Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dair
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Ludzie o czym wy tu piszecie o prasowaniu zgniataniu jak ta firma nie przestrzega harmonogramu wywozki. Ma obowiazek wywozic smieci z domow wielorodzinych, wspolnot dwa razy w tygodniu a wywozi tylko raz pryklad ;Osiedle Bocianie Gniazdo -wtorek i piatek nie pojawili sie od poprzedniego piatku moze jutro laskawie sie pojawia. I co ta nowa ustawa na dala- monopol i etaty w urzedzie.URZAD MIASTA NIECH TAK DALEJ POSTEPUJE Z ZALATWIENIE TEJ SYTUACJI WYBORY NA JESIEN
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Huherko pisze:Dla mnie wyrzucanie plastikowych butelek jest wgl dziwne. Wiem że porównywanie Polski do zachodu jest bezcelowe, ale spróbuję: W Niemczech jest taka opcja, że plastikowe butelki nie są wyrzucane a oddawane do automatów (takich jak na but szklane) automat te butelki zgniata a i gratis dostajemy kuponik na zakupy w danym sklepie lub zwrot gotówki, to są co prawda centy, ale jak sobie pomyślę że w DE za oddanie plastikowej butelki dostaje się zwrot kasy a w polsce za oddanie plastikowej butelki ja muszę jeszcze zapłacić to się zastanawiam czy oni nas czasem nie okradają.
aj... bo tam płacisz za takową butelkę kaucję, nic za darmo nie ma, nawet za Odrą.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Chyba jestem jakiś nienormalny. Ja butelki zgniatam nogą (prawą)...dwa tupnięcia i gotowe. Kartony przecinam nożem, lub "ręcyma" bez narzędzi...zawsze się mieszczą w workach.
Przypuszczam, że kazdy ma w domu jakieś nogi, rece, ostre narzędzia....gorzej moze być z chęciami
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

U mnie w domu też zgniatamy plastikowe butelki, pojemniki po np jogurtach da się włożyć jeden w drugi - żaden problem, aby zmieścić się w worku; pewnie jest nas "nienormalnych" jeszcze trochę więcej.
Oddawanie plastikowych butelek w sklepach występuje nie tylko w Niemczech, również w Szwecji to funkcjonuje.
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Również zgniatam wszystkie możliwe odpady które wyrzucam do pojemników do segregacji, zastanawia mnie tylko dlaczego tych informacji nie ma na ulotkach informujących o selekcji śmieci. Taka informacja mogła by zostać również zamieszczona na pojemnikach.
Najwidoczniej formie zajmującej się wywozem odpadów płacą za objętość opróżnianych pojemników, a nie za tonaż
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

szubi81 pisze:Również zgniatam wszystkie możliwe odpady które wyrzucam do pojemników do segregacji, zastanawia mnie tylko dlaczego tych informacji nie ma na ulotkach informujących o selekcji śmieci. Taka informacja mogła by zostać również zamieszczona na pojemnikach.
Najwidoczniej formie zajmującej się wywozem odpadów płacą za objętość opróżnianych pojemników, a nie za tonaż
Wg mnie to zgniatanie wynika ze zdrowego rozsądku, aby worki ze śmieciami nie zajmowały dużo miejsca. A zdrowego rozsądku nikogo nie nauczy się za pomocą instrukcji. Z tego co wiem, Remondis nie jest opłacany wg kryterium objętości wywożonych śmieci, ale może wypowie się na ten temat ktoś, kto jest w tej sprawie bardziej kompetentny.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Ludzie o czym wy tu piszecie o prasowaniu zgniataniu jak ta firma nie przestrzega harmonogramu wywozki. Ma obowiazek wywozic smieci z domow wielorodzinych
No właśnie o to chodzi. Od wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych śmieci powinny być odbierane min. 2x w tygodniu. A są chyba tylko 1x (w mnie tylko w poniedziałek, ale nie dam głowy).

Zauważyłem ostatnio, że wylewają się też niesegregowane śmieci. Chcecie fotki?

Co do zgniatania butelek, znacznie łatwiej zrobić to za pomocą prasy w śmieciarce - i nie bronię nas - mieszkańców, ale efekt jest ten sam. Kiedyś, kiedy SM miała umowę na wywóz było znacznie lepiej. Nie było w ogóle problemu przepełnionych śmietników. Teraz śmietniki są otwarte (mam na myśli klapy), stanowią wylęgarnię dla robactwa i karmnik dla lisów - ale to już wina mieszkańców.

