Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wypadek na przejeździe kolejowym ul. Polna - 3 os. nie żyją

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Grzesznik
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Nie. Ulica polna jest w lewo od ul. Puckiej przy światłach dla pieszych na puckiej. Oczywiście jak jedziesz w kierunku Pucka.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Miejsce wypadku.
Załączniki
wypadek.JPG
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Salamandra pisze:Straszne, ale z drugiej strony naprawdę nie wiem, w jaki sposób mogło tam dojść do wypadku. Przejazd jest w takim miejscu, że BARDZO dokładnie widać nadjeżdżający pociąg z obu stron, jeszcze z daleka, więc spokojnie można się zatrzymać i poczekać. Chyba im się spieszyło :(
Dokładnie o tym pomyślałam, gdy tylko sie dowiedziałam... często jeździmy tam rowerami, nie wiem jak tam można nie zauważyc pociągu, przecież one trąbią jak głupie na tym odcinku, jest prosto jak od linijki, nie ma zarośli... oni byli z Redy, znali na pewno ten przejazd...nie wiem :(
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Na tym przejeździe co chwile dochodzi do jakichś wypadków i zgadzam się z wami, że widoczność tam jest dość dobra. Też nie rozumiem skąd tam tyle tych wypadków
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W tym przypadku zadzialala chyba rutyna

Kod: Zaznacz cały

Wszystkie ofiary były mieszkańcami Redy i mieszkały w domu położonym około 400 metrów od miejsca zdarzenia. 
Mieszkajac tak blisko tego przejazdu, popelnic taki blad....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:W tym przypadku zadzialala chyba rutyna

Kod: Zaznacz cały

Wszystkie ofiary były mieszkańcami Redy i mieszkały w domu położonym około 400 metrów od miejsca zdarzenia. 
Mieszkajac tak blisko tego przejazdu, popelnic taki blad....

Matko...rutyna przy przejeżdżaniu przez tory?!? Może, no nie wiem... koszmar jakiś :(
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

A jak inaczej to nazwac? mieszkajac 400m od przejazdu powinno sie go znac jak wlasna kieszen.... nie wspomne juz o tym ze rozklad pociagow takze, ta trasa jezdza pociagi tylko na hel wiec ludzie raczej slysza je jak jada a co za tym idzie wiedza w jakich godzinach jada.....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Zbyt szybko oceniacie pochopnie.Nie bądzcie ekspertami jak nie byliscie świadkami wypadku.Będzie śledztwo i się wyjasni.Ten ksiądz nie wyglądał na ryzykanta.
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ten przejazd jest pod strasznie głupim kątem do torów. Tak naprawdę, jedną stronę torów masz jak na dłoni, a żeby zobaczyć drugą musisz wygiąć głowę pod jakimś nieprawdopodobnym kątem - i oderwać spojrzenie od drogi - a i to słupek (w samochodzie) z prawej strony zasłania, czyli dla bezpieczeństwa trzeba prawie stanąć wtedy.
Zawsze jak tamtędy przejeżdżam to pierwsza myśl, to nie zwalniać, i rzucić okiem w przelocie - ale niestety wtedy nie byłoby już czasu na reakcję jakby coś jechało. Wcale się nie dziwię, że to wypadkowe miejsce.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Zbyt szybko oceniacie pochopnie.Nie bądzcie ekspertami jak nie byliscie świadkami wypadku.Będzie śledztwo i się wyjasni.Ten ksiądz nie wyglądał na ryzykanta.


nie oceniam, no coś Ty! W życiu! Głośno się zastanawiam nad tą "rutyną"...wierzyć mi się nie chce...
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

hyron pisze:Ten przejazd jest pod strasznie głupim kątem do torów. Tak naprawdę, jedną stronę torów masz jak na dłoni, a żeby zobaczyć drugą musisz wygiąć głowę pod jakimś nieprawdopodobnym kątem - i oderwać spojrzenie od drogi - a i to słupek (w samochodzie) z prawej strony zasłania, czyli dla bezpieczeństwa trzeba prawie stanąć wtedy.
Zawsze jak tamtędy przejeżdżam to pierwsza myśl, to nie zwalniać, i rzucić okiem w przelocie - ale niestety wtedy nie byłoby już czasu na reakcję jakby coś jechało. Wcale się nie dziwię, że to wypadkowe miejsce.
jak trzeba stanąć, to trzeba...a co to za fatyga?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Nawet w Teleexpressie była informacja. właśnie widziałam
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ona czyli Ja pisze:
jak trzeba stanąć, to trzeba...a co to za fatyga?
Niby żadna, ale na pozornie prostej drodze z dobrą widocznością, jakoś instynktownie próbuje się zwolnić zamiast stanąć - przynajmniej ja mam taki mechanizm. I kończy się na tym że zwalniam, zwalniam, wyginam tą głowę i w końcu i tak staję. Wierzę, że jak ktoś jest minimalnie rozkojarzony czy zmęczony, to tylko zwolni, spojrzy na tyle ile widzi (w kierunku stacji reda jadąc od polnej, lub stacji rekowo odwrotnie ) - czyli może 10m torów i pojedzie dalej, a pasażerowie, którzy widzą w tej sytuacji lepiej niż kierowca nawet go nie powstrzymają - bo przecież na pewno widzi ten pociąg, nie pchałby mu się pod koła -
No i masz. Można postawić znak stopu, ale to chyba po to, żeby mieć czyste sumienie - bo tak naprawdę trzeba by przeprofilować parę metrów drogi, żeby przecinała tory prostopadle.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze: powinno sie go znac jak wlasna kieszen.... nie wspomne juz o tym ze rozklad pociagow takze, ta trasa jezdza pociagi tylko na hel wiec ludzie raczej slysza je jak jada a co za tym idzie wiedza w jakich godzinach jada.....
Przejeżdżając przez tory, nie radziłabym polegać na rozkładzie jazdy polskich kolei, tym bardziej, że w sezonie jeździ tam wiele dodatkowych pociągów.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Może zawiódł samochód, a nie człowiek? Nie zawsze zdąży się uciec,a pociąg to potężna masa i też nie stanie w miejscu.Co by nie było jest to tragedia.
ODPOWIEDZ