Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

odchudzanie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
paulina_27
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

spytam inaczej bo widze, ze watki sa moderowane i usuwane bez wiedzy piszacego.
czyzna ktos dorego dietetyka?
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

podobno niejaki pan Majewski z Gdańska/ Sopotu jest godny polecenia
decompoosed
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dieta 1000kcal
Prawdziwa dieta to przede wszystkim wyrzeczenia!!! Nie powinno się stosować diet krótkich i drastycznych np zbyt długich głodówek- jedynie krótkie dla oczyszczenia organizmu. Dieta 1000kcal jest oparta na żywności zdrowej i beztłuszczowej. jedynym tłuszczem jaki jest w tej diecie jest masło do ciemnego pieczywa. Używa się go ponieważ to własnie masło, nie żadna margaryna rozpuszcza witamnę "k", która z kolei odpowiada za wzrok. Nie stosując się prawidłowo do jakiejkolwiek diety sami prosimy sie o chorobę. Dieta, o której mowa jest oparta na powolnej, ale stałej utracie wagi, ponieważ odchudzajac się szybko wysuszamy komórki tłuszczowe(one nadal istnieją tylko puste), a nie pozbywamy sie ich. Komórek tłuszczowych się nigdy nie pozbedziemy, a jedynie możemy utracić wagę na stałe stosując prawidłową dietę. Im szybciej schudniesz tym szybciej przybędziesz!!! Nie warto się spieszyć!!! Na diecie 1000kcal tracimy od 2-3kg miesięcznie, ale stale. Może dla niektórych wydaje się to mało, ale zrozumieją kiedyś, że na tym polega prawidłowa zdrowa dieta.

W tej diecie kompletnie eliminujemy takie produkty jak: słodycze, smażone potrawy, zupy, sosy, wieprzowina, pomarańcze, winogrona, kukurydzę, makarony, pieczywo pszenne, majonez kolorowe i słodkie napoje.

Trzymamy się natomiast: żytniego pieczywa, jajek ugotowanych na twardo, odtłuszczonego mleka 5%, chudych twarogów, gotowanych, duszonych mięs(drobiowe) oraz ryb. Należy również jeść dużo surówek, warzyw, jabłek-są najzdrowszymi owocami, ananasów świeżych- wskazany przynajmniej raz w tygodniu. Pijemy tylko wodę mineralną najlepiej niegazowaną lub lekko zmineralizowaną(nie smakową), kawę bez cukru, herbaty ziołowe również bez cukru.

Węglowodany spożywamy wyłącznie na śniadanie, a jajka najlepiej na kolację-nasz organizm pobiera tyle białka ile mu potrzeba, a resztę wydala.

Tekturka-cieniutka kanapka żytniego chleba

Oto przykładowy jadłospis:
I. Śniadanie: kubek kawy bez cukru, tekturka z masłem oraz plasterek chudego białego sera.
II. Sniadanie: tekturka z masłem, kefir, jabłko, herbata czerwona.
Obiad: gotowany filet z kurczaka, surówka z kiszonej kapusty z marchewką, cebulą i koperkiem.
Kolacja: 1 lub dwa jajka na twardo, twarożek chudy, jabłko.

Zasady są proste. Należy się tego surowo trzymać i nie spożywać szczególnie tych posiłków z dużą ilością mąki pszennej. Na obiad można również przygotoważ pierść z kurczaka duszoną z jarzynami.

Po godzinie 18 nie spożywamy żadnego posiłku za wyjątkiem wody mineralnej.
Awatar użytkownika
Aga85
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

po prostu MŻ i WF - mniej żry, więcej fikaj a napewno schudniesz
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

:D :D - Aga85, dobre ;)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Gabinet Marianna Czarna na Ciechocinie podobno cuda czyni.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Masz na myśli dietę czy zabiegi?
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jedno i drugie.
Lagerfeld

