Gastronomia i kulinariaKarczma U Zb贸ja

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.

Regulamin dzia艂u

Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mog膮 by膰 zamieszczane wy艂膮cznie przez u偶ytkownik贸w posiadaj膮cych minimum 10 opublikowanych post贸w. Moderator mo偶e usun膮膰 opinie u偶ytkownik贸w bez podania uzasadnienia (w szczeg贸lno艣ci w przypadku podejrze艅 o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Prawie Lider
Reda

Prawie Lider
Post20 gru 2013, o 14:00

Raki? Jak najbardziej polskie i nie s膮 owocem morza. Krewetki s膮 te偶 ba艂tyckie :)
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post22 gru 2013, o 21:43

呕ycz臋 im powodzenia i mam nadzieje, 偶e dadz膮 rad臋, bo cieszy to, 偶e powstaj膮 w Redzie knajpki, kt贸re inwestuj膮 w wystr贸j i tworz膮 przytulne wn臋trza (Ferkot, Piccolo, Questo i teraz ta Karczma). Jednak obawiam si臋, 偶e mog膮 nie da膰 rady :(
Wydaje mi si臋, 偶e ceny jak na Red臋 jeszcze troch臋 za du偶e i gdy 30 metr贸w obok siebie s膮 dwie knajpki z 艂adnym wystrojem to ludzie b臋d膮 wybiera膰 t膮 ta艅sz膮... a w rywalizacji Ferkot vs Karczma to jednak Ferkot wychodzi taniej.

Przyk艂adowo:
W Karczmie Pier艣 z kurczaka z warzywami grilowanymi kosztuje 22 z艂, w Ferkocie Pier艣 faszerowana szynk膮 i gorgonzol膮 z warzywami kosztuje 18 z艂.
W Karczmie schabowy kosztuje 22 z艂, w Ferkocie schabowy z kapust膮 zasma偶an膮 kosztuje 18 z艂
Wino w Karczmie (100 ml) to 11 z艂, w Ferocie (150 ml) to 9 z艂
Piwo w Karczmie 8 z艂, w Ferkocie 6,5 z艂

藕le wr贸偶臋, ale oczywi艣cie zawitam i mam nadzieje, 偶e zar贸wno Ferkot jak i Karczma wytrzymaj膮 konkurencje mi臋dzy sob膮 :)
Prawie Lider

Prawie Lider
Post23 gru 2013, o 16:13

Zgadzam si臋 z Wickiem, do tej pory Karczma by艂a ta艅szym konkurentem Ferkota - teraz role si臋 odwr贸ci艂y. Na pewno cz臋艣膰 klient贸w przejmie Ferkot, a cz臋艣膰 dworcowy Faraon. Zw艂aszcza t膮 cze艣膰, kt贸ra przychodzi艂a tylko na piwo i pizz臋 ;)
Przy obecnym stanie biznes jest chyba troch臋 nietrafiony. Niemniej, 偶ycz臋 powodzenia i wyczucia rynku - na pewno si臋 przyda ;)
Znam to forum
Reda

Znam to forum
Post23 gru 2013, o 17:25

Co do cen to tak naprawd臋 te r贸偶nice nie s膮 a偶 takie olbrzymie, bior膮c pod uwag臋 ci膮g艂y spadek formy Ferkota to je偶eli b臋d膮 mieli dobre jedzenie to na pewno przyci膮gnie ludzi.
W Ferkocie fajny jest ju偶 tylko wystr贸j bo jedzenie maj膮 poni偶ej krytyki tak wi臋c szanse karczmy rosn膮.
W艂oskie kanjpki w Redzie s膮 na bardzo wysokim poziomie wi臋c teraz czas na wypas w kuchni Polskiej.
Zajrz臋 niebawem i wtedy wydam werdykt :)
Nie polemizuj z idiot膮 -najpierw sprowadzi Ci臋 do swojego poziomu,a p贸藕niej pokona do艣wiadczeniem.
Lider Forumowicz
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post23 gru 2013, o 21:39

blisko 20 % to nie taka ma艂a r贸偶nica.
Jak idziesz w 4 osoby na schabowego i winko do tego, to r贸偶nica mi臋dzy Karczm膮 a Ferkotem wynosi 16 z艂 za obiad i 30 z艂 za wino (w przypadku piwa by艂oby 6 z艂), wi臋c tak naprawd臋 w wersji z piwem, masz obiad dla jednej osoby gratis, a w wersji z winem, masz 2 obiady gratis... wi臋c wydaje si臋, 偶e jednak r贸偶nice spore :)

