Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Ja też dostałam mniej worków niż wystawiłam...
Na szczęście dostałam ogromny kubeł na śmieci i jak dalej będą mnie tak wkurzać to po prostu zacznę wszystko wrzucać do kubła i będę miała w nosie tę całą segregację!!!
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

jak dla mnie cała ta ustawa śmieciowa jest do śmieci
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

A my w ogóle żadnych worków nie dostaliśmy
I oczywiście śmieci jak zwykle odebrane po terminie. Usłyszałam natomiast, że mogę segregować i wrzucać do jakichkolwiek worków, byle były ... przezroczyste. Tak, już się rozpędziłam i biegnę szukać 120 litrowych przezroczystych worów do segregacji, bo Remondis dał ciała na całej linii.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Współczuję spółdzielcom i wspólnotom odpowiedzialności zbiorowej.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Napewno osoba która nadzoruje ze strony urzędu prace Remondisu powinna poniesc konsekwencije słuzbowe.Mija prawie 2 miesiąc a bałagan z odbiorem jak na początku.Wywóz jest nieterminowy.Brak worków.Urząd nie potrafi nawet na stronie internetowej przeprosić mieszkanców .Ostatni komunikat z początku lipca.Może wszyscy z urzędu wyjechali na urlopy.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Dzięki Bogu w blokach jakoś to działa, na razie wywożą regularnie. Oby tak dalej,tylko czemu nie działa to w domkach ?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Dzisiaj działałam w ogródku i miałam okazję przetestować wytrzymałość worków które zostawił Remondis - po prostu porażka ! worki się rozciągają grożąc przerwaniem , dziurawią się i mam problem...A przecież tylko wypieliłam ogród! A jeszcze muszę skosić trawę a dwa worki już wykorzystałam !
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Major pisze:Dzięki Bogu w blokach jakoś to działa, na razie wywożą regularnie. Oby tak dalej,tylko czemu nie działa to w domkach ?
Bo prawdopodobnie kiedyś obsługiwało domki co najmniej sześć firm, a teraz jedna. Wyobraźmy sobie przejęcie w pracy obowiązków sześciu pracowników i z dniem 1 lipca pracujmy za 6 i siebie, mając na przygotowanie i zapoznanie około miesiąca i nikt nam nie może pomóc. Kto by to ogarnął?
Z resztą nie tylko w Redzie jest z tym problem czyli nie tylko remondis nie daje rady. Lepszym wyjściem byłoby rozwiązać umowę z tą firmą wywożącą i następny przetarg ogłosić i znowu przerabiać to od początku?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Czyli jaki wniosek? Cała ta ustawa śmieciowa jest do ... śmieci!!! Tylko dlaczego znów coś odbywa się naszym kosztem?
I kto odpowiada w UM za przetarg który wygrał Remondis? Kiedy w końcu zrozumiemy że najtańszy nie znaczy dobry?!!!
Awatar użytkownika
słoneczko
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Worki ostatecznie zamiast w środę odjechały w piątek rano. Dostaliśmy trzy czarne worki na odpady zielone tylko. Normalnie cyrk zapłaciłam za to szaleństwo 55 zł.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Na szczęście mieszkam w bloku chodź i tutaj segregacja śmieci jest bardziej na papierze niż w śmietniku gdzie ludzie wrzucają jak chcą. Jednak jak czytam wypowiedzi domkowiczow to na ich miejscu już dawno szlag by mnie trafił a śmieci wylądowały pod UM.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Ciekawe kiedy UM zajmie stanowisko w sprawie "śmieciowej" ? Bo jak na razie jakby się UM pod ziemię zapadł.... Chyba że już to zrobił ze wstydu !!!!
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

martynareda pisze:jak sobie radzicie z segregacja?
Akurat w naszym kącie Redy nie jest najgorzej. Remondis odbiera "kolorowe" worki i zostawia nowe w miejsce odebranych, chociaż te ostatnie pozostawione wyglądają na dośc cienkie jak na worki smieciowe. Najwięcej problemów mieliśmy dotychczas z odpadami zielonymi, ale dzięki temu, że w ub.r. zakupiłem kilka "brązowych" worków w PUK Rumia, nadwyżka została jeszcze na ten rok - plus te worki, które dostaliśmy na dzień dobry od Remondis - to na razie zaspokaja nasze potrzeby.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

rkwiat pisze:Akurat w naszym kącie Redy nie jest najgorzej. Remondis odbiera "kolorowe" worki i zostawia nowe w miejsce odebranych,
A w jakim rejonie mieszkasz?
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Przy ul.Objazdowej. Wnioski opieram na podstawie swoich doświadczeń, ale sądzę, że skoro worki są zabierane z mojej posesji, to tak samo dzieje się u moich sąsiadów i na okolicznych ulicach.
ODPOWIEDZ