Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Niestety z dzisiejszych doniesień medialnych wynika, że dokładnie taki sam chaos "śmieciowy" panuje zasadniczo w całej ... Polsce. Ale czy to jest pocieszenie? Chyba nie bardzo.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:A wiadomo, czy segregowane PUK też odbierze jeszcze w czerwcu? Czy powinienem przesypać moje odpady segregowane do worków Remodis, i niech oni już to wywożą w pierwszym tygodniu lipca?
To u mnie wygląda tak (za UM):
Śmieci segregowane i zmieszane firma REMONDIS odbierze jutro. Odpady segregowane mogą być w workach PUK
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A jakie dostaliście kubły na śmieci i na ile deklarowanych osób ( chodzi mi o domki )
My dostaliśmy jeden mały śmietnik na 4 deklarowane osoby.. Coś mało
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Ja dostałem na dwie osoby dużo większy niż miałem. Ale czy to duży, to trudno mi ocenić. 240 litrów. Poprzedni był mniejszy i wywożony raz na dwa tygodnie a i tak zapełniany zaledwie do połowy Nowy by mi wystarczył na miesiąc... Ale wiadomo, jak ktoś ma małe dzieci, to produkuje więcej śmieci...
W naszej okolicy wszyscy dostali takie same śmietniki. Tak mi się przynajmniej wydaje.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja dostałem jeden kubeł na 2 deklarowane osoby ale podobno beda go co tydzien wywozic a worki co dwa tygodnie, wiec jak tak bedzie to dla mnie jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

szym911 pisze:Ja dostałem jeden kubeł na 2 deklarowane osoby ale podobno beda go co tydzien wywozic a worki co dwa tygodnie, wiec jak tak bedzie to dla mnie jak najbardziej ok.
Uu, no to by było często...
Ale w uchwale jest napisane, że w przypadku domków, wywózka śmieci jest raz na 2 tygodnie, a segregowane raz na miesiąc. Tak jak piszesz jest w przypadku domów wielorodzinnych.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

No to jeszcze informacja z UM
Informacja dot. pojemników na śmieci i opóźnień w ich dostarczaniu.

Firma REMONDIS bardzo przeprasza, że nie udało się dostarczyć wszystkich pojemników w wyznaczonym terminie. Nadal trwa dostarczanie pojemników. Staramy się dotrzeć do Państwa niestety rozpoczął się okres letni i trwają przebudowy dróg, które to opóźniają nasze prace. Jeszcze raz serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że nie wpłynie to na naszą współpracę.

Monika Snopek
Dyrektor
Dział Obsługi Klientów Sieciowych
Oddział Gdynia
REMONDIS Sp. z o.o.

Jednocześnie w czasie telefonicznej rozmowy z dyrektorem Firma REMONDIS Sp.z o.o. zobowiązała się wymienić pojemniki oraz dostarczyć worki do 2 lipca 2013 r. Również 2 lipca zostaną odebrane wszystkie śmieci zarówno te segregowane, jak i niesegregowane z terenu Miasta Redy.

Za niedogodności przepraszamy.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

No to jutro się wszystko okaże

Tak na marginesie, u rodziców na Pogórzu (dzielnica Gdyni) na śmietnik z którego korzystają mieszkańcy 4 bloków (2 bloki po 5 klatek i 2 po 3 klatki) czyli coś kolo 130 mieszkań, wstawili oprócz kubłów na odpady mieszane jeden kubeł na plastik, jeden papier i jeden na szkło. Po jednym dniu kubeł na plastik był pełen.... i ludzie zaczęli stawiać plastiki obok.... chyba nie muszę pisać jak tam będzie wyglądało za 2 tyg.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Mi właśnie przywieźli 120l na 4 deklarowane osoby. Trochę porażka z tym małym śmietnikiem same pieluchy już zapełnią kawałek tego śmietnika a nie mówię już o reszcie rzeczy.
Zastanawiam się również czy jest obowiązek ładowania śmieci w worki czy mogę sam sobie kupić kubły i czy oni będą te kubły opróżniali czy tylko wrzucali worki na pakę jakiegoś samochodu.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

