA,
TAM GDZIE STALE PRZEBYWASZ.
NIE MUSI BY─ć TO STA┼üE ZAMELDOWANIE (art. 3. ust 1a. ustawy o podatku dochodowym)

CHCESZ ┼╗EBY LEPIEJ ┼╗Y┼üO CI SI─ś W NASZYM MIE┼ÜCIE, MO┼╗ESZ SI─ś DO TEGO PRZYCZYNI─ć.
CZ─ś┼Ü─ć TWOJEGO PODATKU JEST BOWIEM DOCHODEM MIASTA.

Z┼ü├ô┼╗ ZEZNANIE W URZ─śDZIE SKARBOWYM W WEJHEROWIE.

Burmistrz Miasta

Za: www.reda.pl
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post6 lut 2014, o 22:48

Ja to si─Ö troch─Ö dziwie, ┼╝e Reda nie p├│jdzie ┼Ťladem innych miast i nie zach─Öci ludzi do rozliczania si─Ö w Wejherowie.
Nie m├│wi─Ö, ┼╝e Reda ma w konkursie tak jak Wroc┼éaw oferowa─ç samoch├│d, ale mog┼éoby miasto zrobi─ç taki konkurs dla mieszka┼äc├│w, kt├│rzy rozlicz─ů si─Ö ze wskazaniem, ze mieszkaj─ů tutaj, a nie w Gdyni, Sopocie, Gda┼äsku czy innych miast z kt├│rych przybyli.
Mog┼éoby Miasto niewielkim kosztem ludzi zach─Öci─ç dogaduj─ůc si─Ö z us┼éugodawcami z Redy, ┼╝e wykupi np. voucher do Questo, Ferkotu, Piccolo, czy innej Karczmy, voucher na bowling w Ibisie, voucher na squasha w Ibisie, voucher na gre w tenisa na MOSIRze, voucher do Burgera...

Przeznaczyłoby miasto na nagrody 500 zł, a mogłoby upiec 3 pieczenie na jednym ogniu:
- wi─Öcej ludzi z┼éo┼╝y┼éoby zeznania inwestuj─ůc tym samym w Red─Ö
- wsparłoby lokalnych przedsiębiorców
- wyci─ůgn─Ö┼éo ludzi z dom├│w w przypadku wygranej

ot takie lu┼║ne przemy┼Ťlenie :)
Znam to forum

Znam to forum
Post7 lut 2014, o 11:38

I wcale nie jest to głupi pomysł.
Prawie Lider
Reda

Prawie Lider
Post7 lut 2014, o 12:25

W Szemudzie te┼╝ poprzez nagrody zach─Öcaj─ů. Ale co do nagr├│d, to nie wiem czy talon na pizz─Ö jest wart zachodu :/ Mo┼╝e chocia┼╝ jaki┼Ť sprz─Öt AGD w formie losowania w┼Ťr├│d nowych mieszka┼äc├│w np. dwa razy w roku.
Moderator
Reda

Post7 lut 2014, o 12:59

Losowanie wszelkich nagr├│d s─ů problematyczne, gdy┼╝ podlegaj─ů pod jak─ů┼Ť ustaw─Ö, bodaj┼╝e dot. gier losowych. W ka┼╝dym b─ůd┼║ razie musz─ů by─ç spe┼énione specjalne procedury. Ale zach─Öty jak najbardziej - moim zdaniem wartoby spr├│bowa─ç.
Prawie Lider
Reda

Prawie Lider
Post7 lut 2014, o 13:28

My┼Ťl─Ö, ┼╝e wi─Ökszym problemem jest w tej chwili zach─Öci─ç mieszka┼äc├│w do zameldowania w Redzie, ni┼╝ zorganizowanie konkursu/loterii przez Urz─ůd.
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post7 lut 2014, o 13:48

goya napisał(a):...nie wiem czy talon na pizzę jest wart zachodu...

