Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Szybki internet na osiedlu do 80Mb/s

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
jarob
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Witam,

jestem po wymianie emaili z orange odnosnie rozbudowy naszej centralki telefonicznej na osiedlu celem świadczenia dostępu do internetu w technologii VDSL czyli do do 80 Mb/s Fiber i dostałem taką odpowiedz:
---------------------
Witam Pana,

Trafiła do mnie poniższa korespondencja. W dniu dzisiejszym uzyskałem informację, że nie mamy obecnie w planach doinwestowania tej centrali.

Skieruję sprawę na badanie popytu na usługi VDSL w tej okolicy. Udokumentowanie dużego zainteresowania usługami w tej technologii powinno pociągnąć za sobą modernizację tego obiektu.

Pa... Świ...
Specjalista ds. Obsługi Klienta

------------------------

wiem że lokalni operatorzy oferuja i taniej i szybciej, ale nie o to tutaj chodzi, dlatego prosze, aby nawet jeśli nie jesteś zainteresowany internetem z telekomunikacji, to w przypadku przeprowadzania takiej ankiety przez orange polska, proszę Cię o odpowiedź na TAK, dzięki temu może doczekamy się w przyszłości usług na wysokim poziomie. Dzięki temu nawet lokalni operatorzy (plastcom, tk chopin) i temu podobni, obniżą jeszcze bardziej cene. Liczę że wszystkim zależy na jak najtańszych usługach.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

O jakie osiedle tu chodzi ?
jarob
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

osiedle Reda Semeko "Przy Młynie"
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Skoro Przy Młynie to jestem na NIE!
Mamo.... bo się potnę !!!
jarob
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

możesz uzasadnić swoje NIE ?
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Nie. Nie mogę. Nie mam obowiązku takowego.
Mamo.... bo się potnę !!!
jarob
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

oczywiście, masz do tego pełne prawo. Szanuje to.
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Reda Semeko? a co to jest? jakieś nowa wioska powstała ?:D
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

jarob pisze:wiem że lokalni operatorzy oferuja i taniej i szybciej(...) Dzięki temu nawet lokalni operatorzy (plastcom, tk chopin) i temu podobni, obniżą jeszcze bardziej cene. Liczę że wszystkim zależy na jak najtańszych usługach.
Nie za bardzo kumam jak działa twoje rozumowanie - najpierw piszesz że obecni mają taniej i szybciej, a potem insynuujesz że jak wejdzie orange (nadal z gorszą ofertą od lokalnych operatorów), to ci jeszcze bardziej obniżą ceny? Po co mieliby to robić skoro i tak by mieli nadal taniej i szybciej?
Close the world...
                         ...txen eht nepO
jarob
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

oczywiście, nie musisz tego kumać, masz do tego pełne prawo. Szanuje to, ale zapoznaj się proszę z tym http://www.telepolis.pl/wiadomosci/300- ... 29068.html
Ja patrze na to bardziej globalnie i przyszłościowo i mimo wszystko podejrzewam, że wyjdzie to nam końcowym użytkownikom na dobre.
Nie chodzi mi o cenę, nie chodzi o ofertę programową (choć widzę że jest ona i tak bogatsza, przynajmniej jeśli chodzi o kanały HD) i w końcu nie chodzi o to, że to tylko w Warszawie obecnie jest dostępne (póki co), chodzi o samą inwestycje i korzyści z niej płynące w przyszłości dla naszego redzkiego obszaru i okolic.
Zmigrować sprzętowo na szybszy sprzęt, jest o wiele łatwiej gdy centrala ma ku temu możliwości, niż gdy ich nie ma, tak jak, to ma miejsce, obecnie i gdyby nie moja, bądź co bądź bezinteresowna próba podjęcia dialogu z orange o rozbudowę obecnej centrali, to Reda dalej będzie zapyziałym, nic nie znaczącym obszarem, w którym nie warto inwestować. Tak właśnie myślą ci zza biurka w Wa-wie, co jest oczywistą nieprawdą, patrząc na to co było jeszcze 10 lat temu (pole z ziemniakami) a co jest teraz i co będzie w przyszłości. Dlatego inwestycje są wskazane a właściwie niezbędne, czyż nie przyjemnie by było rzec - "Tak Waldku, u Ciebie w Gdańsku nie ma a u mnie w Redzie jest i mam do wyboru i do koloru."
Oczywiście wybór operatora to sprawa całkowicie indywidualna, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, ale inwestycje w region to już nie tak do końca, wszystkim nam na tym powinno zależeć.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

