Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Unijne przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

No i mamy Publiczne Przedszkola :bounce:
Uchwały zostały podjete :cheers:
Wnioski rekrutacyjne i wszelkie info dostępne się na stronie http://miasto.reda.pl/2018/postepowanie ... 2018-2019/

Niestety oddział przedszkolny w szkole pozostaje (ciekawe na ile godzin będzie opieka i edukacja na rok szkolny 2018/2019)

Ale i tak mamy do czynienia z sukcesem mieszkańców
Pozdrawiam serdecznie
MIASTO to MIESZKANCY
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Szkoda że wybory samorządowe nie są co dwa lata wtedy nie trzeba było tyle czekać.
Urszula
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

rozwoj pisze:
6 lat temu
Urszula pisze:Z chęcią spotkam się z Panem/Panią "rozwój" i przybliżę temat, bo to co jest wypisywane na forum jest jedną wielką prowokacją i pomówieniem........Proszę o priv
Pani "Urszulo", 2+2=4 a zatem laczenie pelnionych przez Pania funkcji budzi kontrowersje. Jesli Pani poparcie w sprawie "publicznych" przedszkoli jest szczere i od 1wrzesnia 2018r. beda w Redzie funkcjonowaly "publiczne"przedszkola to oczywiscie przeprosze Pania na forum i osobiscie...poki co poczekam na rozwoj wydarzen.pozdrawiam serdecznie
Czekam na te przeprosiny i czekam.......:)
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Tak Pani Urszulo, jesli poczula sie Pani urazona to oficjalnie Panią przepraszam (cieszy mnie że głosowała Pani za utworzeniem publicznych przedszkoli, szkoda tylko że inicjatywa utworzenia tych przedszkoli nie wyszła od Burmistrza,Radnych w tym Komisji ds. Oświaty,tylko została wymuszona 0rzez Mieszkańców i okoliczność nadchodzących wyborów samorzadowych).

Pani Utszula a tak przy okazji to jakie sa ustalenia: co z dziećmi nieprzyjetymi do tych dwóch publicznych przedszkoli...Jaki jest plan dla tych dziciaczkow by zagwarantować im miejsca w przedszkolach zgodnie z obowiązkiem gminy???? Czy Gmina ma zarezerwowane w budżecie środki na odszkodowania?czy może Gmina ogłosi konkurs na niepubliczne przedszkola by funkcjonowały jak publiczne?
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

No no, ale jeszcze miały być przeprosiny osobiste - słowo się rzekło ;)
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Spokojnie, jestem człowiekiem honorowym...
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Mamy początek roku z publicznymi przedszkolami i pozwolę podzielić się swoimi przemyśleniami.

Jak wiadomo, chętnych na przedszkole publiczne jest dużo więcej niż miejsc. Żeby zwiększyć pojemność obecnych placówek już mówi się o likwidacji sali gimnastycznej i przeznaczeniem jej na nowe sale dydaktyczne. Mówi się też o likwidacji zerówek w przedszkolu.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będą to przepełnione molochy, w których nie ma miejsca na wspólną rozrywkę, czy gimnastykę. A dzieciaki będą "na siłe" wypychane do zerówek w podstawówkach, gdzie dzieci mają dużo gorszą opiekę (połowę czasu muszą spędzać w świetlicy).

A efekt będzie taki, że mimo nowych sal i tak chętnych będzie więcej, niż jest miejsc - bo tak długo, jak liczba niepublicznych przedszkoli jest większa od liczby przedszkoli publicznych, a różnica w cenie jest istotna, tak długo będziemy obserwowali napływ dzieciaków do publicznych przedszkoli.

Więc drogie władze - nie tędy moim zdaniem droga.
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Zigi obecnie dla zerówek w szkołach nie ma świetlicy.
Awatar użytkownika
Nutka
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Świetlica dla zerówek jest. Moje dziecko uczęszcza od września.
:)
ODPOWIEDZ