Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

brzezins odpowiesz mi czemu u was wjazd na parking zastawili śmietnikami ?
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zuza pisze:Mam pytanie do właścicielki brązowego psa z białą strzałką na łapie! Dlaczego pani pies lata po osiedlu i parku bez dozoru całe dnie.Mnie zaczepiał nie raz a,koledze, który ma suczkę dwa razy obsikał spodnie.Jeśli pani nie zmieni swego postępowania w tym względzie zgłosimy sprawę do policji.Z tego co wyczytałam na tym forum,jest u was regulamin,który nakazuje wyprowadzanie psa na smyczy.Zresztą jest też taki przepis w Kodeksie Cywilnym.Widocznie nie jest pani świadoma konsekwencji swego postępowania.Pozdrawiam.
A to pani od brązowego psa mieszka we wspólnocie?skąd takie wiadomości?Pies faktycznie zostaje wypuszczany na całe dnie i wpuszczany do domu chyba dopiero jak właściciele wracają.Nie wiadomo co lepsze, czy żeby został w domu i wył całymi dniami ,czy,żeby latał po osiedlu i obsikiwał innych;)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jedno i drugie rozwiązanie jest do bani.A ta pani mieszka we wspólnocie,bo obsikiwany kolega zrobił śledztwo i stąd pewność ,że t ten pies mieszka w bloku wspólnoty,pani zresztą też.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Michał pisze:brzezins odpowiesz mi czemu u was wjazd na parking zastawili śmietnikami ?
Jak szłam rano to we wspólnocie żaden parking nie był zastawiony śmietnikami, tylko samochodami,nawet niczego sobie.Pewnie chodzi ci o nasz spółdzielczy parking przy płocie stadionu vis-a-vis Sieci34.Musisz pytać na wątku SM"słoneczna" :D
Redzanka
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Poruszona sprawa psów, to nie koniecznie sam wątek SM Słoneczna, ale nie wiem gdzie go wrzucić więc tutaj pociągnę temat dalej. Wczoraj biegałam i na przeciwko mnie szło państwo 2 kobietki i facet - każdy z pieskiem. Żaden pies nie miał kagańca (jeden z nich to rasa bokser), a jeden bez smyczy biegał. Jak wiadomo powszechnie niektóre psy różnie reagują. Zwolniłam, ale czy sądzicie, że te ekipa zawołała swoje pupile do siebie, albo ukróciła smycz? Ani mi myślę. Zeszłam na ulicę, aby ich ominąć. Ludzka ostrożność jest płytka. Mam ogromny apel do właścicieli, to że wy wiecie, że pupil nie atakuje nikogo to nie znaczy, ze wszyscy to wiedzą. Nie wymagam wiele, ale jeśli widzicie, że ktoś idzie lub biega sportowo to można zawołać swojego pieska do nogi i przez ten kawałek trzymać go blisko siebie.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No te psy to chociaż były w towarzystwie opiekunów,którzy w razie czego są w stanie zareagować.A co z tymi puszczanymi samopas,które nie wiadomo jak sie zachowają? Co do kagańców to różnie się je stosuje,na pewno powinny mieć kagańce psy ras tzw.ostrych:amstaffy,pitbulle,dobermany,rotweillery,mastify itp.śmieszne gdyby zakładać kaganiec yorkowi,albo goldenowi czy też labradorowi.Pies powinien przede wszystkim być wyprowadzany i przebywać w miejscach publicznych z właścicielem.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Redzanka pisze:Poruszona sprawa psów, to nie koniecznie sam wątek SM Słoneczna, ale nie wiem gdzie go wrzucić więc tutaj pociągnę temat dalej...
To chyba najbardziej adekwatny wątek: Psy bez dozoru, wolnoamerykanka
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

masz rację Zuza te wątki mi się mylą ;)
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

I co "bomba" zgłosił się delikwent do podlewania-ten oburzony nasadzeniami zieleni,która jakoby tworzy klepisko? :d
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No,niestety dobrze przewidziałeś-zero inicjatywy.Ja zauważyłam dwa rodzaje występujące w naszym obecnie społeczeństwie:
-ludzi z inicjatywą,zainteresowanych tym co się dzieje wokół nich.(ci zawsze komuś nie pasują)
-ludzi o podejściu konsumpcyjnym,wyznających zasadą "mieć a nie być"( nastawieni na korzystanie)
no i jeszcze jedną tzw.obojętną ( tzw zlewka)
Dzięki jednak tym z pierwszej grupy mojego podziału- roślinki są podlewane i oni nie oczekują braw.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A co tam u Was się działo rano? 2 wozy strażackie,kupa gapiów.Dzień św,Floriana obchodziliście ? a może coś poważniejszego?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nic strasznego,choć mogło być nie ciekawie-małe zaprószenie ognia na balkonie.Gdyby nie czujność i spostrzegawczość pewnej osoby,której cała Wspólnota b.dziękuje,mogło skończyć się poważnym pożarem.Przytomność zachowali również sami mieszkańcy,którzy podjęli akcję gaśniczą jeszcze przed przyjazdem straży.Takie sytuacje sprawiają,że ludzie potrafią współpracować ,integrować się i służyć sąsiedzką pomocą i solidarnością.Wielkie dzięki wszystkim zaangażowanym w tej akcji. :flower:
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ho,ho wczoraj i dzisiaj widziałam Wasz Zarząd jak podlewał nowe roślinki z pomocą jakiejś pani. jak widać dbacie by to wszystko co posadziliście wzeszło i się przyjęło.Tylko niestety psy robią Wam krecią robotę,podlewając po swojemu.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Na upierdliwych właścicieli,którzy nie wyprowadzają psów na smyczy i nie kontrolują zachowania swego psa jest sposób-wysypać truciznę na ślimaki lub krety-pieseczki w najlepszym przypadku dostaną sranka(biegunki),oczywiście o wysypaniu preparatu poinformować stosowną tabliczką.To działa!
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Może to jest jakieś rozwiązanie,ślimaków nie zauważyłam,ale krety są i to sporo.Cały trawnik przed blokiem jest przez nie poryty.Może trzeba zainteresować tym Zarząd na najbliższym spotkaniu. :idea:
ODPOWIEDZ