Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Park Miejski w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Buba pisze:Teraz to jest obraza,wulgarne odzywki i niecenzuralne epitety,ludzie boją sie reagować,bo rodzic pozwie o molestowanie.Myślę,że momentami dajemy się zwariować.
Mało tego sam młody człowiek ci czasem tak odpowie że w piety pójdzie. albo jeszcze cos gorszego ( w sensie porysują samochód czy nawet wybiją szybę)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

to prawda,sama pamiętam,jak za dzieciaka ktoś zwrócił mi uwagą już nie pamiętam o co,zrobiłam się czerwona jak burak,przeprosiłam i zapamiętałam do końca życia.Ale dużo zależy od wychowania,bo pamiętam też taką sytuację, a działo się to również bardzo dawno temu,jak sprzątaczka zwróciła chłopakom żeby nie deptali kwiatków przed klatką,a na to mama tych chłopaków wyszła do okna i zrąbała sprzątaczkę jak śmie jej synom zwracać uwagę.I taki rodzic uczy chamstwa swoje dzieci,bo mimo że żle robi ale biada mi ktoś zwróci uwagę.Dla mnie nie pojęte.Ja nie mam nic przeciwko,żeby ktoś zwrócił mojemu dziecku uwagę jeśli śmieci,łamie drzewko itp.Oczywiście w normalny,kulturalny sposób ,a nie wyzywając od rozwydrzonych bachorów.Ja zwracam uwagę dzieciom,które notorycznie biegają po wałach w parku,ziemia się osypuje na chodnik ,trawa nie rośnie,często dzieci biegają po tych górkach,a rodzice stoją i patrzą,a kawałek dalej piękny plac zabaw.A zwracanie uwagi młodzieży, to już dla ryzykantów :)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

lelo pisze:Witam

Zuza, nie mam zamiaru z Tobą się sprzeczać o kulturę osobistą i sprzątanie po kimś, ale uwierz mi że jestem użytkownikiem innego forum, na którym potrafią zebrać się osoby (i to w niemałych grupach), na sprzątanie różnych miejsc (stary cmentarz, BAS itp.). :wink: )
Dla mnie to żadne porównanie, jakieś forum miłośników historii czy odkrywców sprząta na zajawce obiekty, które odwiedza, a grupa nie związanych ze sobą osób z forum miejskiego ma robić porządek w parku, bo miasto zje**** sprawę i postawiło śmietniki w jednym miejscu bo rzekomo "tak się projektuje", a za wysprzątanie tego i tak ktoś (odpowiedzialny za to pracownik) dostanie pieniądze?

Będziecie się na takie sprzatanie umawiać co tydzień, aby zawsze było czysto?
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze:
lelo pisze:Witam

Zuza, nie mam zamiaru z Tobą się sprzeczać o kulturę osobistą i sprzątanie po kimś, ale uwierz mi że jestem użytkownikiem innego forum, na którym potrafią zebrać się osoby (i to w niemałych grupach), na sprzątanie różnych miejsc (stary cmentarz, BAS itp.). :wink: )
Dla mnie to żadne porównanie, jakieś forum miłośników historii czy odkrywców sprząta na zajawce obiekty, które odwiedza, a grupa nie związanych ze sobą osób z forum miejskiego ma robić porządek w parku, bo miasto zje**** sprawę i postawiło śmietniki w jednym miejscu bo rzekomo "tak się projektuje", a za wysprzątanie tego i tak ktoś (odpowiedzialny za to pracownik) dostanie pieniądze, nawet jeśli tak naprawde będzie cały czas syf?

Będziecie się na takie sprzatanie umawiać co tydzień, aby zawsze było czysto?
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To rozstawienie śmietników jest śmieszne:z prawej strony ławki,z lewej strony ławki i na przeciwko ławki hehehe,często też za ławką :P
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

