PoradnikRTV Euro AGD - ile czasu maj─ů na napraw─Ö w ramach gwarancji?

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Lider Forumowicz
z Redy :P

Lider Forumowicz
Post25 sie 2011, o 20:46

Potrzebuj─Ö takiej porady, kupi┼éem w w/w sklepie toster (w┼éa┼Ťciwie to taki sandwicher lub opiekacz do robienia kanapek) okaza┼éo si─Ö, ┼╝e co┼Ť jest z nim nie tak, bo pieczywo strasznie si─Ö do niego przykleja┼éo - tosty zeskrobywa┼éem z opiekacza ... odda┼éem go ┼╝eby go naprawili. Na gwarancji jest napisane ┼╝e 14 dni, kole┼Ť kt├│ry po 14 dniach nas obs┼éugiwa┼é, powiedzia┼é, ┼╝e mo┼╝e by─ç nawet do 3 miesi─Öcy. Toster do serwisu (MPM Sopot) dotar┼é nast─Öpnego dnia po oddaniu. Dzi┼Ť (po 21 dniach od oddania) kierowniczek stwierdzi┼é, ┼╝e oni przes┼éali ponaglenie do firmy serwisuj─ůcej i nie otrzymali odpowiedzi, a mo┼╝e by─ç na gwarancji do miesi─ůca. Okazuje si─Ö, ┼╝e ten toster nie leci do Sopotu, tylko najpierw do Gda┼äska a potem do centrali w Warszawie i my je┼╝eli chcemy cokolwiek zdzia┼éa─ç do mamy i┼Ť─ç do MPMu a nie do nich.

Co kole┼Ť to inne bajki wciska. Czy kto┼Ť jest mo┼╝e rozeznany w tej sprawie? Mam zamiar odszuka─ç gdzie tu najbli┼╝ej jest UOKIK i im t─ů spraw─Ö przedstawi─ç.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Lider Forumowicz
REDA CIECHOCINO

Lider Forumowicz
Post25 sie 2011, o 20:50

Rzecznik konsument├│w jest w Wejherowie. Adres na google.
Lider Forumowicz
z Redy :P

Lider Forumowicz
Post25 sie 2011, o 21:42

wiesz, rzecznik mi specjalnie nic nie da, bo on mi co┼Ť powie, ja to powiem im, a oni to maj─ů w powa┼╝aniu. Bardziej chodzi o to, ┼╝eby oni na swoich plecach poczuli, ┼╝e kto┼Ť ich zaczyna kontrolowa─ç bo taki biedny szarak jak ja to tylko przychodzi i sm─Öci a oni mog─ů mu bajeczki wciska─ç.
Forumowicz

Forumowicz
Post25 sie 2011, o 23:29

praktycznie rzecz bior─ůc nie ma okre┼Ťlonego przepisu m├│wi─ůcego o czasie przetrzymywania towaru oddanego na gwarancje...

to jest tak ze ka┼╝dy producent,ma prawo do zastrze┼╝enia sobie czasu naprawy,napisane musi by─ç w karcie gwarancyjnej albo na stronie producenta,i ┼╝adne przepisy unijne nie reguluj─ů tego(jak twierdzi wi─Ökszo┼Ť─ç ludzi)to jest zale┼╝ne od sposobu zareklamowania(wiem,bo pracowa┼éem w serwisie gwarancyjnym)
najlepiej będzie dowiedzieć się dokładnie do jakiego serwisu poszedł towar,zadzwonić i grzecznie poprosić,załatwić sprawę...
Lider Forumowicz
Reda

Lider Forumowicz
Post26 sie 2011, o 21:02

Huherko napisa┼é(a):wiesz, rzecznik mi specjalnie nic nie da, bo on mi co┼Ť powie, ja to powiem im, a oni to maj─ů w powa┼╝aniu. Bardziej chodzi o to, ┼╝eby oni na swoich plecach poczuli, ┼╝e kto┼Ť ich zaczyna kontrolowa─ç bo taki biedny szarak jak ja to tylko przychodzi i sm─Öci a oni mog─ů mu bajeczki wciska─ç.

Zadzwo┼ä do rzecznika i opisz spraw─Ö i popro┼Ť o interwencj─Ö. Moja kole┼╝anka tak zrobi┼éa, nawet chyba wla┼Ťnie w tej samej sieci sklep├│w. Pan rzecznik zadzwoni┼é do sklepu przedstawi┼é si─Ö i powiedzia┼é, ┼╝e on w sprawie tego zepsutego aparatu nast─Öpnego dnia kole┼╝anka dosta┼éa aparat na kt├│ry czeka┼éa 3 miesi─ůce, bo go ci─ůgle naprawiali.
Cz─Östy Bywalec
Reda / Ciechocino

Cz─Östy Bywalec
Post31 pa┼║ 2011, o 03:43

14 dni i albo oddaj─ů naprawiony sprzet albo kasiore trzeba poczytac przepisy wydrukowac sobie postraszyc w sklepie i oddawac nie na gwarancje tylko na "towar niezgodny z umow─ů"
Ja tu zagl─ůdam

Ja tu zagl─ůdam
Post31 pa┼║ 2011, o 11:00

Z reg├│┼éy jest tak ┼╝e je┼Ťli po 2 tygodniach serwis nie ode┼Ťle towaru to musza dac nowy w sklepie. Sklep skoro wystawia gwarancje czyli w jakims tam stopniu reprezentuje serwis a juz napewno nie powinno byc tak ze cie gdzies odsy┼éaja.

Powr├│t do Poradnik

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

ZAMKNIJ [x]