Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Kamyk78
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Przecież i tak mieszkańcy domków, będą podrzucać własne śmieci, do koszy na osiedlach.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Kamyk78 pisze:Przecież i tak mieszkańcy domków, będą podrzucać własne śmieci, do koszy na osiedlach.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Kamyk78 pisze:Przecież i tak mieszkańcy domków, będą podrzucać własne śmieci, do koszy na osiedlach.
Mieszkam w domku i nie podrzucam moich smieci nikomu. nie chciałoby mi sie targac worka z Ciechocina na jakiekolwiek osiedle

Kamyku 78, a jaki to ma związek z rozwiazywaniem umów?

A tak nawiasem mówiąc, to Rada Gminy Luzino nie podjęłam żadnej uchwały w tej sprawie, bowiem Senat ma zmienic obecnie obowiazujaca ustawę.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Kamyk78 pisze:Przecież i tak mieszkańcy domków, będą podrzucać własne śmieci, do koszy na osiedlach.
A można wiedzieć jaki miałby być wg Ciebie sens takich poczynań?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Kamyk78 pisze:Przecież i tak mieszkańcy domków, będą podrzucać własne śmieci, do koszy na osiedlach.
ja również jestem mieszkańcem domu na osiedlu domków jednorodzinnych i musiałem podpisać umowę na drugi pojemnik, bo się nie mieściliśmy ze śmieciami - jeśli uważasz, że każdy kto mieszka w domku jest złodziejem to chyba się zagalopowałeś.....bez pozdrowień
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Kamyk78 pisze:Przecież i tak mieszkańcy domków, będą podrzucać własne śmieci, do koszy na osiedlach.
....chyba trochę przesadziłeś -co?

Mój 240l pojemnik na śmieci opróżniany co 2 tygodnie kosztuje rocznie 780 zł.....a ile będzie po zmianach?
Strasznie mnie denerwuje, że umowa z firmą którą sama wybrałam zostanie automatycznie zerwana......
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Kamyk78 pisze:Przecież i tak mieszkańcy domków, będą podrzucać własne śmieci, do koszy na osiedlach.
No i własnie o to w tej ustawie chodzi, że gdziekolwiek śmieci wyrzucisz to i tak zapłacisz za ich wywóz nawet jak nie będziesz miał/a pojemnika na swojej posesji. Miasto podpisze umowę na ich wywóz i z Twojej posesji i spod mojego bloku, gdzie obecnie nagminne podjeżdżają "domkowicze" i swoje śmieci ładują do kontenera, za którego wywóz płacę ja i moi sąsiedzi.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:...A tak nawiasem mówiąc, to Rada Gminy Luzino nie podjęłam żadnej uchwały w tej sprawie, bowiem Senat ma zmienic obecnie obowiazujaca ustawę.
Tak samo radni Redy
Radni z Redy nie podjęli uchwały śmieciowej. Podobnie zrobiło też Luzino

Podczas piątkowej (28 grudnia) sesji w Redzie oraz czwartkowej (27 grudnia) w Luzinie nie podjęto uchwał w sprawie ustalenia nowych stawek za śmieci, które mają obowiązywać od lipca 2013 roku. Oba samorządy czekają na nowelizację ustawy o odpadach, która ma nastąpić na początku stycznia, twierdząc, że obecne przepisy są bardzo niesprawiedliwe dla mieszkańców
http://reda.naszemiasto.pl/artykul/1670 ... 06e0,1,3,5
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

goya, a jak rozpoznajesz "domkowicza" ?
No, ale jeśli tak jest jak piszesz, to w głowie mi to sie nie mieści. To już jest szczyt....żeby ze swojej "bryki" robić śmieciarę? Gó,,ozjady do n-tej potegi. Wstyd!!!
Choć muszę przyznać, że w Ciechocinie tu i ówdzie mozna zauwazyć worki ze śmieciami. Zwłaszcza w krzaczorach w okolicach mostku. Wstyd i chamstwo!!!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Wicek pisze:
Romek pisze:...A tak nawiasem mówiąc, to Rada Gminy Luzino nie podjęłam żadnej uchwały w tej sprawie, bowiem Senat ma zmienic obecnie obowiazujaca ustawę.
Tak samo radni Redy
Radni z Redy nie podjęli uchwały śmieciowej. Podobnie zrobiło też Luzino

