Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Taki ryczałt [2 razy w miesiącu wywóz 120 litrów + 3 worki na segregację] wynosi na miesiąc około 25 złotych. Na 4 osobową rodzinę taka ilość jest na styk.
drac
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ciekawe jak to się zmieni, bo teraz wg mnie to te koszty są niskie, 15.90/mies co to jest w dzisiejszych czasach, ok 15zł to ja wydaje na sniadanie, obiad i podwieczorek w pracy (mniej więcej) a kupuje produkty w lidlu i biedronce

I tu mowilas o rodzinie jak mniemam 2 osobowej, czyli 4 osobowa płaciłaby 32zł/mies. Ogólnie nie wiemy ile miałaby wynosić opłata zryczałtowana, ale jeśli będzie to 40-50zł o będzie w miarę OK, a myslę, że n ie będzie bo o ile łatwiej wywieźć cały kontener niż pojemniki z domków (jak pisął dracul 25zł miesięcznie z domku).
Zobacz, że przez lata (jak sie domyslam) było 7.90 a koszty transportu i składaowania też rosną więc cena musi wzrosnąć również - za darmo nikt nie będzie tych śmieci woził.

Kowalski - poważnie bez segregacji 4 osobowa rodzina mieszkająca w domku według Twoich wyliczeń by wydawała średnio aż 134zł miesięcznie na same śmieci, a 6 osobowa średnio 200zł??? Strasznie dużo wg mnie, aż niewiarygodne, tymbardziej, że dracul twierdzi, że jest to ok 25zł na 4 osoby przy segregacji - chyba musisz zmienić firmę

Tak spytałem o te ceny, bo zastanawiałem sie ile to jest i jak to sie moze zmienic, znajac zycie zmieni sie , bo poprostu musi ze względu na rosnące koszty paliwa chocby. Ale jak wzrośnie to zapewne o te kilkanaście złotych, które w moim mniemaniu w dzisiejszych czasach jest (niestety) kija warte i coraz mniej mozna za to kupić.

Więc ja np. wolę by każdy wydał parę zł więcej, ale ukróci się palenie śmieci w kominkach i wywózka do lasu.
Ostatnio zmieniony |30 Paź 2012|, o 09:34 przez Maximreality, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Gorące dyskusje w tym temacie na trojmiasto.pl toczą się już od dłuższego czasu.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Jak ... a=0#opinie (dla zainteresowanych)

Też jestem ciekawa co u nas wymyślą...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Maximreality.Zle odczytałeś .W moim przypadku to 34 zł. na 2 osoby miesięcznie.Każda rodzina inaczej generuje odpady.Firma to Agora.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Vindie pisze:Też jestem ciekawa co u nas wymyślą...
Sądzę, że podobnie jak w Trójmieście będzie to ryczałt, pytanie tylko w jakiej wysokości.
Wychodzę z założenia, że w Redzie niestety jest tak wiele osób niezameldowanych, ale przecież mieszkających i produkujących śmieci, że miastu szybko przestałby się opłacać interes, gdyby opłaty uzależniono od ilości osób w gospodarstwie.
Ale czas pokaże. Czy ktoś wie, do kiedy ma zapaść decyzja odnośnie rozliczania?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Chyba będzie to decyzja wspólna dla Rumi,Redy i Gdyni .
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Tak sobie uśredniając ilość uzytkowników (360 osób) i liczbę lokali użytkowych (30), które płacą więcej na mc, policzyłam, że u nas Agora dostaje ok. 4000 zł/mc za wywóz dwóch dużych kontenerów i 6 mniejszych do segregacji. No to chyba mało nie jest.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

goya pisze:u nas Agora dostaje ok. 4000 zł/mc za wywóz dwóch dużych kontenerów i 6 mniejszych do segregacji. No to chyba mało nie jest.
Na czysto?
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Goya - Takie policzenie sobie to jest kija warte

Na czysto to nie jest na pewno, bo:
- kierowca musi zarobic
- trzeba odprowadzic podatek
-trzeba zaplacic za utylizację smieci
-trzeba zaplacic za paliwo do ciężarówki
-trzeba pokryć koszty amortyzacji samochodu
-firma musi zarobić
- kij wie, czy nie ma jakichś specjalnych wymagań/certyfikatów dla firm , które zajmują się odpadami i/lub dla pracowników, którzy przy nich pracuja - co też kosztuje.

