Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

MOSiR - problemy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
karol
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

W dniu dzisiejszym przeszedł kres mojej cierpliwosci.
Mianowicie na głównej płycie MOSiR'u w Redzie odbywał się turniej redzkich druzyn-seniorzy, a miesiąc temu Pan C. odmówil UKS 1 Reda zrealizowania turnieju pilki noznej "Z podwórka na stadion" (który miał odbyć się w dniu 11.06.2008r.) dla dzieci w wieku 10 lat, twierdząc, że wykonuje renowację płyty. Żadne argumenty do niego nie docierały, to że jest to finał wojewódzki, to, że jest to pod patronatem Polskiego Związku Pilki Nożnej, to, że jest to ogromna reklama dla miasta, to że te dzieci ważą po 15 kg i graja w tenisówkach-nic nie docierało, stanowczo twierdził,że musi być renowacja bo firma która to wykonuje ma napiete terminy a my musieliśmy turniej zrobić w Gniewinie bo tam wójt nie miał żadnych przeciwskazań a nawet potrafił to wykorzystać przy reklamie regionu.
A dziś co?Dorośli faceci grali na głownej płycie, był mega deszcz i boisko zostało zryte. To przez 3 dni zostało boisko zrobione?Jak jest sukces to Pan dyrektor pierwszy stoi aby tylko sie w gazecie bądż telewizji pokazać jaki to on jest otwarty dla dzieci a w rzeczy samej to jest całkiem inaczej.Po co ta obłuda?
Pisze tego posta aby wreszcie przetrzeć oczy co niektórym osobom i pokazać jak MOSiR jest nastawiony do dzieci. Jak nie ma interesu nie ma nic.

Jeśli nie podpisujemy się imieniem i nazwiskiem, to w postach tego typu także nie wymieniamy osób z nazwiska. Zmieniłem na inicjały. // Moderator
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Widocznie Pan Dyrektor na murawę wyłożył z własnej kieszeni ,a przynajmniej tak się zachowuje jak by to zrobił.
Trzeba piętnować takie zachowania na każdym kroku kiedy ludzie z nadania zachowują się jak na swoim.
Gdyby nie nasze podatki ten pan musiałby zająć się czymś innym z pełną odpowiedzialnością za swoje czyny ,a tak ucierpiały dzieci.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Z tymi 15 kg to chyba przesada, tyle to ważą trzylatki :D.
Sprawą jednak zainteresowałbym przełożonych Pana Dyrektora, czyli Urząd Miasta. Najlepiej Burmistrza. Bo albo ta murawa zdążyła przejść renowację (jest możliwe, że ukończyli akurat parę dni wcześniej), albo Pan Dyrektor dał tutaj "ciała". Jeśli to drugie, to pytanie jest czy świadomie, czy przez "przyczyny obiektywne".
kaznodzieja7
Forumowicz
48 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Już odpowiadam- bo może Pan który zaczął ten post nie był przy rozmowie osoby "wyznaczonej" do reprezentowania UKS z Dyrektorem, a ja akurat byłem..
Więc: nie wpłynęło do 2 tyg przed turniejem żadne pismo do MOKsiR-u w sprawie organizacji "Z podwórka na stadiony".
Pan R. (posługując się pismem piszącego temat postu) został poinformowany, że tu nie ma miejsca na partyzantkę- odpowiedzcie dlaczego ten turniej nie jest organizowany w Rumi, Wejherowie, czy innych miastach a dopiero Gniewino się zdecydowało? Dyrektor powiedział- "organizujcie turniej" i ręczę sobą za tę decyzję !!! kwestia była taka, żeby terminy należypodawać za wczasu! Jako MOKsiR organizujemy ponad 100 imprez rocznie!!!! (sprawdż www.moksir.reda.pl!) i nie jest możliwe na parę dni wcześniej powiedzenie od słowa do słowa: "słuchaj, daj nam płytę bo jest taki turniej do zorganizowania"!. UKS Jedynka gra na głównej płycie przez cały rok!!! Za renowację płyty płaci miasto! powtarzam: CAŁY ROK!!! wszystkie mecze ligowe!!! tylko musi zaistnieć współpraca na zasadzie, że przyjdzie człowiek desygnowany przez zarząd UKS, porozmawia, da stosowne pismo ZA WCZASU!!!! MOKSiR od zawsze pomagał UKS-owi. MOim zdaniem jednak wszystko należy stosownie załatwiać- od słowa do słowa nie organizuje się imprez- takie zawody jak "Z podwórka na stadion" powodują dodatkowe zaangażowanie osób z obsługi obiektu itd etc-


Podsumowuję fakty: była zgoda MOKsiR-u ostatecznie na zorganizowanie turnieju na płycie trawiastej mimo, iż po raz kolejny sprawa nie była dostatecznie załatwiona zawczasu przez UKS.