Podczas piątkowej (28 grudnia) sesji w Redzie oraz czwartkowej (27 grudnia) w Luzinie nie podjęto uchwał w sprawie ustalenia nowych stawek za śmieci, które mają obowiązywać od lipca 2013 roku. Oba samorządy czekają na nowelizację ustawy o odpadach, która ma nastąpić na początku stycznia, twierdząc, że obecne przepisy są bardzo niesprawiedliwe dla mieszkańców
http://reda.naszemiasto.pl/artykul/1670 ... 06e0,1,3,5
No i bardzo dobrze. Madra decyzja
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Szczerze powiedziawszy jakis rok temu, jak jeszcze w redzie smietniki byly otwarte bardzo czesto obserwowalem siedzac wieczorami na balkonie jak podjezdzaly samochody i z bagaznikow ladowaly wory pelne smieci do kontenerow...
Teraz kiedy smietniki sa zamkniete, ten proceder chyba sie troche ukrocil...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:goya, a jak rozpoznajesz "domkowicza" ?
No, ale jeśli tak jest jak piszesz, to w głowie mi to sie nie mieści. To już jest szczyt....żeby ze swojej "bryki" robić śmieciarę? Gó,,ozjady do n-tej potegi. Wstyd!!!
Choć muszę przyznać, że w Ciechocinie tu i ówdzie mozna zauwazyć worki ze śmieciami. Zwłaszcza w krzaczorach w okolicach mostku. Wstyd i chamstwo!!!
zgadzam się, że to gó..dztwo do potęgi n-tej, ale czytam tutaj o oburzonych mieszkańcach bloków i jakoś żaden z Was nie zrobił fotki takiego "domkowicza" - jak to ładnie określiła goya, nie zadzwonił na 112, więc po co teraz te żale ?? ktoś ma za Was zrobić porządek z takimi złodziejami ?? - bo trzeba powiedzieć otwarcie - to są złodzieje ! to Wy płacicie rachunki za wywóz śmieci, a oni kradną miejsce w Waszych śmietnikach - na to są paragrafy i kary, więc przestańcie wrzucać wszystkich "domkowiczów'" do jednego wora i następnym razem ruszcie d..psko - które obrabiać potem innym na forum jest najłatwiej....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pamietam, jak sie przeprowadzilem do Redy. Wracajac po weekendzie z dzialki, przywozilem smieci z niej... podjezdzajac pod swoj smietnik, sasiad obok z klatki robil mi z okna zdjecia... ale jak widac albo robil je tylko dla siebie albo sluzby nic sobie z tym nie robily....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Kamyk78
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Romek ciechocino to wielka spalarnia śmieci.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Kamyk78 pisze:Romek ciechocino to wielka spalarnia śmieci.

Nie lubisz "domkowiczów" ? A to podrzucają śmieci, a to spalają... Część pewnie i podrzuca, część pewnie i spala (smród jest, to fakt) , lecz większość ma pojemniki. Widac to w dniach wywózki.

No cóż jeszcze trochę czasu musi upłynąc, aby naród nauczył sie życia na cywilizowanym poziomie. Latem w SKM czy w ZKM można stwierdzić, że nie wszyscy wiedzą do czego słuzy woda i mydło. A te brudne samochody? A te krzywe i połamane płoty? A te niewypastowane buty, brudne spodnie i kurtki, nieogolene twarze panów, brud pod pazurami itp itd
ODPOWIEDZ