Co do coraz ni偶szego poziomu Ferkotu to nie wiem, bo ju偶 2 miesi膮ce nie by艂em, ale niebawem zweryfikuje, zar贸wno jedn膮 jak i drug膮 knajpk臋 :)
Znam to forum
Reda

Znam to forum
Post23 gru 2013, o 23:17

Musz臋 si臋 zgodzi膰 偶e faktycznie cena jedzenia je艣li chc膮 si臋 utrzyma膰 powinna by膰 podobna , ale je艣li chodzi o cen臋 wina to ju偶 inna bajka bo wino 150ml z Ferkota za 9 pln nie jest warte nawet u艂amka tej ceny, wi臋c je艣li Karczma zaproponuje 100 ml wina o lepszej jako艣ci to ja wybior臋 jako艣膰.
Poza tym na winko to si臋 chodzi do Questo bo maj膮 wino prosto z beczek a cena 2 litr贸w w karafce to 40 par臋 z艂otych za wino bardzo dobrej jako艣ci wi臋c wedle moich oblicze艅 wychodzi 3,5 pln za 150 ml :)
Nie polemizuj z idiot膮 -najpierw sprowadzi Ci臋 do swojego poziomu,a p贸藕niej pokona do艣wiadczeniem.
Bywalec
Ciechocino

Bywalec
Post24 gru 2013, o 09:46

drhacken napisa艂(a):Co do cen to tak naprawd臋 te r贸偶nice nie s膮 a偶 takie olbrzymie, bior膮c pod uwag臋 ci膮g艂y spadek formy Ferkota to je偶eli b臋d膮 mieli dobre jedzenie to na pewno przyci膮gnie ludzi.
W Ferkocie fajny jest ju偶 tylko wystr贸j bo jedzenie maj膮 poni偶ej krytyki tak wi臋c szanse karczmy rosn膮.
W艂oskie kanjpki w Redzie s膮 na bardzo wysokim poziomie wi臋c teraz czas na wypas w kuchni Polskiej.
Zajrz臋 niebawem i wtedy wydam werdykt

cze艣膰 drhacken, mam pytanie - czy mo偶esz pom贸c w zmianie tego stanu rzeczy i poda膰 co np. jest poni偶ej krytyki w Ferkocie ? - ja to ch臋tnie przeka偶臋 bo wiem, 偶e s膮 otwarci na krytyk臋 - konstruktywn膮....
Znam to forum
Reda

Znam to forum
Post24 gru 2013, o 10:42

RECIECH napisa艂(a):
drhacken napisa艂(a):Co do cen to tak naprawd臋 te r贸偶nice nie s膮 a偶 takie olbrzymie, bior膮c pod uwag臋 ci膮g艂y spadek formy Ferkota to je偶eli b臋d膮 mieli dobre jedzenie to na pewno przyci膮gnie ludzi.

cze艣膰 drhacken, mam pytanie - czy mo偶esz pom贸c w zmianie tego stanu rzeczy i poda膰 co np. jest poni偶ej krytyki w Ferkocie ? - ja to ch臋tnie przeka偶臋 bo wiem, 偶e s膮 otwarci na krytyk臋 - konstruktywn膮....

Te偶 lubi臋 konstruktywn膮 krytyk臋
RECIECH oststnia moja wizyta ,zam贸wione trzy dania i trzy wtopy .
Makaron w spaghetti po poni偶ej krytyki (kucharz idzie na skr贸ty gotuj膮c go wcze艣niej a potem makaron ma struktur臋 i smak jakiego si臋 spodziewam otwieraj膮c danie z s艂oika a nie z restauracji)
Schabowy lekko przesma偶ony ale mimo to smaczny jednak liczy艂em na wi臋cej.
Kiedy艣 moja ulubiona knajpa w Redzie bo za ka偶dym razem by艂 poziom utrzymany a teraz tak w kratk臋 , nie wiem czy kucharzowi si臋 nie chce czy jakie艣 zmiany zasz艂y w kuchni ale na razie poziom systematycznie spada. 呕ycz臋 im jak najlepiej ale trzeba wr贸ci膰 na nie tak dawne dobre tory
Bywalec
Ciechocino