Na koniec mam pytanie: jak Wy byście postąpili na miejscu MOKSiR- Ośrodka, którego pracownicy stawiają się na multum weekendowych imprez w ciągu roku, traktując swoją pracę z pasją (bo nie ma za to kokosów). Jak Wy byście zareagowali, gdyby po raz KOLEJNY impreza taka jak "Z podwórka na stadion" załatwiana była na sam styk z ostatecznym terminem zawodów?


Ja wiem, łatwo teraz powiedzieć o człowieku, który 25 lat spędził na stanowisku Dyrektora MOKSiR, że c*** się nie sprawdził w tej decyzji... ale nic bardziej mylnego!!!

Ten facet całe swoje serce wkłada w rozwój tego Ośrodka- wiem o tym, bo pracuję z nim na co dzień, znam jego podejście do pracy i do życia i wk*** mnie jak ktoś od tak wypisuje sobie takie bzdury!
Łatwo jest krytykować, trudniej dać własne, sensowne rozwiązania!

pozdrawiam!
K
kaznodzieja7
Forumowicz
48 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

NIe no... zdenerwowałem się takimi bzdurami... dlatego odsyłam na stronę www.moksir.reda.pl !!! porównajcie ją z www.mosir.rumia.pl i... z Wejherowem, które nie ma strony internetowej trakjtującej o imprezach sportowych!

Reda jako jedyna z małego trójmiasta organizujem multum imprez dla dzieci ze szkół, dla drużyn podwórkowych, dla dorosłych i dla dzieci!!!
Gdzie gra na kortach za godzinę kosztuje 2zł od 8.00 do 14.00??? Gdzie za imprezy sportowe dzieci ZAWSZE od roku odkąd pracuję w MOKSiRze regularnie orzymują puchary, medale i inne nagrody rzeczowe???


MOKSiR nie dba o dzieci???

Pisałem pracę magisterską o działalności Ośrodków sportu i rekreacji na terenie naszego województwa i jedynie Sopot pod tym zględem równa się z nami!!!

Jeszce raz powtarzam- zastanów sięczłowieku nad tym, co piszesz, kup sobie Gryf Wejherowski, poczytaj Panoramę Powiatu, obejrzyj wiadomości sportowe na TTM, wejdź na www.kibol.pl albo w końcu na www.moksir.reda.pl i poczytaj co MOKSiR robi dla dzieci w tym mieście!

Ne miałem urlopu od roku, tylko dlatego, żeby zajmować się jak najlepiej wszystkim co jest związane z imprezami sportowymi dla dzieci, współorganizowałem "Z podwórka na stadion 2007" dlatego jestem całym sobą za tym, aby gospodarza obiektu MOKsiR także traktować z należytym szacunkiem!

Lada moment powstanie na naszym obiekcie sztuczna murawa i boisko wielofunkcyjne, będziemy organizować jeszcze więcej zawodów, prowadzić jeszcze lepiej nasze sekcje sportowe na które wstęp gratis mają wszystkie dzieci! Tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy itd!!!

Postudiuj sobie kolego jak to wygląda w innych miastach!

Wtedy napisz coś sensownego, a nie rzucaj oszczerstw w sprawach, o których nie masz pojęcia!

pozdrawiam jeszcze raz i czekam na wasze opinie;)

K
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Sporo emocji w ostatnich dwóch postach, ale faktycznie rzucają inne światło przynajmniej na opisaną przez karola sprawę. Są pewne reguły, których trzeba przestrzegać.
karol
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Już odpowiadam, pisząc tego posta nie chcialem nikogo urazić. Po 1. O dacie turnieju MOSiR byl informowany pod koniec kwietnia. Pan R. który prowadzil rozmowy byl "splawiany" na inne terminy az wreszcie bylo juz zapożno a turniej jakim jest "Zpodwórka na stadion" jest zbyt prestizowym turniejem aby go odwolać. Po 2. Turniej byl zrobiony w Gniewinie ponieważ potrzebne byly dwie plyty boiska- o tym Pan napewno wie i wiedział. Chcielismy aby na glownej plycie grały tylko dziewczynki. Po 3. Sami organizowalismy turniej i mielismy wszystko dopiete na ostatni guzik, nikt specjalnie z obsługi MOSiR"u nie byl nam potrzebny.
Pozdrawiam i koncze swój udzial w rozmowie.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Cóż, zrobiło się niesmacznie. Zaczęło się od renowacji boiska, potem problemem był termin złożenia pisma, a na końcu brak wzajemnego szacunku. Czyli chodzi o zwyczajne fochy. Nie wydaje mi się, aby forum internetowe było miejscem załatwiania takich spraw. Trzeba ze sobą rozmawiać. Tym bardziej, że nie chodzi o własny interes tylko o dobro dzieciaków. A chyba obu stronom na tym zależy.
kaznodzieja7
Forumowicz
48 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

