Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Nazwa zobowiązuje - AquaSfera. Patrząc na nazwę, to miejsce budowy pasuje jak ulał. A tak na poważnie, to trzymam kciuki za inwestycję i mam nadzieję, że będzie OK.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

przeglądając forum skyscrapercity trafiłem na artykuł pasujący do tego tematu wklejony przez użytkownika dawayne

http://twojagazeta.pl/reda/1766-park-wo ... e-w-redzie

z ciekawszych rzeczy z artykułu wymienić można:
- informacja że Aquasfea powstaje :P i że będzie to kompleks budynków połączonych ze sobą
- Aquapark Redzki ma być znacznie większy od Sopockiego i składać się z dwóch budynków
- w Aquaparku znajdą się nie tylko kompleks basenowy, ale także centrum rekreacyjno-sportowe z salami do gry w kręgle, salony odnowy biologicznej, a także restauracja, kawiarnia i bar szybkiej obsługi.
- budowany będzie wraz z osiedlem
- będzie otwarty dla wszystkich chętnych, jednakże mieszkańcy Aquasfery mogą liczyć na zniżki i specjalne akcję promocyjne
- Mieszkańcy i Władze Redy oraz Semeko chcą, aby Aquapark był wizytówką Redy i promował miasto
- Reda zyska na atrakcyjności

niestety nie pokuszono się o podanie konkretnych dat :(
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

teraz tylko czekać trzeba na otwarcia :)
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

chodzą plotki, że jednak sam Aquapark może nie powstać.
chodzi o zbyt duży nacisk na grunt, wodę gruntową, itp.
czyżby znów przekręcik, oczywiście część mieszkalna powstanie,
czy znów Developer się wzbogaci a miasto Reda zbłaźni???
mam nadzieję, że to tylko plotki.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Również spotkałem się z opinią, że Aquapark to ściema, zagranie marketingowe. Mam nadzieję, że to plotki również, zresztą sam deweloper naraził by swoje dobre imię na szwank! Pożyjemy zobaczymy;)
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

SEMEKO jako Developer nie specjalnie dba o swoje imię... widać to w wielu przypadkach.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dobre imię w biznesie ;-) bez przesady, semeko nie jest instytucją charytatywną i jeśli nie będzie mieć biznesu to nie powstanie.
Patrząc na sam projekt można się zastanawiac czy w ogole miał on powstać, bo jeśli w ogóle nie projektuje się i przeznacza miejsca na parkowanie gości to jest to co najmiej dziwne.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Harry: Nacisk na grunt -> jeśli ktoś będzie chciał to wybuduje, albo na palach jesli da sie sensownie je oprzec albo inaczej na plycie z palami etc, na wszystko jest sposob wlacznie z zamrazaniem gruntu czy trwalym jego wizaniem. Ktos musi miec w tym biznes.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a może zaplanowano parking podziemny :-)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Mało prawdopodobne, na terenach z poziomem wód gruntowych -1m czy czasami jak na wiosne +2 :-) , bylo by to kosztowne, musialyby byc szczelne. Ale ja nie wiem nie widzialem proejktu poza wizualizacja.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ja rozumiem o co chodzi, i nie przeczę :) Problem jest z tym, że nasłuchałem się już obiecanek Semeko, widziałem odejścia od planów, zmiany bez konsultacji z klientem już po zawarciu umowy notarialnej, kiedy kasa wpłyneła na ich konto. Opór w naprawach tego co zmajstrowali inaczej, itp. Umowa była wpierw Aqua potem mieszkania, już wtedy mówiłem, że to nierealne, i jak powstaja mieszkania, a aqua...zobaczymy. Wiem, że istnieje palowanie, zagęszczanie gruntu oraz inne, tylko czy Semeko "będzie chcialło" o to mam obawy. A parkingi czy place zabaw dla semeko to........ :P bez komentarza.
Już raz dziwny układ, który sfinansował powstanie placu zabaw...a następnie zakaz wejścia na niego mieszkańcom dzieci w dzień pokazał o dbanie developera o wygodę mieszkańców. Troszkę się zrehabilitowali stawiając nowy, chociaż jak ciepło to ciężko się pomieścić. temat rzeka, miłego dnia.
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Taaak, ale generalnie na dużo spraw związanych z Semeko na naszym osiedlu można narzekać ale na brak placów zabaw - raczej nie... :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pesymiści jeśli mogę prosić to opanujcie trochę swoje domniemania... albo jeśli macie wątpliwości zadzwońcie do SEMEKO i zapytajcie na jakim etapie jest Aquapark...
być może nie zdajecie sobie z tego sprawy... a może robicie to świadomie - nie wnikam, ale zakładam, ze jeśli ktoś kupił mieszkanie w Aquasferze i czyta Wasze domysły... to dzięki Wam ma niespokojny weekend... a Wy poprostu sobie gdybacie...

