Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wymiana okien

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
pongo
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Witam, zamierzamy wymieniać stare okna na PCV i może ktoś jest w stanie podzielić się opinią, polecić bądź odradzić jakiegoś dostawcę.
Zebralismy już kilka kosztorysów z firm Bertrand, Vertrex, Oknoplast, Wikęd.
Wychodzi na to, że najwięcej za usługi życzą sobie firmy Vertrex i Bertrand (ceny praktycznie takie same), nieco mniej, ale juz o zauważalną kwotę życzy sobie Oknoplast. Najlepsze ceny ma Wikęd, którego oferta różni sie od najdroższych o prawie 2000zł; jednak po przenalizowaniu wycen okazuje się, że na samych oknach jest 700zł różnicy, reszta to robocizna.
Oferta Wikędu jest kusząca, ale mamy wątpliwości, czy czasem za niższą cenę nie kupimy bubla. Z drugiej strony, być może w wypadku tych droższych okien płacimy już za samą markę, a niezbędne parametry jakościowe może nam zapewnić tańszy dostawca.
Generalnie zależy nam na jakimś rozsądnym kompromisie między ceną a jakością, nie chcemy wymieniać okien znowu za dwa trzy lata, bo pożółkły albo nie spełniają swych zadań, ale też nie oczekujemy jakiejś wersji "DELUXE" z nieistotnymi bajerami.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Jest jeszcze producent okien z Redy-znajduje się na Spółdzielczej, nazwy dokladnej nie pamietam, ale z tego co sie orientuje robia okna Schuco cokolwiek to oznacza :D
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zobaczcie w firmie " Diplomex" -ul Drogowców w Redzie- my jesteśmy bardzo z nich zadowoleni!
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

jest w Wejherowie firma Bracia Bercośtam (nie wiem czy to nie to samo co ten Bertrand) ale z tamtad nie polecam okien, myśmy kupili i odcień szyby zamiast być niebieski był brudno zielony, po kilkukrotnym wymianie szyby, dopiero pokazał sie mizerny efekt.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

a ja mogę polecić okna z http://www.oknagdanskie.pl/ GFO firma aż z Gdańska, są dość drodzy, ale firma na prawdę solidna a i okna bardzo dobre. Jak przeszedł koleś z innej firmy zakładać rolety to powiedział, że okna są bardzo solidne, z grubego plastiku, i mają wszystkie najnowsze atesty oraz doskonałą wentylację.
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Huherko pisze:jest w Wejherowie firma Bracia Bercośtam (nie wiem czy to nie to samo co ten Bertrand) ale z tamtad nie polecam okien, myśmy kupili i odcień szyby zamiast być niebieski był brudno zielony, po kilkukrotnym wymianie szyby, dopiero pokazał sie mizerny efekt.

to sa dwie inne firmy ja mam od bertranda i jestem zadowolony
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

a co do koloru szyb IGP zielone GLASTERM zielony PREES GLASS niebieskie WIM niebieskie ale nie kolor tylko jakosc ja wybieram IGP
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zebralismy już kilka kosztorysów z firm Bertrand, Vertrex, Oknoplast, Wikęd.
Wychodzi na to, że najwięcej za usługi życzą sobie firmy Vertrex i Bertrand (ceny praktycznie takie same), nieco mniej, ale juz o zauważalną kwotę życzy sobie Oknoplast.

nie parzcie tylko na cene ale jakosc wykonania okucia i jak dlugo ffirma na rynku (6 mies wena zaliczke i szukaj wiatru w polubo niema okien i firmy
jak brac to rama 70( nie 60) a okna gdynia i windows2000 pytalas ponoc niedrogi montarz
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

NIE POLECAM OKIEN Z PUCKIEJ (V/V DZWIGNI) KLIJENTA TRAKTUJA JAK SPRZEDAWCE LACZEK CZY DYWANOW JUZ NA WEJSCIU A CHCCIELISMY 6 OKIEN

Proszę wyłączyć caps locka.
aisne
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

A ja polecam okna firmy Jocz. Biuro mają w Gdyni, główną siedzibę i fabrykę na mazurach. Nawet po 8 latach od wstawienia, jesli jest problem przyjada i za drobną opłate naprawią.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

NIe polecam marki Vikęd - nie warto ładować się w tanie okna. Sam osobiście wybierałem pomiędzy Jocz a Bertandem na korzyść tego drugiego, warto się potragować mi się udało uzyskać atrakcyjną cenę,
joyavenue

14 lat temu

Może jeszcze firma Windows 2000 z Rumi, sami od nich mamy od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy 5 okien (w tym cały system balkonowy) i nigdy żadne nie sprawiły problemu, odgłosy z ulicy wyciszone, jak mocno wieje to nie przepuszczają. Co do mycia, to nie jest czasochłonne, szybko i starannie można umyć :)
MagdalenaW
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

czy mógłby ktoś poradzić które okna będą lepsze Drutex czy Aluplast? Aluplast mieliśmy wstawione i byliśmy zadowoleni tzn nic się z nimi nie działo. Niestety po pożarze musimy wymienić okna a między ofertami jest mała różnica. Proszę o poradę.
ODPOWIEDZ