1) dopiero nad ranem zwróciłem uwagę kto pisał temat tego posta..może nie byłbym taki ostry w słowach..

2) w turnieju redzkich seniorów brał tez udział jeden z działaczy UKS i jakoś było ok.. trawa nie była koszona od dłuższego czasu ze względu na to, aby nie nadwyrężyć jej stanu na Dniu Sportu i Rzemiosła. Boisko nie zostało zryte.

3)piszesz, że nie chciałeś nikogo urazić.. ale jak mam rozumieć słowa cytuję: "Pisze tego posta aby wreszcie przetrzeć oczy co niektórym osobom i pokazać jak MOSiR jest nastawiony do dzieci. Jak nie ma interesu nie ma nic." co oznacza słowo "interes"? co oznacza "przetrzeć oczy jak MOKsiR jest nastawiony do dzieci"? !!!

4) zgadzam się z darusem, że takie tematy nie powinny być wywlekane na forum!!! ale w momencie, kiedy czytam takie sensacje pt" prywatny folwark" to nie mogę pozostać bez odpowiedzi


5) moim zdaniem wyjście jest jedno: mówić sobie co leży na sercu prosto w oczy, a nie na około, bo to właśnie tworzy tę "niesmaczną atmosferę"



- z mojej strony to wszystko, trzeba będzie zrobić zebranie jeszcze w czerwcu

pozdrawiam!
K

[/quote]
karol
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dokładnie tak, zebranie jest jak najbardziej wskazane. czekamy na termin-Karol Świgoński, v-ce prezes UKS 1 Reda.
karol
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ciekawostka, opinia rodziców o której powinni wiedzieć mieszkańcy miasta Reda/http://uks1reda97.futbolowo.pl/:
"W związku z nieuzasadnioną merytorycznie odmową dyrektora redzkiego Moksiru udostępnienia naszej drużynie boiska jesteśmy zmuszeni grać jako gospodarze na boisku naszego najbliższego rywala Bałtyku Gdynia. Chciałbym tylko przypomnieć panu dyrektorowi jak przed wyborami samorządowymi obiecał, że każdy mecz naszego rocznika odbędzie się na głównej płycie boiska. Słyszały to osoby dorosłe jak i dzieci. Pytanie zatem do pana dyrektora : Co się zmieniło po wyborach ??? I co w tej chwili powie dzieciom ??? Chciałem zaznaczyć, że tego samego dnia o godz. 15.00 na tym samym boisku rozgrywa swój mecz drużyna seniorów redzkich Orląt (jednak boisko nadaje się do rozgrywania spotkań) , która swoimi wynikami chluby naszemu miastu raczej nie przynosi, w przeciwieństwie do UKS 1 Reda rocznik 1997."
PRZECIWNY
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

