Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Drzewka morwowe w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Witam !

Wiem że już po morwowym sezonie, ale zapytam na przyszłość - gdzie w Redzie można uświadczyć wyżej wspomniane drzewka ? Nie szukałem jakoś specjalnie, ale znalazłem tylko jedno na drodze prowadzącej ze szkoły nr. 2 (chyba na posesji Pana Piotra - miał kiedyś tam sklepik spożywczy, dawne dzieje ;P). Słyszałem że w okolicach "trójki" są drzewka, ale obszedłem teren dookoła i niestety nie znalazłem takowych :(

Czy ktoś z Forumowiczów podzieli się sekretem ? ;)
Close the world...
                         ...txen eht nepO
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W Ciechocinie przy ulicy Nowej prawie na przeciwko terwitu było - przynajmniej kiedyś - takie drzewo. I nie jestem pewien czy na Wiejskiej lub okolicach parku też nie było takiego drzewka.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Darq pisze:Witam !

Wiem że już po morwowym sezonie,
A na czym polega morwowy sezon? :) Morwa kojarzy mi się jedynie z pożywieniem dla jedwabników, ale może używa się jej też w innych celach?
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

slawek0407: dzięki, sprawdzę jak będę tam w okolicy.
Salamandra pisze: A na czym polega morwowy sezon? :) Morwa kojarzy mi się jedynie z pożywieniem dla jedwabników, ale może używa się jej też w innych celach?
Morwowy sezon polega na tym że chodniki są zapaskudzone ;) Ostatnio dowiedziałem się że ponoć fajne wino można zrobić z tych owoców, nie mniej cel moich poszukiwań jest bardziej przyziemny - znajoma ma bzika (chodzi o cele konsumpcyjne) na punkcie tego brudzącego cuda.
Close the world...
                         ...txen eht nepO
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

jednak ów drzewo przy ulicy nowej już nie istnieje... ale może jeszcze jedno miejsce wskaże gdzie na pewno były - ul 12-go marca, a dokładniej za budynkiem starej szkoły ten sad.
ODPOWIEDZ