Wracając do opakowań - z obserwacji własnych widzę, że plastik i sortowanie odbywa się dopiero przy pojemnikach. Tą sprawę ze śmieciami trzeba sensownie rozwiązać.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
dair
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Widocznie Urzad Miasta to przerasta zeby wymoc od tej firmy wypelnianie charmonogramu wywozki smieci z wspolnot ,spoldzielni 2 razy w tygodniu . Co to za kara 50 zl od punktu nie wywiezionego ktory musi byc jeszcze zgloszony bo inaczej zero kary.W taki sposob ta firma ma wkalkulowane ze lepiej nie wywozic 2 razy w tygodniu tylko raz i zaplacic 50 zl albo i nawet nic jak zaden mieszkaniec nie zglosi do miasta ze nie zostaly wywiezione smieci
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Zapewne można oddać w punktach odbioru odpadów niebezpiecznych, elektronicznych, itp. W Redzie jest taki na pewno na terenie KOKSiK-a.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Może ktoś potrzebuje kanapę narożną? Jakiś burak znowu podrzucił pod wiatę śmietnikową na Al. Jana Pawła. Czy urzędnicy od śmieci naprawdę nie mają możliwości wyłapywania takich brudasów?
cyrus
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

To tak jest jak się wybiera firmę która jest najtańsza ale nie zawsze w stanie podołać jest swoim obowiązkom. A tak na marginesie może ktoś jest zorientowany jak miasto naliczało koszty wywozu śmieci ponieważ moje próby dowiedzenia się tego od "fachowców" z Urzędu Miasta za żadne skarby świata się tego nie mogłem dowiedzieć. Jeżeli prawdą jest że firma Remondis dostaje nie całe 6 złotych od osoby za wywóz śmieci to dlaczego za segregowane płacę 13 złotych. Jest to o tyle dziwne że przed 1 lipca 2013 roku za nie segregowane płaciłem 9.03 złotych od osoby. Kto na mnie zarabia ?.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Wszystko jest w internecie: Wyniki przetargu
Z wyników przetargu można wyczytać, jaka była wartość zamówienia.
Pamiętajmy, że zgodnie z ustawą, gmina nie może finansować innych działalności z pieniędzy płynących z opłat za wywóz śmieci. A pobierane opłaty idą nie tylko na wywóz śmieci, będący przedmiotem zamówienia. Zgodnie z ustawą są to:
1) odbieranie, transport, zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych;
2) tworzenie i utrzymanie punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych;
3) obsługa administracyjna systemu.

Na marginesie. Przed ustawą śmieciową płaciłem za wywóz śmieci 30zł za dwie osoby, a teraz 11zł od osoby (w sumie 33zł). Nie wiem skąd wziąłeś stawki, o których piszesz.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dzisiaj przechodziłem jedną z ulic w Redzie, w której dominuje zabudowa domów jednorodzinnych. Byłem w szoku, bo przed wieloma domami leżało po 4,5,6 worków z plastikami, czekających na odbiór. A w środku głównie niezgniecione i zakręcone butelki. Jak to wytłumaczyć? Czy ludzie naprawdę wolą gromadzić po kilka worków ze śmieciami, niż poświęcić chwilę czasu na odkręcenie nakrętki i zgniecenie butelki? Chyba jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie edukacji mieszkańców z ekologii.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:Dzisiaj przechodziłem jedną z ulic w Redzie, w której dominuje zabudowa domów jednorodzinnych. Byłem w szoku, bo przed wieloma domami leżało po 4,5,6 worków z plastikami, czekających na odbiór. A w środku głównie niezgniecione i zakręcone butelki. Jak to wytłumaczyć? Czy ludzie naprawdę wolą gromadzić po kilka worków ze śmieciami, niż poświęcić chwilę czasu na odkręcenie nakrętki i zgniecenie butelki? Chyba jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie edukacji mieszkańców z ekologii.
Też się nad tym zastanawiałem. Myślę, że ludziom sie nie chce, a w domu jest miejsce na składowanie worów (ja trzymam je w piwnicy) więc pakują te plastiki.
Swoja drogą ile trzeba wypic tych wszystkich napojów aby przez miesiąc nazbierać 5-6 worów...no, ale kto bogatemu zabroni?
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

człowiek nie wielbłąd pić musi
Redzianin od urodzenia
ODPOWIEDZ