O wszystkimEgzamin na prawo jazdy jak totolotek ...

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Forumowicz
Reda

Forumowicz
Post24 wrz 2009, o 18:54

Wykupuję jazdy, jeżdżę już naprawdę sporo i w końcu przychodzi dzień sądu.
Pani egzaminator oblewa mnie za "zbyt rzadkie spoglądanie przez prawe ramie" przy wykonywaniu rękawa-mimo, że wszystko poszło gładko.

Nie był to mój pierwszy egzamin, a jednak zamiast się w@#$% coś we mnie już pękło i się przestałem tak przejmować.

Rada dla Was, jeśli będziecie w tej samej sytuacji- nie stresujcie się, bo w Gdyni jest jak na loterii, w sumie z 70% nie zależy od nas samych...:)))
Moderator
Reda

Post24 wrz 2009, o 19:29

A dla tych co bardzo boją się zdawania w Gdyni dodam, że można sobie wybrać ośrodek egzaminacyjny, w którym chce się zdawać prawo jazdy. Więc jak ktoś woli w Gdańsku, to nie ma przeszkód. Trzeba tylko samemu złożyć papiery (normalnie robi to ośrodek szkoleniowy).
Lider Forumowicz
Reda

Lider Forumowicz
Post24 wrz 2009, o 19:52

Ale tam się nie zna miasta, ulic, znaków itp.
Moderator
Reda

Post24 wrz 2009, o 22:54

Gajos napisał(a):Ale tam się nie zna miasta, ulic, znaków itp.

No cóż, posiadanie prawa jazdy powinno oznaczać, że kierowca będzie umiał się poruszać w każdym mieście ;)

Jeśli ktoś jest pewien swoich możliwości i ma obawy co do rzetelności prowadzenia egzaminów w jednym ośrodku, to zawsze jest alternatywa.

W Gdyni też są kamery w samochodach egzaminacyjnych? Nie jestem pewien na 100%, ale brak oglądania się przez ramię nie może być podstawą do oblania. Może był jeszcze inny powód? Jeśli są dowody w postaci nagrania, to pewnie można się odwoływać od decyzji egzaminatora.
Lider Forumowicz
Reda

Lider Forumowicz
Post25 wrz 2009, o 00:13

Przez 13 lat miałem prawko potem mi je odebrano z powodów typu 12 w nocy krzaki i pan z suszarką za znakiem ograniczenia.
To było parę ładnych lat temu.
Tysiące km na koncie i aby zdać egzamin musiałem po 3 oblanym iść na 1h szkolenia z trików.

Sedno w tym że wtedy było tak że np parkowanie do koperty odbywało się na placu z namalowanymi liniami, nie wolno było otworzyć okna poprawić lusterka, i magiczna linia namalowana po przeciwnej stronie od koperty której przednie koło nie mogło zawadzić.

Umiem zaparkować równolegle między dwoma samochodami z prędkością 20km/h ale między samochodami które widzę ze wszystkich stron a nie między kreskami których nie widzę.

Te egzaminy to było kuriozum nie mające nic wspólnego z rzeczywistością i praktyką.
Zdałem za 4 razem po przypomnieniu mi tych trików że jak zobaczysz tu coś tam to krecisz itd. bzdura kompletna.
Artur
Lider Forumowicz
z Redy :P

Lider Forumowicz
Post25 wrz 2009, o 08:25

Zgadzam się z Arturem, jazda egzaminacyjna, a jazda normalna to jak niebo i ziemia - mi mówił instruktor tak: na egzaminie masz jechać tak, jak cie uczę, a jak zdasz, to się nikt nie będzie czepiał, czy zostawiasz nogę na sprzęgle, czy rękę na drążku zmiany biegów.
Częsty Bywalec

Częsty Bywalec
Post25 wrz 2009, o 14:45

Ponieważ bardzo niedawno robiłem kurs, wiem, że zbyt rzadkie oglądanie się do tyłu to JEST podstawa do oblania.
Lider Forumowicz
Reda

Lider Forumowicz
Post25 wrz 2009, o 14:47

Pytanie:
Kiedyś nie wolno było się oglądać na egzaminie a ja z praktyki wiem że cofam zawsze obrócony do tyłu z prawą ręką położona na oparciu fotela pasażera.
Czy na egzaminie to jest dozwolone bo jak rozumie teraz im się odmieniło i tego oczekują ?
Artur
Częsty Bywalec

Częsty Bywalec
Post25 wrz 2009, o 15:48

Ja po prostu się oglądałem. Prawa ręka nie może byc chyba na fotelu, bo dwie ręce obowiązkowo na kierownicy.
Lider Forumowicz
Reda

Lider Forumowicz
Post26 wrz 2009, o 20:23

mi mój instruktor mówił - Artur niech Ci głowa lata we wszystkie strony;)
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
Post27 wrz 2009, o 17:29

cholera mnie tez oblali ze nie rozgladanie sie :) za tydzien poprawka, musze pamietac o rozgladaniu sie!!!!!
Lider Forumowicz
Reda

Lider Forumowicz
Post27 wrz 2009, o 17:32

Pienio napisał(a):Prawa ręka nie może byc chyba na fotelu, bo dwie ręce obowiązkowo na kierownicy.

No i to jest ciekawostka i zawsze nią dla mnie była:
- dwie ręce na kierownicy utrudniają rozglądanie się a wręcz uniemożliwiają ogranięcie całości zakresu za samochodem.
- wykręcanie głowy z oboma rękoma na kierownicy jest uciążliwe.
- kierowanie jedną ręką podczas cofania w niczym nie jest bardziej niebezpeiczne niż z oboma.
Artur
Lider Forumowicz
z Redy :P

Lider Forumowicz
Post27 wrz 2009, o 17:45

no takie przepisy ... ktoś chciał coś wymyślić na siłę i wymyślił ...
Częsty Bywalec

Częsty Bywalec
Post27 wrz 2009, o 19:08

Ja tam miałem dwie na kierownicy i tylną szybę widziałem w całości. Na pewno z ręką na fotelu jest wygodniej, ale przepisy przepisami.
Częsty Bywalec
Reda

Częsty Bywalec
Post27 wrz 2009, o 19:22

W przepisach chyba raczej nie ma info o tym, że trzeba trzymać obie rece na kierownicy i często oglądać się za siebie przy jeździe do tyłu :) Co do egzaminów w Gdyni - totolotek jakich mało! Sytuacja jest o tyle "zaawansowana" w tym temacie, że ośrodki same sugerują kursantom składanie dokumentów np. do Słupska. Moja znajoma zdawała w Gdyni 2 razy. za pierwszym razem jechała autem, które było awaryjne - coś nie tak z ręcznym i sprzęgłem. Zgłosiła to ośrodkowi. W czasie 2go egzaminu dano jej do zrozumienia, że za "odezwanie się na temat awaryjności aut" w Gdyni napewno już nie zda. Za 3cim razem już w Słupsku zdała bez problemu..
Następna strona

Powrót do O wszystkim