Pamiętajmy, że taki samochód zabiera tylko jeden kontener na raz.

Trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę, wtedy wychodzi co i jak - mnie od dawna nie dziwi , że nie ma nic za darmo. Dopóki ktoś nie zacznie prowadzić swojego interesu może takich niuansów nie zauważyć.

Kowalski - faktycznie odczytałem 25, ale moim zdaniem w czasach, kiedy piwo kosztuje 3,50 , litr paliwa 6zł, a bilet normalny na SKM z Redy do Wejherowa prawie 4zl to naprawdę ta dycha kompletnie nie robi
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Nie wiem jaką wartość ma u Ciebie kij
Ja odniosłam się do tematu wątku i podałam orientacyjnie, jaki koszt jest wywozu śmieci w Redzie, a to że mój przedmówca usiłuje obliczyć, ile zarabia firma wywozowa, to myślę, że jest to temat na inny wątek. Z mojej wypowiedzi to nie wynika i pojęcia nie mam, ile z tego zostaje w kieszeni właściciela firmy.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Goya, napisałaś, że "u nas Agora dostaje ok. 4000 zł/mc za wywóz [...] mało to nie jest", co zabrzmiało tak, jakby to był ich zarobek.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Kij to znaczy, że nic nie warte, sądziłem , że każdy się domysli sam

Za Salamandrą : no jak nie wynika? Wlasnie wynika, bo to zabrzmiało to jakby to był ich zysk:)

Ogólnie bez ciśnien, tu forum jest, tu sie swoje zdanie wyraza i tu sie ustosunkowuje do wypowiedzi innych....
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

hahaha!!!
Już starożytni rzymianie mówili:
pecunia non olet.
Sprawdza się do dziś!!!!
I - powtarzam to - przesunięcie tego "śmierdzącego tematu" w ręce samorządowców - wyjdzie nam bokiem.
Na bank - niestety!
Pretekstem jest ekologia czy segregacja - zobaczycie że nowy system nie wniesie nic poza niekontrolowaną podwyżką.
Niekontrolowalną - bo autor zginie w tłumie a efekt poda się jako obowiązujące ustalenie.
....chyba się zabiorę za wywóz segregowanych odpadów....
znam przynajmniej 2 fimy opływające (o dziwo bo K R Y Z Y S ) w dostatki a zbierające plastikowe butelki!!!
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Osoba mieszkająca samotnie zapłaci pięć razy więcej jak dotychczas.
http://www.tvn24.pl/wiecej-zaplacimy-za ... 955,s.html
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

niestety nie ma złotego środka.
w połowie mieszkań, które sa na wynajmie, jest zameldowana 1 osoba, a mieszka kilkoro.
to że ktoś ma duże mieszkanie, nie oznacza, że jest bogaty, a jeśli nawet, dlaczego ma płacić za innych (metraż),
smieci wbrew pozorom może generować bardzo mało
ilość zużytej wody uśredniając jednocześnie z tych wszystkich metod jest jedną z najbardziej sprawiedliwych, aczkolwiek nie dla wszystkich
ryczatł jeśli zostanie ustalony, będzie napewno z górką, ale i tak dla jednych będzie trochę taniej bo to prawdziwi "śmieciarze" - bez obrazy , ale dla wiekszości będzie to oznaczać większe koszty, gmina nie zaryzykuje dużych strat.
ODPOWIEDZ