Bywalec
Post24 gru 2013, o 10:58

drhacken napisa艂(a):
RECIECH napisa艂(a):

Te偶 lubi臋 konstruktywn膮 krytyk臋
RECIECH oststnia moja wizyta ,zam贸wione trzy dania i trzy wtopy .
Makaron w spaghetti po poni偶ej krytyki (kucharz idzie na skr贸ty gotuj膮c go wcze艣niej a potem makaron ma struktur臋 i smak jakiego si臋 spodziewam otwieraj膮c danie z s艂oika a nie z restauracji)
Schabowy lekko przesma偶ony ale mimo to smaczny jednak liczy艂em na wi臋cej.
Kiedy艣 moja ulubiona knajpa w Redzie bo za ka偶dym razem by艂 poziom utrzymany a teraz tak w kratk臋 , nie wiem czy kucharzowi si臋 nie chce czy jakie艣 zmiany zasz艂y w kuchni ale na razie poziom systematycznie spada. 呕ycz臋 im jak najlepiej ale trzeba wr贸ci膰 na nie tak dawne dobre tory

drhacken - bardzo Ci dzi臋kuj臋, ja te偶 chcia艂bym, aby ta knajpka si臋 utrzyma艂a i dlatego wa偶ne s膮 te uwagi - pozdrawiam serdecznie i zdrowia 偶ycz臋 - nie tylko w te 艢wi臋ta :)
Lider Forumowicz

Lider Forumowicz
Post2 sty 2014, o 12:09

Byli艣my z m臋偶em w Karczmie u zb贸ja.Bardzo 艂adny wystr贸j,ciep艂o,przytulnie i 艂adnie.Mi艂a obs艂uga.Jedli艣my antrykot z kurczaka i 偶urek.wszystko 艣wie偶e,smaczne.nie czekali艣my d艂ugo na jedzenie.M膮偶 zam贸wi艂 偶urek,bo jest fanem tego dania i bardzo mu smakowa艂.Troch臋 bylismy zaskoczeni cen膮 艣wie偶ego soku z pomara艅czy,za 0,2 l -12z艂.cena zbli偶ona do ceny obiadu :))))))og贸lnie dobre wra偶enie.
Forumowicz

Forumowicz
Post4 sty 2014, o 15:47

Wow - 60 z艂otych za litr soku? No nic, trzeba kiedy艣 obada膰 lokalik, ale bez soku ;)
Close the world...
聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽...txen eht nepO
Cz臋sty Bywalec

Cz臋sty Bywalec
Post5 sty 2014, o 11:44

To 0.3 wyciskanego z owoc贸w w tym nowym sklepiku ze swojsk膮 偶ywno艣ci膮 na Osiedlu przy M艂ynie kosztuje 3,20z艂. Niez艂a przebitka!
Znam to forum

Znam to forum
Post5 sty 2014, o 13:09

By艂em, widzia艂em, kosztowa艂em. Jest dobrze, ale... sza艂u nie ma. R贸wnie dobrze i zdecydowanie taniej mo偶na zje艣膰 w wielu innych miejscach w okolicy. A znajd膮 si臋 te偶 takie, gdzie i klimat r贸wnie przyzwoity. Ceni膮 si臋 jednak baaaaaardzo wysoko, zdecydowanie zbyt wysoko w mojej opini. Reda to jednak nie jest Sopot w szczycie sezonu. Ceny napoj贸w to po prostu rob贸j w bia艂y dzie艅. No, ale to w ko艅cu "Karczma U Zb贸ja", prawda?
:-)
Ja tu zagl膮dam

Ja tu zagl膮dam
Post5 sty 2014, o 14:58

a co takiego jadles ? napoje sa po 4zl ;) czy to rozb贸j?;)
Znam to forum
Reda

Znam to forum
Post5 sty 2014, o 15:16

I ja by艂em u Zb贸ja i mam mieszane uczucia. Wystr贸j fajny , jedzenie jest dobre ale nie wybija si臋 ponad przeci臋tno艣膰. Zdecydowanie zbyt wyg贸rowane ceny.
Dla mnie za ma艂o abym wr贸ci艂.
Poprzednia stronaNast臋pna strona

Powr贸t do Gastronomia i kulinaria

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰

ZAMKNIJ [x]