Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Jaki laptop kupić i gdzie?

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Hej. Mam takie zapytanko. Bo zastanawiam się nad kupnem laptopa i nie chce kupić czegoś słabego za grube pieniądze ... Wiem że okres przedświąteczny to zły czas nas kupowanie tego typu rzeczy. Więc z ostatecznym zakupem poczekam do nowego roku aczkolwiek nie wiem skąd najlepiej kupić by się nie wtopić. Jakieś większe sieciówki czy może jakiś mniejszy sklep z komputerami? Budżet 2000zl (no max 2500) miałby on dać radę programom CAD/CAE i w miarę dobrze dać sobie radę z grami.
Ostatnio zmieniony |15 Gru 2018|, o 12:57 przez Huherko, łącznie zmieniany 1 raz.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Spójrz na wymagania programów CAD/CAE. Stawiałbym na dysk SSD (nieporównywalnie szybszy) i 16GB RAM. Do tego dobra karta graficzna. Budżet niewielki ;) W większych sklepach na pewno dostaniesz lepsze ceny, ale pewnie nie doradzą.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

16GB RAM w laptopie - to chyba jakieś nieporozumienie. Aby nadawał się do gier, to na pewno trzeba wydać więcej niż 2000zł, zależy jeszcze jakie gry wchodzą w rachubę. Jak słusznie zauważył Zigi warto kupić lapka z dyskiem SSD, chociaż to trochę więcej kosztuje.
Ostatnio zmieniony |26 Gru 2018|, o 18:23 przez rkwiat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Ale że co, że mało te 16 GB? ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Kupiłem używany:
Laptop DELL Precision M4800 i7-4810MQ 2.8 GHz
Procesor : Czterordzeniowy Intel Core i7-4800MQ 2,80 GHz, max. turbo 3.7 GHz
Matryca : 15,6 cala FHD (1920 x 1080): UltraSharp™, szeroki kąt oglądania, powłoka antyodblaskowa, podświetlenie LED
Pamięć RAM : 32768 MB (32GB)
Dysk twardy : 480 GB SSD nowy
Napęd : Multinagrywarka DVD-RW
Karta graficzna : NVIDIA Quadro K2100M z 2 GB oddzielnej pamięci GDDR5
System operacyjny : Windows 10 Professional
Gwarancja : 12 miesięcy
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

I spoko. Kupowałeś od osoby fizycznej, czy jakiś komis?
Ile kosztował?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Poleasingowy, ze strony z tego typu sprzętem, cena 2950zł. Dorzuciłem do zakładanego budżetu, ale za te pieniądze bym raczej takiego nowego nie kupił. Przyszedł i o dziwo jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony, bo śladów użytkowania nie ma praktycznie żadnych (na pokrywie jest taki mały dołek, jak się pod odpowiednim kontem pod światło patrzy, to widać) ale matryca działa bez zarzutu, reszta też jest zgodna z konfiguracją i jestem jak na razie zadowolony :) Wiem, jak wyglądał mój stary laptop po roku :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Zigi pisze:
5 lat temu
Ale że co, że mało te 16 GB? ;)
Sorry, wyraziłem się mało precyzyjnie. Chodziło mi o to, że w przedziale cenowym podanym w pierwszym poście wątku, nie sposób kupić nowego laptopa z 16GB RAM. Kilka dni temu widziałem tzw mate-booka z 16GB RAM za 7499zł. Rynek używanych to, oczywiście, inna bajka. Na szczęście kol.Huherko wyszukał okazję i nabył używanego lapka o świetnych parametrach w atrakcyjnej cenie.
ODPOWIEDZ