Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wymiana opon na zimowe

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Nie mam stałego miejsca. Chciałem wymienić na Gdańskiej po prawej w stronę Gdyni, ale po 8.00 było jeszcze zamknięte. Więc pojechałem za wiadukt w stronę Wejherowa. Wymiana opon na alufelgach 16" - 80 zł.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

do Bori:
Za wymianę z wyważeniem, jak opisałem w postach powyżej, na Spacerowej zażyczono 35zł.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

rozumiem, że każdy chce zapłacić za daną usługę/towar jak najtaniej - są jednak sytuacje, w których naprawdę nie warto żałować dosłownie paru złotych... 35pln za wymianę i wyważenie ?? - po odliczeniu podatku, kosztów (ZUS, prąd, woda, amortyzacja sprzętu, pasta monterska, ciężarki na koła.... itd) nie powinno zostać nic dla warsztatu - a firma nie pracuje charytatywnie, wyważenie koła to ważna sprawa (bezpieczeństwo, zużycie opon, wpływ na zawieszenie - np. drążki, łożyska) i jak słyszę cenę z granic absurdu to zastanawiam się kiedy te używane i po 10 razy zakładane ciężarki odpadną....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości. W przypadku wymiany opon, niska cena może być wabikiem, by zapoznać potencjalnego klienta z warsztatem. W przypadku poważniejszej usterki, czy wymiany może wówczas z takiego warsztatu skorzystać. To, że firma robi coś na granicy rentowności, nie oznacza, że w skali całego biznesu nie jest to opłacalne. Marketing.
pablo_gsa
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ja wróciłem własnie z wymiany opon w Reno-Max na Ogrodników 19 (Pieleszewo) - cena naprawdę atrkacyjna bo 48 zł za wymianę kompletu opon - obsługa i fachowość naprawde na wysokim poziomie - dlatego mogę z całym sercem polecić ten warsztat. Warto umówić się telefonicznie bo chłopaki mają trochę roboty tel. 882 700 245
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

RECIECH pisze:rozumiem, że każdy chce zapłacić za daną usługę/towar jak najtaniej - są jednak sytuacje, w których naprawdę nie warto żałować dosłownie paru złotych... 35pln za wymianę i wyważenie ?? - po odliczeniu podatku, kosztów (ZUS, prąd, woda, amortyzacja sprzętu, pasta monterska, ciężarki na koła.... itd) nie powinno zostać nic dla warsztatu - a firma nie pracuje charytatywnie, wyważenie koła to ważna sprawa (bezpieczeństwo, zużycie opon, wpływ na zawieszenie - np. drążki, łożyska) i jak słyszę cenę z granic absurdu to zastanawiam się kiedy te używane i po 10 razy zakładane ciężarki odpadną....
Nie rozumiem zupełnie tego wzburzenia. Ja nie ogłaszałem przetargu na najtańszą usługę tego typu w okolicy !!! Korzystamy z tego warsztatu, bo jest to dla nas wygodne z wielu względów m.in. blisko naszego miejsca zamieszkania, sprawna obsługa itd. Opony zimowe kupuję od blisko 20 lat, zdarzało mi się też wymieniać w innych miejscach, wiem na czym to polega i jestem pewny, że praca została fachowo wykonana. Po zakończeniu usługi pytamy się - ile się należy i płacimy. I to zrelacjonowałem, bo o tym jest właśnie ten wątek. Zakres usług warsztatu jest dużo szerszy, być może Zigi ma rację, że jest to element marketingu. Ponieważ w wątku padło pytanie o cenę, to ją podałem, może dla nas zastosowano taryfę ulgową, ale wcale o to nie prosiliśmy.
Lepiej najpierw poznać wszystkie okoliczności a dopiero potem to komentować.

Co do opon wielosezonowych, to nie jestem do nich przekonany. Skład mieszanki do produkcji opon
zimowych jest inny niż ten do letnich tak aby zapewnić odpowiednie parametry w niskich temperaturach
i tego nie da się uzyskać w tzw oponach całorocznych.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

rkwiat pisze:
RECIECH pisze:rozumiem, że każdy chce zapłacić za daną usługę/towar jak najtaniej - są jednak sytuacje, w których naprawdę nie warto żałować dosłownie paru złotych... 35pln za wymianę i wyważenie ?? - po odliczeniu podatku, kosztów (ZUS, prąd, woda, amortyzacja sprzętu, pasta monterska, ciężarki na koła.... itd) nie powinno zostać nic dla warsztatu - a firma nie pracuje charytatywnie, wyważenie koła to ważna sprawa (bezpieczeństwo, zużycie opon, wpływ na zawieszenie - np. drążki, łożyska) i jak słyszę cenę z granic absurdu to zastanawiam się kiedy te używane i po 10 razy zakładane ciężarki odpadną....
Nie rozumiem zupełnie tego wzburzenia. Ja nie ogłaszałem przetargu na najtańszą usługę tego typu w okolicy !!! Korzystamy z tego warsztatu, bo jest to dla nas wygodne z wielu względów m.in. blisko naszego miejsca zamieszkania, sprawna obsługa itd. Opony zimowe kupuję od blisko 20 lat, zdarzało mi się też wymieniać w innych miejscach, wiem na czym to polega i jestem pewny, że praca została fachowo wykonana. Po zakończeniu usługi pytamy się - ile się należy i płacimy. I to zrelacjonowałem, bo o tym jest właśnie ten wątek. Zakres usług warsztatu jest dużo szerszy, być może Zigi ma rację, że jest to element marketingu. Ponieważ w wątku padło pytanie o cenę, to ją podałem, może dla nas zastosowano taryfę ulgową, ale wcale o to nie prosiliśmy.
Lepiej najpierw poznać wszystkie okoliczności a dopiero potem to komentować.

Co do opon wielosezonowych, to nie jestem do nich przekonany. Skład mieszanki do produkcji opon
zimowych jest inny niż ten do letnich tak aby zapewnić odpowiednie parametry w niskich temperaturach
i tego nie da się uzyskać w tzw oponach całorocznych.
kolego rkwiat, spokojnie.... po co te emocje ?? - czy Ty widziałeś gdzieś w mojej wypowiedzi wykrzykniki ? czy ja Cię atakowałem w jakikolwiek sposób ad personam ? ja wzburzony bynajmniej nie jestem - po prostu cena podana przez Ciebie jest w/g mnie tak niska, że aż ekonomicznie nieuzasadniona - i tylko to napisałem....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1794 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Artur75 - mi za wymianę 2 opon 14'' na stalowych felach wzięli 30zł, elegancko, szybko i bez problemu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

w temacie wymiany opon - i śmieszno i straszno :

http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/info ... 5%82a-foto
ODPOWIEDZ