Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Zastanawiam się, czy jest górna granica ilości worków w danym "asortymencie', które w ramach naszej opłaty firma nam zostawia. Poprzednio było chyba tak, że dostajemy po jednej sztuce, a jesli chcemy wiecej, to nalezało je kupić.
Przejezdżając ulicami widze, że przy niektórych posesjach stoi po kilka worów plastików, makulatury...skad to sie biierze? No widocznie sie bierze, skoro są

Dlaczego ludzie wyrzucaja skoszona trawę i inne zielsko. Przeciez w przyszłym roku mozna miec z tego dobra ziemię. Może nie wszystkim chce sie robić kompostownik. No, ale to przeciez takie proste
Karol S
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jak jest u Was z wywozem śmieci ostatnio?

U nas sytuacja wygląda następująco, domek jednorodzinny. Po raz kolejny zostawiono 2 worki do szkła w zamian za 2 worki plastików i 2 worki makulatury. Już nam brakuje worków no i dzieci się mylą gdzie wrzucać odpowiednie śmieci. Jak to wytłumaczyć 4 letniemu dziecku?
A przecież uchwała miasta XXIX z lutego nakazuje odbiór każdej ilości posegregowanych śmieci i pozostawienie dokładnie takiej samej ilości pustych worków. Dotychczas wszystko działało super a od wiosny Remondis nie daje rady. Jak jest u Was?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

U nas podobnie - mam już tylko worki na odpady zielone i na szkło ....
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

worki obecnie dają takie jakie mają - zero porządku, poza tym wrzucają do śmieciary i zgniatają razem zarówno plastiki jak i makulaturę... nie wiem gdzie w tym jest segregowanie - chyba, że na terenie składowiska..
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Zgadzam się całkowicie z Karolem.. Mamy uczyć dzieci ekologii, segregacji śmieci, więc nie wiem co nasi szanowni włodarze sobie myślą.. jak tłumaczyć dziecku gdzie co wrzucać, skoro mamy same niebieskie albo teraz same zielone worki? Brak słów...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

pi
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Mieszkańcy, którzy segregują odpady na terenie swojej nieruchomości i zbierają do worków odpady zielone czyli liście, drobne gałęzie, skoszoną trawę, obierki z surowych warzyw, czy zwiędłe kwiaty nie powinni mieszać ich z ziemią, czy kamieniami. Prosimy o nieprzeciążanie worków tak, aby pracownicy firmy Remondis mogli je podnieść i wrzucić na samochód bez uszkodzenia worka. Odpady zielone mogą być zapełnione do połowy worka, aby nie były zbyt ciężkie. Firma Remondis zapewni każdą niezbędną ilość worków brązowych.

Ha ha dobra ściema oni od poczatku z workami zalegaja a teraz niby beda dawac kazda ilosc do zielonego ) trzeba wkoncu z tym porzadek zrobic bo widac jak by mieszkancy byli tylko do płacenia !!!!!!
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Pewnie wypełnianie worków po brzegi było konsekwencją wcześniejszych informacji Remondis, że będą zabierali tylko pełne worki. Miałem wątpliwości, czy to słuszne np. w przypadku szkła, czy trawy i widać państwo z Remondis się zreflektowali.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Po zmianie firmy wywożącej smieci ja nie miałem wiekszych problemów. Było w zasadzie ok. Jednak od jakiegos czasu coś zaczęło szwankować. A to nie przyjechali w terminie, a to za mało worków zostawili, a to kolory worków nie te co trzeba.
wydaje mi się, że najwyższy czas na męska rozmowe urzędu z Remondisem. Ja sie wywiązuje ze swych obowiazków. Płace regularnie. Przejściowe kłopoty z workami srednio mnie interesują.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Akurat kosiłem trawę kiedy odbierali worki ze szkłem.Powiedzieli mi żebym ładował mniej trawy do worków bo panu ciężko jest wrzucać pełne na samochód ze względu na wiek.Zostawili mi parę zielonych i zastosowałem się do ich prosby.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Zdjęcia z wczoraj

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kompletne fiasko miejskiej polityki odbioru odpadów! Proponuję zainstalowanie większej ilości kamer! Ale tym razem monitoring częstości odbierania odpadów i przepełnienia śmietników. A potem się urzędasy dziwią, że śmieci są podrzucane albo nikt nie sortuje?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Tak patrzę na te zdjęcia i się zastanawiam, czy zgniecenie plastikowej butelki, rozłożenie kartonu jest aż tak bardzo trudne/skomplikowane?
Przecież tych śmieci byłoby przynajmniej o 1/3 mniej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Widać potrzebę edukacji ekologicznej wśród mieszkańców. Nic dziwnego, że pojemnik na plastiki przepełniony, skoro butelki nie są pozgniatane, kartony też nie. Tak na oko możnaby ograniczyć objętość tych śmieci o jakieś 60%!

Lenistwo ludzi nie zna granic!
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Dla mnie wyrzucanie plastikowych butelek jest wgl dziwne. Wiem że porównywanie Polski do zachodu jest bezcelowe, ale spróbuję: W Niemczech jest taka opcja, że plastikowe butelki nie są wyrzucane a oddawane do automatów (takich jak na but szklane) automat te butelki zgniata a i gratis dostajemy kuponik na zakupy w danym sklepie lub zwrot gotówki, to są co prawda centy, ale jak sobie pomyślę że w DE za oddanie plastikowej butelki dostaje się zwrot kasy a w polsce za oddanie plastikowej butelki ja muszę jeszcze zapłacić to się zastanawiam czy oni nas czasem nie okradają.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

To jest inna kwestia. Jakby firma wywozowa sobie policzyła, że zamiast dostawiać i wywozić 2x więcej pojemników, mogłaby nauczyć mieszkańców zgniatania butelek, to postawienie takiego automatu mogłoby się nawet zwrócić.
Odpowiadając na Twoje pytanie - nie okradają
ODPOWIEDZ