13 lat temu

Dieta 1000kcl to bzdura, jednemu służy innemu zaszkodzi. Nic innego jak konsultacje z dietetykiem, ścisłe stosowanie się do jego zaleceń i badania krwi żeby np nie zakwasić organizmu to ważne dla tych co stosują dietę Dukana. Gadanie o dużych wyrzeczeniach to spora przesada. Ktoś kto ma 5 kg nadwagi nie bedzie stosował drakońskiej diety. jak ktoś ma 20 i wiecej za dużo to wtedy warto a tak dużo ruchu, mało słodyczy odstawić ziemniaki, tłuszcze różne, i cieszyć się życiem.
Tuli
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Lagerfeld pisze: a tak dużo ruchu, mało słodyczy odstawić ziemniaki, tłuszcze różne, i cieszyć się życiem.
noo i może jeszcze odstawić chlebek :)


(chyba powinnam wpisać - "można" odstawić chlebek...)
Ostatnio zmieniony |9 Mar 2011|, o 14:08 przez Tuli, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wypowiedź Lagerfelda jak najbardzie OK, a Ty Tuli nie wiem czym się tak dziwisz ;). Chleb biały jak najbardziej podczas diety (a najlepiej w ogóle) odstawiamy. Zamieniamy na razowy/pełnoziarnisty/pieczywo typu WASA itp.

A co do korzystania z porad dietetyków, ja myślę, że nie warto. Internet oferuje wiele darmowych porad. Należy pamiętać, że nawet najlepszy dietetyk nie schudnie za nas. Tak samo tylko dietą daleko nie zajdziemy, potrzebne są intensywne ĆWICZENIA!

Dieta 1000kcal to głodzenie się, nie wspominam o tym,że długo trwałem stosowanie takiej diety może spowodować brak potrzebnych witamin i minerałów, co może objawić się złym stanem włosów, paznokci, skóry itp. O ile np. mi by to nie robiło to panie wydają niekiedy majątek na kosmetyki do pielęgnacji w/w partii ciała, a wszystko można zepsuć złą dietą.

Tak naprawdę teraz jest tyle niedrogich (100-200zł) odżywek i spalaczy na rynku, że wystarczy w miarę zdrowo się odżywiać i codziennie intensywnie ćwiczyć + zajadać się Thermalem PRO czy innym Thyrothermem, efekt gwarantowany w 100%.
Tuli
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze:a Ty Tuli nie wiem czym się tak dziwisz ;).
kolega chyba nie przeczył ze zrozumieniem :) podrzuciłam do wypowiedzi poprzednika jeszcze jedną rzecz, którą należy odstawić podczas diety...

czyli, żeby było jasne - ODSTAWIAMY słodycze, ziemniaki, tłuszcze, no i chlebek...

pzdr.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Na pewno nikomu nie zaszkodzi ,a wyjdzie na dobre dużo ruchu,systematyczne marsze,z kijami lub bez,nie objadanie się po 18tej,mało słodyczy,małe porcje i utrata wagi gwarantowana.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dieta cud nie istnieje. Nie mam tego problemu, choc zajadam wszystko bez wiekszych ograniczeń. Znam wiele osób, które walcza z otyłością....z miernymi efektami. Nie wiem jak sie odżywiać, aby schudnąć. Chyba mniej jeść zachowując niezbędna dawkę składników odżywczych (białko, weglowodany, witaminy, tłuszcze)
No i ruch. Zostawic samochód w garażu, schowac pilota.
Dziś i/lub jutro mozna iść na lodowisko lub sanki, latem rowerem do Rewy lub do Bieszkowic na biwak, skończyć z grillowaniem karkówy, żeberek i innych tłustość (ja mogę, bo nie tyje, cholesterol tez w normie :) ) no i te browarki, ciasteczka, desery.... :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

mobydick pisze:Są ludzie którym niestety nie pomoże żadna dieta. Nie jedzą może mało ale nie objadają się niewiadomo jak bardzo, a tyją niewspółmiernie do tego. U takich osób jest to po prostu choroba genetyczna i w wieku 30-40 lat ważą już 150 kilo. Czasami jedynym ratunkiem jest operacja… Pozostaje tylko pozazdrościć tym, którym wystarczy dieta.
Nie tylko geny działają, ale też inne dość często spotykane choroby powodują w szybkim czasie wzrost wagi np. niedoczynność tarczycy. Ludzie chorujący na to mają problem ze zrzuceniem wagi nawet ćwicząc
ODPOWIEDZ