Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ciekawe miejsca i zabytki w Redzie i okolicach?

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

zedil45 pisze:Punkt widokowy "łysa polana" już za rok przestanie istnieć ..więc cieszyć się nim puki można
Było głośno, miało tam powstać jakieś osiedle.... ale chyba mieszkańcy wywalczyli swoje? Jak to teraz po 2 latach wyglada?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Bori
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Osiedle miało już powstać na łysej polanie przy ul. Jarej wiele lat temu, lecz głównym problemem jest dojazd. Wokół tej polany znajdują się zabudowania zarówno od ul. Jarej, Buczka, Orzeszkowej. Są to głównie domy jednorodzinne. Ponadto okoliczny mieszkańcy byli przeciwni tej inwestycji. Myślę, że długo w tym miejscu nic nie powstanie.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ja z innej beczki, czy ten jaz na Redzie, jest zaznaczony na interaktywnej, bo nie mogę skojarzyć, gdzie jest to miejsce i czy tam może każdy dojść, czy to teren ogrodzony?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Tutaj masz zaznaczone gdzie on jest
mozna tam wejsc, brama jest otwarta

http://screenshooter.net/6025709/armbafe
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Beata-Redzianka
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Cieszę się z takiego tematu
Mieszkamy tu z mężem i córeczką niespełna 3 miesiące.
Warto wiedzieć o takich ciekawych miejscach
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Beata proponuje odwiedzić stronę http://mapa.e-reda.pl a tam wybrać zakladke sport i rekreacja
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Bylem dzis na Jarej, pierwszy raz. Widok robi wrazenie, aczkolwiek troszke krzaki zaslaniaja boki. Jakas wieza czy podest by sie przydalo wybudowac... ale jak pieknie stamtad widac morze, a takze polwysep helski. Pytanie o cztery posty wyzej. Co to ten "jaz na Redzie" ??
Mamo.... bo się potnę !!!
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Jaz na Redzie to taki rodzaj tamy/zapory, która służy do regulacji poziomu wody w rzece. Obok są stawy rybne. Ulicą Nową do samego końca. Jako dziecko sama tam często przychodziłam:)
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

tola... dzieki za odpowiedz. Jutro moze sie tam przejde, a tak jeszcze w temacie... Czy lysa polana nadal dziala? Czy juz cos na niej wybudowano? Jesli nie, czy widok z niej jest lepszy niz z jarowej, ktory jest calkiem si, aczkolwiek zarosniety po bokach ?
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Na Łysej nic się nie dzieje, nic się nie buduje, jedynie okoliczni mieszkańcy robią sobie chyba ogniska, bo są po nich pozostałości
Widok z Łysej jest inny niż z Jarej, trudno powiedzieć czy lepszy, po prostu obejmuje inne rejony. Widać praktycznie całą Rumię i sporą część Gdyni (nawet Sea Tower, chociaż ten budynek widać nawet z 12-Marca, jak się dobrze na palcach stanie ) , ale nie widać Zatoki, bo zasłaniają ją wysokie drzewa. Tutaj też niestety przydałaby się wycinka połowy krzaków i drzew, żeby widok był sensowniejszy. Albo zamiast wycinki postawienie wieży widokowej, nawet niekoniecznie bardzo wysokiej.
Po raz kolejny stwierdzam, że tyle jest możliwości w Redzie na różne ciekawe inicjatywy, ale albo naprawdę cholernie bidna ta nasza mieścina albo ludzie w urzędzie są kompletnie bez jaj.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Zgadzam się , że możliwości jest wiele i trzeba je wykorzystywać. Kilka dni temu zaczepiło mnie 2 turystów z zapytaniem co ciekawego można w Redzie zobaczyć i ..... masz babo placek. Co tu z zaskoczenia wykombinować ? Kiedy okazało się, że park jest dla nich ciekawy a byliśmy nieopodal, problem został rozwiązany.
Wieża na Łysej - technicznie nie będzie łatwo. Miejsca na górze wystarcza na ognisko, na wieżę może być mało. Do tego to teren Natura 2000 więc nie można nawet palika wbić w ziemię..... Ale wiele jest możliwości dla zrobienia kilku punktów ciekawych zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych. Trzeba chcieć i mieć. Nie wiem z czym u nas jest większy kłopot.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wieża widokowa? No cóż, jest to jakis pomysł. No, ale na Łysej nie wolno, na Jarej chyba troche mało miejsca. Może na górce vis a vis dworca?
Ja postawiłbym jednak na walory, które Reda juz ma. Na Redę -rzekę. Oczyścić, pogłebić, umocnic brzegi. może więcej traktów spacerowych, ściezek rowerowych wzdłuż rzeki. Może kapielisko. Dziś na tym kapielisku, które jest cała chmara dzieciaków. może powiekszyć, oczyścić przeciwległy brzeg, cos dodać. Może MOKSiR rozszerzyłby swoja oferte o małe spływy kajakowe?

Nie wiem Salamandro, czy nasi urzednicy mają "jaja" Myslę, że warto naszymi pomysłami (jesli je mamy) "zarazić" naszych radnych i troche przycisnąć
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Po dzisiejszym spacerku stwierdzam iz ten jaz to nic ciekawego. Ladniejsze juz jest to ujscie do rzeki po lewej stronie. Bylem tez na tej lysej czy lesnej polanie. Troche trzeba sie przedzierac przez krzaczory, ale widok wynagradza trud walki z natura... przepiekny... widac fajnie stocznie i Si Tałers...
Mamo.... bo się potnę !!!
ODPOWIEDZ