Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Niebawem mogą nastąpić tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w związku planowaną budową węzła przy dworcu.
Burmistrz informuje, jeśli prace będą bardziej zaawansowane pod samym dworcem, to autobusy linii 8, 18, 19 przystanek będą miały przeniesiony na ul.Gdańską (wysokość dworca) dalej pojadą prosto w stronę Rumi, a nawrotka będzie na skrzyżowaniu z ul.Obwodową, czyli na tym górnym rondzie.
Autobus linii 17 w obu kierunkach pojedzie ul.Młyńską ... trochę mało sprecyzowana trasa, niby wracając skręci w ul.Fenikowskiego potem Św.Wojciecha, i wyjedzie na Gdańskiej, no cóż, wkrótce zobaczymy,
ważne że coś się będzie działo ... przy dworcu :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

czyli tak to sobie wymyślili :)
Ciekawe...
Zastanawia gdzie 17 będzie miała postój...

No i autobus na Fenikowskiego / św. Wojciecha :)
Tego bym się nie spodziewał... ciekawe czy na tym odcinku będzie miał jakieś przystanki
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

już się boje co to za niespodzianka :)
Wydaje się, że przetarg wygra Gryf... ale poczekamy na rozstrzygnięcie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

a tu zonk :)
przetarg unieważniony... a umowa miała obowiązywać od 18.10
z nowym przetargiem raczej nie zdążą... ciekawe co wymyślą :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Wczoraj zauważyłem, że znak "przystanek autobusowy" pojawił się również bliżej ronda na Obwodowej przy budynku Osadnicza 5
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Jako przyszły mieszkaniec Ciechocina, zastanawiam się nad lepszym skomunikowaniem tej dzielnicy z dworcem skm, aquaparkiem i portem Auchan, moim zdaniem przydałaby się autobus, który jechałaby bezpośrednio z pętli (tudzież z Rekowa) wjeżdżałby bezpośrednio na ul. Gdańska - tą samą trasą co jeżdżąca 8, a następnie z dworca, przez osiedle przy młynie (po przebudowie dworca) poprzez aquapark i auchan - (powrót tą są trasą), najlepiej jak linia jeździłaby na zakładkę w godzinach szczytu - rano 6-9, w południe 13-16 oraz w nocy 21-00:00 .. ale to pewnie pobożne życzenie :))
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

nie koniecznie
co drugi kandydat na Radnego z zainteresowanego okręgu ma w swoim programie autobus do Auchan :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Udało się wybrać w drugim przetargu operatora linii 84 i 87 w Rumi i Redzie,
a jest nim śląskie konsorcjum spółek Meteor i Irex-3 które złożyło najtańszą ofertę, umowa obejmuje dwuletni kontrakt.
http://infobus.pl/co-slychac-w-zkm-gdyn ... 09985.html
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

oni jeżdżą teraz na linii 84 (87 ma GRYF) i 84 obsługiwane jest dużo nowszymi autobusami, także ta zmiana może wyjść na plus :P

Mnie ciekawią dwie inne kwestie :P
Kiedy włączą przystanek przy Osiedlu Prima Reda (póki co nie ma to sensu, dlatego zastanawiam się przy którym oddanym do użytku bloku będzie już miało sens)

Czy po zbudowaniu Węzła Janowo i zastąpieniu 87 trolejbusem do Redy dojeżdżać będzie trajtek czy zmienią rozkład i do nas będzie jeździć 84 zamiast 87 :P
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Myślę że wszystko rozstrzygnie się po wybudowaniu obydwu węzłów, czyli w Redzie i Janowie

Gdy pozostanie taka sama lub podobna linia między Rumią Janowem a Redą to liczba pasażerów tylko nieznacznie wzrośnie, czyli dalej na poziomie średnim, a gdyby Reda uzyskała połączenie z Gdynią trolejbusem lub autobusem to jestem pewny że liczba pasażerów zdecydowanie wzrośnie.
Gdynianie też oczekują na bezpośrednie połączenie z Auchan, Leroy Merlin i oczywiście z Aquaparkiem.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Jak już wcześniej pisaliśmy w tym temacie, w związku z inwestycją przy dworcu od 7 stycznia nastąpi zmiana w kursowaniu autobusów 8, 17, 18 i 19
zmianie ulegnie rozkład jazdy a przystanki początkowe i końcowe zostaną przeniesione,
Autobus linii 17 jadący w stronę cmentarza pojedzie ul.Młyńską, a przystanek z Obwodowej (przy Aquasferze) przeniesiony będzie na Młyńską tuz przed rondem, powrót do dworca bez zmian do przeniesionego przystanku na Młyńskiej "Reda Dworzec PKP"

https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/ ... obusow-mzk
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

O proszę :)
W końcu, bo przystanki wstawili już szmat czasu temu :)

Mam nadzieje, że w tym roku naprawdę władze miasta usiądą przed mapą i zrobią spójną komunikacje obsługującą całe miasto... bo szkoda np. tej 17stki...
Linia z pewnością mogłaby być bardziej popularna przy lepszej trasie.

Tylko pytanie po co wstawili dwa przystanki przy ul. Młyńskiej pomiędzy Osadniczą, a Obwodową.
Jeden ok - będzie tam zatrzymała się 17 z Dworca do Buczka, ale w drugą stronę... nie pojedzie już Młyńską tylko dalej Obwodową z przystankiem na przeciwko Aquasfery... po co więc przystanek na Młyńskiej w kierunku Lidla?
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

A ja jako mieszkaniec opowiem o swoim problemie dotyczącym wspaniałej komunikacji w naszym mieście - krótki przykład:

Pewnie jak większość pracuję w Trójmieście i poruszam się koleją SKM. Mam prace zmianową. Kończę o 22:00 i przy odrobinie szczęścia jestem w Redzie o godzinie 22:30. Jestem mieszkańcem Ciechocina - najbliższy autobus linii nr 9 mam w takim wypadku o godzinie 23:15 (wcześniejszy jest o 22: 15). Wspaniałe 45 minut oczekiwania.
W zimie, kiedy nie ma się nawet gdzie schować naprawdę irytuję... mam nadzieję, że może po przebudowie węzła, rozkład ten się zmieni i będzie dużo bardziej korzystny. Być może radni z Ciechocina zainteresują się tym problemem, pozdrawiam mieszkaniec Redy.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

5 lat temu

Albo z Lipowej 1,5km do przystanku bo tam nie ma komunikacji .Jeszcze trzeba co chwile uciekac w bok bo niektorzy jadą jakby byli na autostradzie.Chodnika tam nie ma.
ODPOWIEDZ