Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Karczma U Zbója

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Może od czasu ostatniego postu ktoś ucztował w Karczmie ? Proszę o opinie bo chcę skorzystać z ich usług obiadowych na małą uroczystość.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

My byliśmy z rodzicami jakiś miesiąc temu. Ogólnie wydaje się drogo, ale porcje są mega smaczne i duże.

Na początek na "poczekalnego" było pieczywo z ich smalcem. Potem rosół - dobry. Na danie główne ja wziąłem pierś w cieście (nie pamiętam jak to się w karcie nazywało) no i powiem wam, że bardzo dobre. Różnego rodzaju warzywa, osobiście jestem antywege ale tam marcheweczkę, kalafiorek to zjadałem jak grzeczne dziecko. Surówki podane osobno bo nie mieściły się na talerzu. Rodzice wzięli jakieś devolaje, zrazy itd też mówili, że dobre.

Na deserek zaszalałem i wziąłem camemberta zapiekanego z żurawiną, mi bardzo zasmakował i po sporym obiedzie ciężko było, ale zjadłem cały.

Ogólnie dla mnie nie jest to restauracja gdzie idzie się co drugi dzień, ale raz na jakiś czas na uroczysty obiadek jest bardzo dobra.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kluska222
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wiem że to nie ten dział ale nie mogę dodać odpowiedzi w dziale gastronomi.Chciałam poinformować iż w/w lokal został zamknięty.Dowiedziałam się o tym na kilka dni przed imprezą jak chciałam ustalić wszystkie szczegóły. Wiem że inne osoby miały tam zarezerwowane terminy na komunię.Co by nie mieli przykrej niespodzianki jak ja.Mam numer tel.komórkowego do właścicielki i osobom zainteresowanym mogę go udostępnić. Niestety o zaliczkę trzeba się upominać.Z wielką łaską została mi zwrócona.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

jakoś nie jestem zaskoczony

już w 2013 roku pisałem, że nie daje im wielkich szans na przetrwanie. To był poroniony pomysł, żeby otworzyć konkurencje dla Ferkota 50 metrów od niego i dać dużo wyższe ceny...
Gdyby się otworzyli w innej lokalizacji to może... ale z takimi cenami to może w Gdyni mieli by szanse, a nie w Redzie.

Konkurencja jest zbyt silna, więc jak ktoś chce otworzyć coś nowego, to albo musi to być wyjątkowe (nie pizzeria, nie włoska kuchnia a np. meksykańska, smażalnia ryb), albo mieć wyjątkowy klimat, albo niższą cenę.

a tam tak na dobrą sprawę, nawet nie było gdzie zaparkować, więc i na turystów nie bardzo mogli liczyć
ODPOWIEDZ