to by┼éa tylko lu┼║na propozycja, ale oczywi┼Ťcie nie chodzi┼éo mi o "talon na pizze" tylko o voucher np. na 100 z┼é, ┼╝eby mo┼╝na by┼éo p├│j┼Ť─ç na kolacje we dw├│jk─Ö. Specjalnie wymieni┼éem lokale, gdzie mo┼╝na zje┼Ť─ç co┼Ť wi─Öcej ni┼╝ pizze.

goya napisa┼é(a):My┼Ťl─Ö, ┼╝e wi─Ökszym problemem jest w tej chwili zach─Öci─ç mieszka┼äc├│w do zameldowania w Redzie, ni┼╝ zorganizowanie konkursu/loterii przez Urz─ůd.

Czy wi─Ökszym to nie wiem. Je┼Ťli kto┼Ť nie jest zameldowany w Redzie, ale tutaj zamieszkuje i rozliczy si─Ö z podatku wskazuj─ůc miejsce zamieszkania w Redzie, to Reda dostanie jej/jego pieni─ůdze... a jak wska┼╝e inne miasto i rozliczy si─Ö w innym Urz─Ödzie to pieni─ůdze dostanie inne miasto.
Jedno drugiemu nie przeszkadza - mógłby UM wykazać odrobinę woli, aby oba tematy ruszyć i zachęcić mieszkańców zarówno do meldunku jak i do rozliczania się w Redzie
Prawie Lider
Reda

Prawie Lider
Post7 lut 2014, o 14:05

W Konkursie Meldunkowym w Szemudzie by┼é do wygrania tablet i telefon kom├│rkowy. Wi─Öc dalej twierdz─Ö, ┼╝e atrakcyjne nagrody maj─ů wp┼éyw na udzia┼é potencjalnych uczestnik├│w w konkursie.
Zreszt─ů tak bez ko┼äca mo┼╝emy tu licytowa─ç si─Ö, kt├│re nagrody s─ů atrakcyjniejsze, a decyzj─Ö i tak powinien podj─ů─ç Urz─ůd, by cokolwiek zrobi─ç w tym temacie.
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post7 lut 2014, o 15:04

ale ja si─Ö nie chce licytowa─ç
Dla mnie to drugorz─Ödne znaczenie co b─Ödzie do wygrania, najwa┼╝niejsze, ┼╝eby miasto wysz┼éo z inicjatyw─ů i pokaza┼éo, ┼╝e mu zale┼╝y i zrobi┼éo cokolwiek w tym temacie.
Ja zaproponowa┼éem takie a nie inne nagrody, bo chcia┼éem uzyska─ç kilka korzy┼Ťci:
1. Zach─Öci─ç do rozliczania si─Ö tutaj, tych kt├│rzy tego teraz nie robi─ů (pieni─ů┼╝ki trafi┼éyby do miasta z nawi─ůzk─ů)
2. Wspom├│c troch─Ö lokalnych przedsi─Öbiorc├│w (na pewno wyjdzie to na dobre i klientom i przedsi─Öbiorc─ů)
3. Zach─Öci─ç mieszka┼äc├│w do odwiedzania Redzkich lokali czy us┼éugodawc├│w (dzi┼Ť cz─Östo mieszka┼äcy wybieraj─ů Gdyni─Ö, Sopot czy Gda┼äsk na tzw. "obiad na mie┼Ťcie" nie wiedz─ůc nawet, ┼╝e w Redzie te┼╝ mo┼╝na smacznie i w mi┼éej atmosferze zje┼Ť─ç)

ale ka┼╝da forma wyj┼Ťcia do ludzi ze strony UM b─Ödzie mile widziana...dla mnie mo┼╝e by─ç do wygrania zar├│wno samoch├│d jak i bilet do kina Byle tylko ruszy┼éo si─Ö co┼Ť w temacie

Powr├│t do Sprawy miasta Reda

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

ZAMKNIJ [x]