My nadal bez kubłów Mam nadzieję, że do jutra dowiozą. Orientujecie się może czy zamiast worków można zakupić swoje własne pojemniki na odpady segregowane i czy Remondis będzie je opróżniał? Nie bardzo mi się uśmiecha wieszanie worków na płocie, jak to teraz jest w zwyczaju. Mało estetycznie to wygląda.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Salamandra pisze:My nadal bez kubłów Mam nadzieję, że do jutra dowiozą. Orientujecie się może czy zamiast worków można zakupić swoje własne pojemniki na odpady segregowane i czy Remondis będzie je opróżniał? Nie bardzo mi się uśmiecha wieszanie worków na płocie, jak to teraz jest w zwyczaju. Mało estetycznie to wygląda.
U nas też nie ma pojemników. nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, lecz wydaje się,że brzmi ona: nie. chyba sa jakies normy tworzenia (teraz mówia generowania)smieci.przez jedna osobę. W oparciu o te normy 'przydzielaja pojemniki i wory. Tak gdzies czytałem.


A te wieszane wory ze szkłem i makulaturą nie spadają z płotów? Wszyscy moi sasiedzi stawiaja przy płocie - ja też
Prawdę mówiąc nie widziałem wiszących worków na płotach, ale z pewnościa niedokładnie sie przygladałem
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Remondis stał w korkach i dlatego nie dowiózł na czas pojemników i worków.Zart dnia.A dla p.Snopek nagrodę złotych ust.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Salamandra pisze:My nadal bez kubłów Mam nadzieję, że do jutra dowiozą. Orientujecie się może czy zamiast worków można zakupić swoje własne pojemniki na odpady segregowane i czy Remondis będzie je opróżniał? Nie bardzo mi się uśmiecha wieszanie worków na płocie, jak to teraz jest w zwyczaju. Mało estetycznie to wygląda.
My też wciąż bez kubłów
Co do pojemników do sortowania - trzeba będzie dopytać Też mnie od jakiegoś czasu nurtuje to pytanie, a w zasadzie to od 5 lat, bo tam gdzie wcześniej mieszkałam, były normalne kubły do śmieci sortowanych
Tyle, że w PUK było to nierealne, bo śmieci sortowanych nie wywozili śmieciarą.. Może tutaj będzie inaczej?
Fajnie by było.. ) Chociaż mam wrażenie, że nasze władze w ogóle nie myślały, by zapewnić nam takie opcje... Tak samo z wywozem sortów częściej niż raz w miesiącu (Rumia jakoś potrafiła zorganizować wywóz co 2 tygodnie)..

A jeśli zostaną te nieszczęsne worki - czy jak wypełnimy jeden worek, to musimy kupować nowy worek Remondis? czy można np. kupić w markecie worki do sortowania odpowiedniego koloru?
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ale bałagan to jest
my dostaliśmy śmietnik wczoraj a sąsiedzi obok nie i gdzie tu logika? Mają wywozić co 2 tyg a taki 1 śmietnik to nam na tydz starcza - masakra
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

U nas też nie ma pojemników. nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, lecz wydaje się,że brzmi ona: nie. chyba sa jakies normy tworzenia (teraz mówia generowania)smieci.przez jedna osobę. W oparciu o te normy 'przydzielaja pojemniki i wory.
Chodzi mi o to, że zamiast do worków wrzucalibyśmy odpady segregowane do pojemników. Worki nie dość, że wyglądają ohydnie, gdy są wypełnione śmieciami, to jeszcze są narażone na poszarpanie przez psy, koty i ... ptaki. Zasadniczo nigdzie poza Redą nie spotkałam się z sytuacją, że odpady segregowane wrzuca się do worków i wystawia przed posesję czy wiesza na płocie.
Inna sprawa, bo piszesz o normach generowania odpadów. Czy jeśli wygeneruję więcej butelek PET, bo np. piję więcej wody niż inni, to znaczy, że wyrzucić mogę tylko statystyczną ilość plastiku, a resztę trzymać w domu, bo firma wywozowa mi tego nie przyjmie, skoro się nie zmieściło do worka? Trochę bez sensu.
Prawdę mówiąc nie widziałem wiszących worków na płotach, ale z pewnościa niedokładnie sie przygladałem
Zapraszam więc na Betlejem Sporo ludzi wiesza.
ODPOWIEDZ