Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Światowy Zjazd Kaszubów 2015 w Redzie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:Niestety tak może być. Na Facebooku już latają zaproszenia na 4 lipca, ale nie na Zjazd Kaszubów, tylko na Mroza ... wg mnie to jest przez to, że to jest akurat u nas - lubię jeździć na te zjazdy, ale to wiadomo, transcassubia przyjeżdża wcześniej, pochodzić, pozwiedzać, pogadać, popatrzeć tu i tam, pospacerować, a w Redzie ja jako tutejszy nie mam nic za dużo do zwiedzenia
Jako przyjezdny też nie miałbyś zbyt wiele do zwiedzania. Myśle jednak, że występy zespołów regionalnych, bogactwo ich strojów, stragany z artykułami regionalnymi (pewnie będą) no i pozostałe występy artystyczne moga stanowic atrakcję dla wielu.
Ja zamierzam tam pójść ok 14:00 - 15:00 poniewaz wczesniej nie ma nic dla mnie interesującego. Do 22:00 pewnie nie wytrwam, zresztą Mrozu, Korthals czy Miecznikowski to nie sa moi ulubieńcy
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

fajnie się składa, że w tym samym czasie jest Open'er Festival i organizatorzy wykupili dodatkowe SKMki - dzięki czemu będzie więcej kolejek powrotnych w Redy, tak więc nie będą mieli problemu z powrotem goście odwiedzający w tym dniu Redą

Normalnie nocne kolejki to 23.52, 1.44 i 2.46 a tej nocy pojadą dodatkowo jeszcze o 1.00, 1.35 i 2.23
Qiuz
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Co sądzicie o wystrojeniu Redy na Zjazd? I chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz, na Zjazd porozwieszali flagi kaszubskie, nie uważacie, że powinna zostać flaga kaszubska przy urzędzie jak np. w Rumi, albo Wejherowie?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Mówisz o fladze "na stałe" czy tylko na czas Zjazdu?
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

Qiuz pisze:Co sądzicie o wystrojeniu Redy na Zjazd? I chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz, na Zjazd porozwieszali flagi kaszubskie, nie uważacie, że powinna zostać flaga kaszubska przy urzędzie jak np. w Rumi, albo Wejherowie?
Choć nie jestem Kaszubem, to flaga przed UM byłaby fajna
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dzisiaj bez jakichś kurtyn wodnych, to raczej się nie obejdzie
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

A jutro będzie jeszcze cieplej Wybiera się ktoś na gwiazdę wieczoru?
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

A ja mam dzisiaj złe wrażenia z organizacji oraz obsługi placu zabaw dla dzieci.
Facet z obsługi tych piłek na wodzie Chamski i Wulgarny nawet wobec dzieci.
Może i przyszliśmy późno ale odstaliśmy z 3 letnim dzieckiem prawie godzinę i jak już byliśmy 2-dzy w kolejce przyszedł jakiś koleś i powiedział koniec zamykamy i tyle było rozmowy na ten temat. Dzieciak wyszedł zapłakany a ja wku....iony ze tyle odstaliśmy i tak zostaliśmy potraktowani. Mogli by podejść z godzinę lub pół wcześniej i powiedzieć że obsłużą jeszcze x osób i zamykają .
Niestety wrażenia pozostały bardzo złe po tej imprezie.
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Może nie jesteś Kaszubem?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Wspaniała uroczystość!
Byłem rano pod urzędem na przywitaniu i potem na stadionie. Poranna parada piękna.
Na stadionie bardzo dużo ludzi, a wydaje się, że gdyby nie upał to byłoby jeszcze więcej. Problemów organizacyjnych nie zauważyłem.
Koncerty zespołów ludowych świetne - te późniejsze mnie nie interesowały, więc nie wiem.
Stragany księgarskie i stragany twórców ludowych przekroczyły moje oczekiwania, a właśnie na nie najbardziej liczyłem.
Myślę, że trochę brakowało stoisk z kaszubskimi specjałami kulinarnymi, ale znowu - upał.

Uroczystość piękna i wspaniała - jak dla mnie mogłaby odbywać się w Redzie co roku!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Podzielam wrażenia Pienia (rymowanka niezamierzona)
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Załapałam się z synkiem na przemarsz. Masa pozytywnej energii. Wszyscy szli uśmiechnięci, młody a to balonika dostał, a to uścisk ręki, czasem ktoś do niego zagadał. Wrócił zadowolony i wszystkim opowiadał, co widział Pierwsze oczywiście w opowieści motocykle
ODPOWIEDZ