jarob pisze:, bądź co bądź bezinteresowna próba podjęcia dialogu z orange o rozbudowę obecnej centrali, to Reda dalej będzie zapyziałym, nic nie znaczącym obszarem, w którym nie warto inwestować. Tak właśnie myślą ci zza biurka w Wa-wie
Dziwne masz zdanie o Redzie, na Szkolnej jest 3 operatorów internetu lokalnych + netia która się pchała mi drzwiami kilka razy.W Gdyni np na Chyloni na Wiejskiej jest jeden (MultiMedia) i to świadczy marny poziom usług, ew Orange czy T-Mobile poprzez 3G,GPRS o ile w ogóle złapiesz sygnał bo są w niektórych mieszkaniach na parterze problemy aby w ogóle zadzwonić a o przesyle danych to szkoda gadać...
Artur
Krystian_Reda
Ja tu zaglądam
38 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Większa konkurencja to niższe ceny dla konsumentów. Ja gdybym tam mieszkał, to z pewnością bym się pod tym podpisał.
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Rozumiem myślenie na przyszłość, i umiem postawić się ze strony bezlitosnych cyferek które widzi osoba decyzyjna w orange - jeśli mają obecnie mało abonentów w danym rejonie, to stwierdzą że przerzucą swoje inwestycje na bardziej intratne miejsca, a taką Redę zostawią 'przy okazji' (no, chyba że naprawdę niewiele wysiłku potrzeba na zmianę naszego kawałka infrastruktury). Rozumiem też że jeśli wielu mieszkańców pokaże że są zainteresowani, to cyferki się zmienią, ale nie wierzę że wielu Redzian myśli tak jak Ty - im wystarcza to co mają, więc po co mają chcieć coś zmieniać? Jak najbardziej podpisuję się pod stwierdzeniem że większa konkurencja jest dobrym zjawiskiem, ale wiem że nasi lokalni operatorzy nie osiadają na laurach i takiemu orange'owi ciężko będzie się przebić przez nasze lokalne niskie ceny i jednocześnie wyższy transfer.
Przykładowo:
pakiet z tematu 80Mbit w orange kosztuje 79 złotych przy umowie na 24 miesiące (89zł przy umowie na 12 miesięcy)
pakiet 100Mbit w plastcomie w tej samej cenie przy umowie na 12 miesięcy (czyli 20Mbit więcej, 12 miesięcy cyrografu mniej)
pakiet 150Mbit w interkarze za 45 złotych bez cyrografu w ogóle (umowa na czas nieokreślony, prawie 2 razy szybszy net i do tego prawie o połowę taniej)
Pomijam koszt instalacji (orange ma chyba 99zł, lokalsi 1zł) i telewizję (i tu raczej orange góruje, bo nasi są resellerami, nie licząc chopina).

I teraz nagle wejdzie taki orange i co? Lokalsi jeszcze spuszczą ceny? Nah, bo orange nie będzie miało konkurencyjnej oferty. No i to bardziej patriotyczne wspierać lokalne, polskie firmy
"Tak Waldku, u Ciebie w Gdańsku nie ma a u mnie w Redzie jest i mam do wyboru i do koloru."
Osobiście mnie wystarcza "Tak Waldku, u Ciebie w Gdańsku do wyboru i do koloru, za to u mnie w Redzie i tak lepiej."
Close the world...
                         ...txen eht nepO
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Pozostaje jeszcze pytanie o pingi, uptime, prędkośc wysyłania, zew IP i obciążenia, nie mówiąc o... zasięgu (miejscu w którym podłączą Ci taką prędkość).
ODPOWIEDZ