Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tragedia w Sopocie

Hydepark, czyli o wszystkim innym
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Nie jestem zwolennikiem posiadania broni.
Ale może czasami dobrze by to było.
Jedzie na mnie samochód to ja wyciągam pistolecik
albo z wyrzutni rakietowej
bach
i po samochodziku
i po osobie niepoczytalnej
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Mnie dziwi jedno. Czy naprawde w tym naszym pieknym kraju nie ma kilku ludzi, dla ktorych liczy sie sprawiedliwosc??? K... mac! Normalny czlowiek bez plecow z pierdla by nie wyszedl, a to gowno niepoczytalne??? Powinni w ogole podac nazwiska osob, ktorzy tak zdecydowali... Cyrk i hanba... ZERO SPRAWIEDLIWOSCI... same uklady...
Mamo.... bo się potnę !!!
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Ciekawe jaką karę poniosą osoby które nielegalnie zatrzymały chorą osobę, ograniczyły jej swobodę i na dodatek doprowadziły do uszkodzeń ciała chorego.
Należy żądać ukarania z całą surowością.
A poszkodowanemu kupić nowy samochód oraz wypłacić sowite odszkodowanie za poniesione straty psychiczne i fizyczne

Amen

A teraz Mazur idziemy zrobić to co masz w podpisie.

Albo na wódkę
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Żal mi Was

Gdzie zwęszycie następny spiseg?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

dwie kwestie:
1 - słyszeliście kiedyś, żeby jakiś biedny człowiek, który popełnia przestępstwo był niepoczytalny, czy dobrze mi się wydaje, że to choroba tylko bogatych ludzi z układami?
2 - ciekawe kiedy się dowiemy (o ile ktoś to upubliczni), że dla dobra pacjenta, powinien leczyć się nie w szpitalu tylko w warunkach domowych...

że też akurat na to NFZowi nigdy pieniędzy nie brakuje

Nie denerwujcie się - w gruncie rzeczy wiedzieliśmy, że tak będzie... Ot cała Polska - na układy nie ma rady
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Johny Bravo pisze:
No to już jestem pewny, że te ploty o mamusi wysoko postawionej w kręgach prawniczo-sędziowskich - są prawdziwe!
Nie jest prawdziwe, nazwisko każdy już zna więc aby znaleźć w necie dane rodziców też nie jest trudno, adres nawet jest widoczny.
Jak dobrze wiemy człowiek który zakłada działalność nie jest osobą prawna i nie podlega ustawie o danych osobowych które błyskawicznie przenikają do internetu.

Co do samego wyroku, można się było spodziewać takiego wyroku, za dużo się po samym zajściu mówiło w mediach o rzekomym leczeniu Michała L.
Scenariusz prosty, ma się pieniądze to dokumenty ze szpitala lub co łatwiejsze z prywatnych klinik można załatwić.

Opinia biegłych - osoba studiująca psychologię dobrze wie jakie są procedury w takich badaniach, więc można sobie było przygotować zachowania które wskazują na niepoczytalność.

W tym przypadku widać że znajomość przepisów prawa jest niezbędna do wywinięcia się nawet z takiej sytuacji. Niestety ale darmowa pomoc prawna jest w Polsce praktycznie zerowa, chcąc dobrej porady (porady czyli rozmowy z prawnikiem na dany temat) trzeba zapłacić od 200 zł w górę.
Tak więc zwykły szary Kowalski bierze adwokata z urzędu który pracuje tak jak mu płacą czyli nijak.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Sluchalem dzis Radia Gdansk tak po godzinie 16 i nie wierzylem wlasnym uszom normalnie. Spikierka uzalala sie nad ta menda i powtarzala jakie on ma ciezkie zycie... ze chory, ze ma problemy itp. Zadnego tekstu o ludziach, ktorzy uciekali przed maska samochodu... Pozniej inna kobieta (nie wiem czy psycholog czy lekarz) mowila ze gnoj jest chory, ale nie powie na co, ze dziwnie sie zachowuje ale nie powie jak dziwnie... Ta sprawa to spluniecie w twarz "zwyklym" ludziom... szkoda tylko, iz sporo udaje, ze to desz pada...
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Też mnie zaskoczyło z jaką obojętnością media podały informację o tej decyzji.

Żadnego wzburzenia, żadnych pytań nic.
A jak znajdą jakaś Matkę co na plaży Radlera wypije i zgubi Jej się dziecko to cały dzień wałkują, że pijana, zła, niedobra Matka miała w wydychanym powietrzu 0,21 promila... a tu gościu ludziom obciął nogi i... na koniec okazuje się, że to jemu trzeba współczuć a nie tej osobie bez nóg

dobrze, że nie poszedł dalej i nie zgwałcił pół Sopotu zanim postanowił ludzi porozjeżdżać, bo przecież mógł... On chory to może gwałcić, rabować, mordować i nie można nawet o nim źle się wypowiadać, bo należy mu się wolne miejsce w SKMce...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Za jakiś czas zobaczymy go znów za kółkiem, przecież to że jest chory nie może przeszkadzać mu w jeździe autem, byciem ratownikiem Wopr czy Gopr i pracownikiem szanującej się firmy.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Sila mediow. Od poczatku gnoj byl robiony na psychola, ale ludzie zapatrzeni w media tego nie zrozumia. To mnie chyba przeraza najbardziej w tej sprawie. Brak wlasnego myslenia...
Ps. a mowilem, ze lincz patalacha bylby najlepszym rozwiazaniem:)
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Ja tam nic nie sugeruję ale jakbym był ofiarą poszkodowaną, to po powrocie do zdrowia odszukałbym skur*****
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

redziaczki pisze:Ja tam nic nie sugeruję ale jakbym był ofiarą poszkodowaną, to po powrocie do zdrowia odszukałbym skur*****
i to wlasnie redziaczki jest zdrowe myslenie, a nie litowanie sie nad gnojem. Dziwne, ze nikt nie bierze pod uwage tego, ze wczesniej mial zatargi z prawem, jakies bojki czy cus. I czemu niepoczytalny sk...yn uciekal z auta po tej jezdzie??? Jak juz pisalem, ale powtorze, to plucie w twarz uczciwym obywatelom tego zaklamanego panstwa...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Najgorsze jest to, że za kilka miesięcy nikt nie będzie o całej sprawie pamiętał (oprócz osób które zostały poszkodowane lub otarły się o "śmierć") a ten koleś będzie żył jak przed zdarzeniem, jakby się nic nie stało!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Chlopie! On jest najbardziej poszkodowany! Przeciez jest chory, bedzie mial problemy w pracy i w zyciu osobistym oraz w miejscu zamieszkania! Na zachete dalbym mu medal za zajecie 1 miejsca i nowa wersje hondy. Na koszt podatnikow oczywiscie!
Mamo.... bo się potnę !!!
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

KODEKS KARNY

Art. 31. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto, z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem.

§ 2. Jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub kierowania postępowaniem była w znacznym stopniu ograniczona, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

§ 3. Przepisów § 1 i 2 nie stosuje się, gdy sprawca wprawił się w stan nietrzeźwości lub odurzenia powodujący wyłączenie lub ograniczenie poczytalności, które przewidywał albo mógł przewidzieć.
Takie prawo obowiązuje powszechnie w Polsce.

Czego jeszcze nie rozumiecie?
ODPOWIEDZ