w Gdyni Głównej obok dworca wisi wielka reklama "zamieszkaj w kompleksie z Aquaparkiem", pisało o tym sto gazet... naprawde myślicie, że SEMEKO zaryzykowałoby aż tyle?
Niby dlaczego?
W Reda Park mieszkania się sprzedają bardzo dobrze, Przy Młynie już nie ma mieszkań inne inwestycje SEMEKO sprzedają się świetnie... czemu mieliby oszukiwać, ze zbudują coś, czego nie zbudują?
Przecież nie mają problemu ze sprzedażą mieszkań :)
Po co byłaby ta szopka z kamieniem węgielnym, z koncertem...skoro i tak te mieszkania by im zeszły :)
HarrY pisze:...chodzą plotki, że jednak sam Aquapark może nie powstać.
...
jest jakieś źródło tych plotek? Chodzą również plotki o tym, że problemy w Japonii to początek końca świata :)
HarrY pisze:SEMEKO jako Developer nie specjalnie dba o swoje imię... widać to w wielu przypadkach.
jakieś konkretne przykłady, które wyróżniają tego dewelopera negatywnie w stosunku do innych deweloperów?
Bo mi się wydaje, że dla Redy to ten deweloper (oczywiście ze swoim interesem) zrobił tyle co nikt inny
ArturB pisze:...Patrząc na sam projekt można się zastanawiac czy w ogole miał on powstać, bo jeśli w ogóle nie projektuje się i przeznacza miejsca na parkowanie gości to jest to co najmiej dziwne.
rozumiem, że mieszkania które powstają też nie powstaną... bo przecież aktualnie nie buduje się do nich parkingu...
HarrY pisze:...nasłuchałem się już obiecanek Semeko, widziałem odejścia od planów, zmiany bez konsultacji z klientem już po zawarciu umowy notarialnej, kiedy kasa wpłyneła na ich konto. ...
ale czy masz jakieś konkretne informacje, czy tylko tak rzucasz niepokój na forum?
Czy przy odejściu od umowy, nie można się sądzić o swoje prawa?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wicek : Widziałem (i byłem) pare dużych Aquaparków i zysk czerpią one zazwyczaj z tego że ściągają przyjezdnych do siebie, nie mieszkańców. Mieszkańcy Redy moga dla takiej inwestycji być na osłodę ale nie jako główny biznes. Jakkolwiek ci klienci tu przyjadą częśc zapewne kolejką ale część samochodami to będą musieli zaprkwoać, jeśli to będzie utrudnione to nie będą tu przyjeżdzać lub mieszkańcy osiedla przy młynie "dostaną do głowy" zastawionymi ulicami.
Tuli
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

HarrY pisze:..... czy place zabaw dla semeko .......
...a następnie zakaz wejścia na niego mieszkańcom dzieci w dzień pokazał o dbanie developera o wygodę mieszkańców. .
to fakt!! sama to przeżyłam ze swoim dzieckiem......
niestety w piękny dzień, kiedy dziecko chciało się pobawić na pobliskim placu zabaw - musieliśmy czekać do ok godz 16 na wejście dzieci nie-przedszkolnych....
ODPOWIEDZ