karol pisze:Ciekawostka, opinia rodziców o której powinni wiedzieć mieszkańcy miasta Reda/http://uks1reda97.futbolowo.pl/:
"W związku z nieuzasadnioną merytorycznie odmową dyrektora redzkiego Moksiru udostępnienia naszej drużynie boiska jesteśmy zmuszeni grać jako gospodarze na boisku naszego najbliższego rywala Bałtyku Gdynia. Chciałbym tylko przypomnieć panu dyrektorowi jak przed wyborami samorządowymi obiecał, że każdy mecz naszego rocznika odbędzie się na głównej płycie boiska. Słyszały to osoby dorosłe jak i dzieci. Pytanie zatem do pana dyrektora : Co się zmieniło po wyborach ??? I co w tej chwili powie dzieciom ??? Chciałem zaznaczyć, że tego samego dnia o godz. 15.00 na tym samym boisku rozgrywa swój mecz drużyna seniorów redzkich Orląt (jednak boisko nadaje się do rozgrywania spotkań) , która swoimi wynikami chluby naszemu miastu raczej nie przynosi, w przeciwieństwie do UKS 1 Reda rocznik 1997."
I to jest zastanawiające czemu nasi politycy zachowują się tak zakłamanie. Przed wyborami to by oddali wszystko a po nie poznają na ulicy swoich najwierniejszych wyborców. Sprawa stadionu redzkiego ups przepraszam " prywatnego folwarku pana C." była już wałkowana wielokrotnie i dopóki to towarzystwo wzajemnej adoracji łącznie z politykami Urzędu Miasta się nie zmieni dopóty bedzie jak będzie. Nie oszukujmy się oni nas potrzebują tylko raz na jakiś czas gdy potrzebują krzyżyk pod swoim nazwiskiem przy urnie wyborczej. Pan C. wysyła małe dzieci by grały mecz ligowy na piachu gdzie jest pełno szkła a pracownik pana C. na prośbę by zadbał o doprowadzenie tego klepiska do stanu umożliwiającego rozegranie spotkania stwierdza, że nie leży to w jego kompetencjach. To jest dopiero tupet. Człowiek zatrudniony do obsługi całego kompleksu Moksiru czyli konserwacji, sprzatania oraz wszelkich prac związanych z dbałością o obiekt zachowuje się conajmniej jak wicedyrektor obiektu. No ale cóż tak to już jest na " prywatnych folwarkach " za publiczne pieniądze. Mam nadzieję, że w końcu ktoś przejrzy na oczy i zmieni swoje postępowanie przynajmniej w stosunku do tych od których zależy przyszłość naszego redzkiego sportu czyli naszej młodzieży. Panie dyrektorze C. bardzo prosimy o doprowadzenie bocznych boisk do standardów umożliwiających trenowanie i rozgrywanie meczy. Skąd wziąć pieniądze ?? Nie wiem, sa od tego osoby zatrudnione w UM, które za to biorą pieniądze. Ja tylko w imieniu rodziców wyrażam naszą prośbę. Pozdrawiam.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

WYODRĘBNIONE JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE GMINY PODLEGŁE Z-CY BURMISTRZA MIASTA:
-> gimnazja
-> szkoły podstawowe
-> miejskie przedszkola
-> Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji
-> Miejska Biblioteka Publiczna
-> Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
z Urzędu Miasta Redy.

Jak widać za MOKSIR odpowiada Pani Kania, proponuję porozmawiać, zgłosić swoje uwagi i roszczenia, napisać kilka petycji - skoro jest więcej niezadowolonych i jest widoczna niesprawiedliwość to mam nadzieję, że władze będą z tym walczyć i w Redzie i skończy się okres "gospodarki folwarczno pańszczyźnianej", który w Polsce skończył się kilkaset lat temu.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ale jedziecie z tekstami. Jest coraz lepiej. Może jakieś konkretne zarzuty i rady a nie pisanie tyrad? Generalnie z obiektami sportowymi nie jest najlepiej. Znam takie, które leżą całkowicie, nic się nie dzieje, kasy brak i to są obiekty w Trójmieście. Wiadomo, że w takich miejscach zawsze brakuje kasy. Znając jedynie zewnętrzny obrazek redzkiego moksiru widzę, że dba się o jego rozwój, rozbudowę, infrastrukturę. Co do działania, wiadomo zawsze może być lepiej i trzeba o to zabiegać. Ale, żeby walić z tak grubej rury, to chyba przesada. Łatwo strzelać z klawiatury, ale jeśli ktoś lepiej zarządzi takim obiektem, ma doświadczenie i kompetencje - może zawalczy w UM o stanowisko?
henio 58
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Co do dzisiejszych wpisów. Jestem starszą osobą i moim jedynym zajęciem i radością jest oglądanie meczy na redzkim Mosirze. Dziś również byłem bo wiem o której i jakie drużyny grają. Znam już przyczyny nierozegrania meczu do południa mimo wszystko to wstyd ze nie można przygotować boiska na czas. W jakim my żyjemy czasie ? Potem byłem na meczu ORLĄT I NAPRAWDĘ TA DRUŻYNA CHLUBY NAM NIE PRZYNOSI MOŻE LEPIEJ DAĆ REDZKIEJ MŁODZIEŻY SZANSĘ POKAZANIA SIĘ BO NAPEWNO JUŻ PRZYNOSZĄ WIĘCEJ RADOŚCI SWOJĄ GRĄ NIŻ NASI ZAWODOWCY Z TRZECIEJ LIGI. PANIE DYREKTORZE GŁOSOWAŁEM NA PANA I MYŚLĘ ŻE PAN COŚ Z TYM ZROBI BO JEST PAN ZNANY Z ZAMIŁOWANIA DO SPORTU. NO CHYBA ŻE TO TYLKO POZORY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