lelo pisze:Mam takie pytanie, w domu też Macie śmietnik w każdym rogu pokoju ???
Odpowiem tak - gdybym miała dom/mieszkanie wielkości parku, to zapewne w każdym pokoju stałby śmietnik.
A poważnie - to przecież logiczne, że jeśli w danym miejscu ma być porządek, to robi się [w domyśle - robią to służby odpowiedzialne za dany obszar] wszystko, by pomóc ludziom ten porządek utrzymywać w sposób łatwy, prosty i przyjemny. Jeśli nie ma wystarczającej liczby śmietników, to nie można wymagać, by ktoś biegał po całym terenie i szukał miejsca, gdzie może wyrzucić odpadek. Pewnie, że parę osób się na to zdobędzie i chwała im za to, ale to nie jest argument.
Dokładnie tak samo jest z zanieczyszczeniami "psopochodnymi". Dopóki nie będzie dystrybutorów z torebkami i odpowiednich pojemników na tego rodzaju odpady, dopóty psi problem będzie istniał.
Po drugie >> jak ktoś ma tyle kultury osobistej, to śmieci odniesie do śmietnika.
O ile go znajdzie w promieniu mniejszym niż kilkaset metrów :)
Uwierzcie mi że służbą porządkowym, łatwiej jest zebrać śmieci z jednego miejsca,
To nie jest kwestia ułatwiania pracy służbom porządkowym, tylko kwestia ułatwiania życia ludziom. Równie dobrze mógłbyś postulować, żeby w celu ułatwienia pracy służbom każdy zbierał po sobie odpadki i osobiście je odwoził do np. EkoDoliny.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Masz rację ale to nie zwalnia nikogo od nie śmiecenia na ulicach i parkach.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Masz rację ale to nie zwalnia nikogo od nie śmiecenia na ulicach i parkach.
Jasne, że nie zwalnia, ale z drugiej strony trudno się czasem dziwić, gdy ktoś wkurzony bezskutecznym poszukiwaniem śmietnika po prostu wyrzuci np. ogryzek w krzaki. Pewnie, że śmieci można ostatecznie zabrać ze sobą i wyrzucić w domu, ale niektórych się nie da - papierka ociekającego lodami czy właśnie ogryzka do kieszeni raczej nie włożysz :)
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze:
lelo pisze:Witam

Zuza, nie mam zamiaru z Tobą się sprzeczać o kulturę osobistą i sprzątanie po kimś, ale uwierz mi że jestem użytkownikiem innego forum, na którym potrafią zebrać się osoby (i to w niemałych grupach), na sprzątanie różnych miejsc (stary cmentarz, BAS itp.). :wink: )
Dla mnie to żadne porównanie, jakieś forum miłośników historii czy odkrywców sprząta na zajawce obiekty, które odwiedza, a grupa nie związanych ze sobą osób z forum miejskiego ma robić porządek w parku, bo miasto zje**** sprawę i postawiło śmietniki w jednym miejscu bo rzekomo "tak się projektuje", a za wysprzątanie tego i tak ktoś (odpowiedzialny za to pracownik) dostanie pieniądze?

Będziecie się na takie sprzatanie umawiać co tydzień, aby zawsze było czysto?
Maximreality, jeżeli Ty nie widzisz w tym porównania (z grupą z tego forum związałeś się w chwili rejestracji na nim), to ja nie widzę sensu w sprzątaniu po sobie i jak to Dorma napisała możemy dalej srać pod siebie. Ja te obiekty sprzątam po to żeby moje dziecko mogło je zobaczyć w stanie nienaruszonym. Ty ze swoim możesz w syfie siedzieć, to jest Twój wybór.
Co do tego projektowania to nie wyrywaj słów z zdania, bo zmienia to jego kontekst, ja tam napisałem "chyba", a to że miasto coś zje..., to z tym zwróć się do nich, nie do mnie.

Pozdrawiam.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ja jestem jeszcze za młody na dzieci ;) Po to jest forum aby dyskutować, a Ty się niepotrzebnie unosisz, bo ktoś ma inne zdanie niż Ty. A z tym projektowaniem to nie było bezpośrednio skierowane do Ciebie tylko do miasta, założyłem, że masz racje, iż tak się dziwnie projektuje parki...Ja Ci nie bronie sprzątać nawet codziennie, co nie zmienia faktu, że mam prawo twierdzić, że to nie rozwiąże problemu śmieci w parku tak jak powinno (lepiej rozstawione śmietniki i jakaś ekipa sprzątająca co jakiś czas).

Pozdro i bez napinki prosze pana ;)
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Spoko , spoko, ja się nie unoszę. Co do tematu sprzątania to część osób robi to ("na zajawce" jak to nazwałeś) z własnej inicjatywy, inni robią to na przykład na prośbę Miejskiego Konserwatora Zabytków (który organizuje sprzęt do sprzątania, farbę do malowania itp.), ze względu na to że brakuje im ludzi do takich akcji, to proszą osoby z for zajmujących się tą tematyka. Dlatego też warto zorganizować taką akcję sprzątania, zadzwonić do TTM i pokazać miastu na czym problem polega. Ciekawe ile osób z tego forum problem śmietników zgłosiło do UM, bo jak na razie widzę, że każdy tylko narzekać potrafi.

Pozdrawiam, Leszek.
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zrobiło się ciepło i zanieczyszczone rowy zaczynają nieżle śmierdzieć.Są pozapychane śmieciami i rury nie mają odpływu,cuchnie niezgorzej,czyżby tam sprzątacze nie zajrzeli?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Też dziś czułam ;(
shanimenIam
Forumowicz
63 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

popieram Leszka,z chęcią pomogę :)
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Widać,że park sie przyjął jako miejsce spacerów codziennych,mnóstwo mam z dzieciarnią.Przeraż tylko ilość potłuczonego szkła w alejkach i na trawie,chwila nieuwagi i ...........!
ODPOWIEDZ